Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

czwartek 3 grudnia
poniedziałek 7 grudnia

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2306 wydawnictw w ofercie
1734 dostępnych natychmiast
31870 próbek utworów
1 964 recenzji płyt
17668 zrealizowanych zamówień
3903 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Szybki kontakt:

tel. +48 601 21 00 22

Generator.pl

(2322 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Realtime | Journey into Space (remaster 2014)

  Realtime | Journey into Space (remaster 2014)


  Podróż w głąb kosmosu rozpoczyna się w dość jeszcze leniwym tempie; zanim uruchomione zostaną musujące sekwencery i nim rozgrzeją się potoczyste basowe akcenty, należy przedostać się przez zagadkowy pasaż oszronionych akordów pierwszej impresji. Podstawowa treść utowru drugiego to już efektowne, rozmigotane ostinato w stylu Lakveeta oraz intrygująco rozpływająca się w nieregularnej interpunkcji nieocenionego pitch-mode synteza solówki i akordowego tła. Kolejna kompozycja to porcja naprawdę znakomitej muzyki; obok prężnego pochodu sekwencyjnego nie zabrakło melancholijnej pieśni "elektronicznych chórów". Wyobraźmy sobie połączenie stylu Emmensa i Heija (Return to the Origin) z wyczuciem rytmu Namlooka i Dandy Jacka w Magnetic Kooljack (z płyty Amp 2), a otrzymamy w miarę klarowny obraz tego, w jakim kierunku podąża tu wyobraźnia Realtime. Ten utwór może skojarzyć się z odbywaniem podróży w Nieznane za pośrednictwem raczej starego dobrego pociągu aniżeli rakiety, ale na szczęście każda wizualizacja jest tak samo uprawniona, a muzyka, obiektywnie rzecz biorąc, pozostaje znakomita. Jeśli słuchacz dał się ponieść tej impresji, nie rozczaruje go również utwór czwarty, także zbudowany na wspaniałym ostinatowym motywie i utrzymany w po berlińsku przejmującym charakterze. Atrakcje utworu opatrzonego numerem piątym to "skradające się" ostinato oraz rozbłyskujące atrakcyjnymi lekkimi dysonansami melodie. Finałowy utwór przynosi jeszcze jedną misterną ostinatową kombinację: połączenie basowej sekwencji z miriadami dźwięków w wyższych rejestrach. Takim tonom towarzyszą różnorakie kosmiczne poświsty oraz przestrzenna, utkana z atrakcyjnych melodycznie motywów fuga w roli pierwszoplanowej. Płyta do zachwycenia się przy pierwszym przesłuchaniu oraz do wielu intrygujących powrotów: nieznane ostępy kosmosu nie stracą przy kolejnych przesłuchaniach nic ze swej tajemniczości...

  I. W.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CDr


  64,07 zł
 • E-tiefengrund | A Scent of Jasmine

  E-tiefengrund | A Scent of Jasmine

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CDr


  64,07 zł
 • Syndromeda, Perceptual Defence | Fear of the Emptiness Space

  Syndromeda, Perceptual Defence | Fear of the Emptiness Space

  Gabriele Quirichi z Włoch i Danny Budts z Belgii, poznali się na Facebooku. Zaczęło się od wzajemnej fascynacji swoją twórczością. Później rozmowy o własnych pasjach i w efekcie propozycja współpracy. Impulsem determinującym powstanie tego materiału, była fiksacja na punkcie filmów science- fiction. Obrazy takie jak: Alien czy Solaris, w pewien sposób nadały temat i ton tej muzyce. Album zawiera tylko dwa nagrania, ale wystarczająco długie by móc nasycić się tą muzyką. Zarówno The Spacewalks`s Program: First Alien Encounter oraz Fear Of The Emptiness Space, mają w sobie jakiś mrok. Elektroniczne trzaski i przepięcia, gładko uzupełniają stonowaną ambientową elektronikę i sekwencyjne bloki. Te dźwięki przenikają się wzajemnie, tworząc kosmiczny, elektroniczny wir, przestrzeń. Wyłania się z nich strach przed kosmiczną pustką, ale też i chęć odkrywania nowych form życia na innych planetach. Ale też obaj mówią o przestrzeni duchowej we wnętrzu ludzkim i strachu przed samym sobą. Niezwykle ciekawe koncepcje, które przekładają się na świetną muzykę. Czekamy zatem na więcej!

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  64,07 zł
 • Magnetron | Spherics

  Magnetron | Spherics

  Magnetron, to nazwa którą warto zapamiętać. Album Spherics z pewnością wpiszę się w bogatą scenę brytyjskiej elektroniki. Już tacy wykonawcy jak: Redshisft, Ian Boddy, czy AirSculpture nadawali to jej brzmieniu. Z płyty Spherics wynika iż wszystkie drogi prowadzą do Berlina. To wysokoenergetyczna dawka znakomitej muzyki. Dwaj uznani muzycy: Xan Alexander i Steve Humpheries, mają przecież własne projekty. Mimo tego kolaborując w niecodzienny sposób, przesuwają do przodu własne ambicje. Na płycie Spherics dominuje "berlińska elektronika" o iście kosmicznym brzmieniu. Dwie rozbudowane kompozycje Return To Earth i Call For Peace, stanowią trzon tej płyty. Magnetron angażuje bogate faktury, nieoczywiste dźwięki, hipnotyczne rytmiczne pętle i połyskujące niczym chrom, cyfrowe sekwencje. Wychodzi z tego bardzo udany materiał, który tylko ukazuje nie tylko ich potencjał, ale i znakomicie świadczy o kondycji brytyjskiej elektroniki. Płyta do wielokrotnego użytku.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  80,47 zł
 • Thomas Fanger, Mario Schonwalder | Analog Overdose 5

  Thomas Fanger, Mario Schonwalder | Analog Overdose 5

  Detlef Keller i Mario Schönwalder jawią się już jako klasycy nowej szkoły berlińskiej. Tym samym jako klasyczny można też uznać ich cykl Analog Overdose. Na piątej części ci dwaj weterani pokazują nowe oblicze. Do współpracy zaprosili weterana krautrockowej sceny, gitarzystę Lutza Grafa-Ulbrichta. Ta żywa legenda niemieckiej awangardy grała w tak znakomitych formacjach jak Agitation Free, 17 Hippies, Ulbricht ma też własny solowy projekt, Lüül. W swojej grze często sięga do schedy po psychelicznym rocku przełomu lat 60/70. W ten sposób Ulbricht pozostawia na tej płycie własne, indywidualne piętno. Dla Kellera i Schönwaldera Analog Overdose, jest bodajże najbardziej zróżnicowaną płytą. Obaj artyści z naturalną łatwością mieszają tu zamierzchłą psychodelię, krautrock, ambient, post rock nawet space disco o funkowym posmaku. W ich przypadku sekwencyjna elektronika stanowi raptem ciasny gorset, który czym prędzej trzeba porzucić. Z tego niezwykle intrygującego zestawu, największe wrażenie robi finałowa trwająca ponad 20 minut kompozycja Frankfurter Alle. Wbrew tytułowi została zarejestrowana w Berlinie na żywo, podczas jazdy samochodem. Nie jest to ich odpowiedź na słynną Autobahn Kraftwerk, ale pokaz że można grać przemyślaną muzykę bez względu na warunki. Znakomity album który zakręci niejednym fanem poszukującej elektroniki.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  78,36 zł
 • Arc | Umbra

  Arc | Umbra

  Bestseller
  Ian Boddy i Mark Shreeve alias Arc w całej okazałości. Płyta Umbra z 2014r, jest zapisem koncertu z 19 października z holenderskiego Oirschot, jaki się odbył w ramach słynnego E-Festival. Cały koncert trwał 90 minut, tak więc tu mamy jego zacną część. Na płycie Umbra dochodzi też do zderzenia dwóch światów: analogowego i cyfrowego. Ian Boddy korzysta z oprogramowania Ableton, Mark Shreeve z analogowych systemów pośród których prym wiedzie Moog III C. Jednakże nie to jest najistotniejsze, obaj nawiązują wprost do klasycznej szkoły lat '70. Ian Boddy nie zapuszcza się tu w ambientowe rejony, niczym chirurg precyzyjnie tnie kolejne warstwy brzmień. Mark Shreeve uzupełnia to wszystko analogowym brzmieniem, odpowiednio dociążając całość. Otrzymaliśmy cyfrowo-analogową hybrydę, która w swym brzmieniu teleportowała się do nas wprost ze wspomnianych lat '70. Ta potężna dawka klasycznej elektroniki wciąż pozwala wierzyć iż są ludzie którzy doskonale przetwarzają owe brzmienia. Dziś słucha się tego wciąż z zapartym tchem.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  68,72 zł
 • Loren Nerell, Mark Seeling | Tree of Life

  Loren Nerell, Mark Seeling | Tree of Life

  Loren Nerell i Mark Seeling w elektroakustycznym debiucie, który sięga głęboko do etnicznych tradycji. Album Tree Of Life jawi się unikalną podróżą w głąb pierwotnej duchowości. Cała koncepcja brzmieniowa tej płyty, nie obraca się na szczęście wokół jednego geograficznego regionu. Punktem wyjścia były studia Nerell i Seelinga nad muzyką z Bali, ale nie tylko. W swym dziele sięgają o wiele dalej. Adaptują w udany sposób bogate tradycje muzyczne rodem z Azji, Indii, obu Ameryk łącząc to wszystko z współczesną, dźwiękową inżynierią. Tree Of Life jest złożonym miksem nowoczesnych technologii i archaicznych instrumentów ludowych. Plemienne bębny, flet bansuri, komputery, samplery i technika. Ów most przerzucony między tymi światami, wydaje się być niezwykle naturalny. Nie odczuwa się owego dystansu, a te ludyczne tradycje wtopione w technologiczny pęd, pozwalają dostrzec je omotanemu nowoczesnością, zachodniemu odbiorcy. Ta subtelna transmisja przenosi je w zupełnie nowy, nieprawdopodobny wymiar.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  89,83 zł
 • Byron Metclaf, Mark Seeling | Intention

  Byron Metclaf, Mark Seeling | Intention

  Byron Metcalf dał się poznać jako współpracownik Steve Roacha, z jego najbardziej etnicznych albumów. Album Intention który nagrał wespół z wokalistą, Markiem Seelingiem pokazuje, iż nadal kroczy w tym kierunku. Metcalf prezentuje się tutaj jako perkusista totalny, z naturalną swobodą przyswoił sobie wschodnie polirytmie. Ta muzyka lokuje się na przecięciu tribal transu, etno, pierwotnej kultury australijskich Aborygenów z domieszką dalekowschodnich medytacji. Te ekspresyjne granie napędzane jest plemienną siłą bębnów Metcalfa, który dudni niczym na szamańskich ceremoniach. Mark Seeling niewiele mu ustępuje. Jego wokal jawi się naturalnym uzupełnieniem tej dzikiej i fascynującej muzyki. Zawodzi jak w transie, wyśpiewując w zapamiętaniu magiczne inwokacje. Powstała doskonała płyta, która w soczewce skupia kilka wątków dalekowschodnich tradycji. Przy tym nie jest łatwą odpowiedzią, który z nich jest dominujący. Powstał iście fascynujący, kolorowy miks który wyrywa ducha ku egzotyce i tropikom, dając posmak plemiennej duchowości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  89,83 zł
 • Socrates, Vangelis | Phos + Drank the Conium

  Socrates, Vangelis | Phos + Drank the Conium

  Socrates, słynna grecka rockowa formacja jaka powstała w 1969. Tamtejsza odpowiedź na muzykę spod znaku Cream, The Jimi Hendrix Experience, Led Zeppelin czy Deep Purple. Trzon grupy stanowili: Antonis Tourkogiorgis, Yannis Spathas i Makis Gioulis. Na wydanym w 1972 albumie Drunk The Conium, ich muzyka bliska jest dokonaniom brytyjskiej fali ówczesnego blues rocka. Mocne i żywiołowe granie, drapieżne, surowe okraszone instrumentalnymi fajerwerkami. Artyści grają na pełnej mocy i bez jakichkolwiek kompleksów wobec zachodnich tuzów rocka. Ta mieszanka rocka i bluesa brzmi doprawdy znakomicie, a po latach jest wręcz wnikliwym reportażem z peryferii ówczesnego rockowego światka. Na wydanym w 1976r albumie Phos, grupa Socrates skręca w nieco inne rejony. Za sprawą Vangelisa który pomagał zespołowi, jak również produkował ów album, grupa podąża w progresywne rejony. Muzyka jest bardziej rozbudowana, już nie tak ekspresyjna i surowa jak na Drunk The Conium. Zyskuje zdecydowanie na klimatyczności, a owa rozbudowana forma nieco wyhamowuje jej wcześniejszą zadziorność. Mimo tego to zdecydowanie najpełniejszy obraz Socratesa. Owe wznowienie to świetne wprowadzenie w twórczość tej nieco zapomnianej, ale przecież i znakomitej formacji.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  73,13 zł
 • Gert Emmens, Ruud Heij | Signs

  Gert Emmens, Ruud Heij | Signs

  Gert Emmens i Ruud Heij na albumie Signs poszli w zupełnie innym kierunku niż na wcześniejszych płytach. Co prawda największe stylistyczne wolty robił sobie Emmens, flirtując często z rockiem progresywnym. Płyta Signs przenosi w ambientalny przestwór, to muzyka bliska kosmicznym brzmieniom. Brak sekwencyjnych bloków, pulsujących maszyn, zostaje tylko czysty niczym niezmącony ambient. Emmens i Heij tworząc muzykę na ów album powoływali się na takie nazwiska jak David Sylvian, Robert Fripp, Holger Czukay czy Harold Budd. Wszyscy wyżej wymienieni ocierali się o muzykę tła, ale obydwaj Holendrzy ustawili pod owe ambientalne pejzaże cały swój album. Brzmienia kosmosu, łapane przez czułe anteny ewidentnie dominują tutaj. Owe zamglone pejzaże kierują słuchacza na peryferię wszechświata, ukazując mu oczyma wyobraźni to co niedostrzegalne. Począwszy od pierwszego utworu First Light aż na kończącym całość Void, mamy pełne spektrum ambientowej elektroniki. Ta "nieco inna twarz" obu artystów bardzo im pasuje. Ciekaw jestem ich kolejnego kroku.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  69,65 zł