Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Cosmic Ground

(4 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Cosmic Ground | Cosmic Ground 4

  Cosmic Ground | Cosmic Ground 4

  Pod kryptonimem Cosmic Ground ukrywa się Dirk Jan Müller, urodzony w Niemczech syntezatorzysta, kojarzony również z takimi projektami jak Bloop, Electric Orange, The Hausfrauen of Death, Octopus's Garden, czy Space Invaders. Cosmic Ground 4 jest jego kolejną propozycją, w której jak sam mówi, eksploruje różne zakątki klasycznej muzyki elektornicznej w jej kosmicznym, ambientowym, sekwencyjnym i eksperymentalnym wcieleniu. Taka jest też ta płyta, na której każdy z utworów zapewnia inne soniczne doznania, ściśle dowiązane do deklarowanych przez kompozytora pól artystycznych poszukiwań. Płyta trudna w odbiorze, wymagająca skupienia, ale taka jest najczęściej dobra el-muzyka.

  P.R.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  59,39 zł
 • Cosmic Ground | Live

  Cosmic Ground | Live

  Cosmic Ground czyli Dirk Jan Müller oraz Horst Porkett w 2016 roku zagrali na dwóch znaczących festiwalach: E-Live oraz The 9th Psychedelic Netwerk Festivals. Wydany nakładem Sunhair Music album Live jest niejako dźwiękowym raportem z tych imprez. Raptem to tylko cztery kompozycje, ale zarazem aż blisko 80 minut muzyki. Całość dosłownie tonie w ruchliwych, gęstych sekwencyjnych blokach, przerywanych ambientalnymi wtrętami i dociążonych kosmicznym soundem. Na szczęście Cosmic Ground nie utykają w nudach monotonni. Ich wizja muzyki elektronicznej, bazuje na żywiołowej dynamice. Koncerty wszak są właśnie okazją ku temu, gdy artyści wprost chłoną energie transmitowane od rozgrzanej publiczności. Tu sekwencyjne pochody zdają się buzować tymi emocjami, gdy na chwilę chłodzone są ambientalnymi przestrzeniami, po chwili na nowo wybuchają z nową siłą. Podczas słuchania tej płyty niemal namacalnie można doświadczyć siły i kosmicznego pędu tej muzyki.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  60,43 zł
 • Cosmic Ground | Cosmic Ground 3

  Cosmic Ground | Cosmic Ground 3

  Cosmic Ground za którym stoi Dirk Jan Müller, okazał się być jednym z ciekawszych projektów, który znajduje dla klasycznej elektroniki, nowy i ciekawy wymiar. Rzecz jasna jego muzyczne DNA znajduje się w latach 70-tych, kiedy "berlin school" święciła prawdziwe tryumfy. Jednak Müller w całej tej swojej fiksacji na jej punkcie, poszedł kilka kroków dalej. Nieco rozwodnił jej brzmienie, stało się ono bardziej płynne, falujące wręcz przestrzenne. Te długie, monumentalne utwory zyskały dodatkową głębie nabierając iście aerodynamicznego pędu. Tuż poza sekwencyjnymi teksturami, rozlewają się ambientalne pejzaże, które wręcz przepoczwarzają się w kosmicznym chaosie. Sama muzyka kreuje wręcz wizję człowieka zamkniętego w kosmicznej kapsule i dryfującego w tejże przestrzeni, w której nie obowiązuje prawo grawitacji. Bardzo udana płyta, pełna niesamowitej sekwencyjnej i niezwykle przestrzennej elektroniki. No i sama szata graficzna, nawiązująca do niezapomnianych wydawnictw Fax Records.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  59,39 zł
 • Cosmic Ground | Cosmic Ground 2

  Cosmic Ground | Cosmic Ground 2

  Cosmic Ground objawił się światu jako muzyczny projekt, który aż do skrajności celebruje najlepsze lata muzyki elektronicznej. Dirk Jan Müller będący ową szarą eminencją, podchodzi w iście laboratoryjny sposób to tych brzmień. Korzystając w pełni z analogowego sprzętu, przywołuje niejako "ducha w maszynie". Cały materiał powstał w studiu Fleisch, mieszczącym się w niemieckim Aaschen. Mamy zatem i soczyste, potężnie brzmiące, sekwencyjne bloki, oczywiste nawiązania do wąskiej odnogi nurtu ala "kosmische musik", ale też i bardziej śmiałe wycieczki na awangardowe bezdroża wykreowane chociażby swego czasu przez Conrada Schniztlera. Cosmic Ground splata powyższe wątki w jeden ciąg, nadając przy okazji i kosmiczną głębię. Z resztą ów album jest czymś w rodzaju traktatu opowiadającego o tej niezbadanej i nieogarniętej przestrzeni. Znakomita przejażdżka w świat brzmień, których smak wyznaczają pomosty między berlińską elektroniką, krautrockiem i awangardą. Ci najbardziej zagorzali mogą próbować upolować ów materiał w wersji winylowej, wydanej na dwóch LP.

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  50,90 zł