Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Strefa niskich cen

(203 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Brian Eno, David Byrne | My Life in the Bush of Ghosts

  Brian Eno, David Byrne | My Life in the Bush of Ghosts

  Super cena
  My Life in the Bush of Ghosts to jedna z płyt Briana Eno bogato okraszonych partiami wokalnymi. Ze względu na charakterystyczny głos Davida Byrne'a nie zbywa podczas słuchania tego materiału na asocjacjach z muzyką Talking Heads - mamy tutaj żywe pasaże rytmiczne z mistrzowsko potraktowanymi instrumentami perkusyjnymi oraz ciekawie preparowanymi gitarami, jednakowoż miłośnicy charakterystycznego stylu "zamyślonego" Briana Eno na pewno nie będą rozczarowani. Na płycie dominują motoryczne, okraszone brzmieniami najróżniejszych "przeszkadzajek" rytmy oraz soul-funk-rockowo klangujące linie basowe (szczególnie warto zwrócić na utwór trzeci, podobnie gniewno-zmysłowy jak frapujące Exposure Petera Gabriela i Roberta Frippa). Wyobraźmy sobie humor, swobodę oraz szczyptę refleksyjności Briana Eno, trochę rytmicznego szaleństwa i trochę połamanych, pokomplikowanych struktur nieco w stylu "kolorowej trylogii" (Discipline, Beat, Three of a Perfect Pair) King Crimson, a otrzymamy w miarę sporo mówiący już wstępny obraz muzyki wypełniającej tę płytę. Jest to 40-minutowe, 11-utworowe scherzo na bardzo wysokim poziomie, dowód na to, jak można, przy fenomenalnych umiejętnościach technicznych i celowym "wysterylizowaniu" brzmienia, udanie i na poziomie cieszyć się i bawić uprawianiem muzyki. Polecam krótki, ale bardzo treściwy brzmieniowo utwór dziesiąty, podszyty tak żartobliwym, jak i perfekcyjnie wyważonym scratchingiem oraz całą masą rytmicznych uskoków i skrzypliwych efektów.

  I. W.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  34,14 zł
 • Vangelis | Themes

  Vangelis | Themes

  Super cena

  Muzyka Vangelisa niemal od samego początku miała predyspozycje do tego, by zaistnieć na dużym ekranie. Grecki mistrz dzięki właśnie tym niezapomnianym ścieżkom do filmów, ma zapewnione miejsce wśród najwybitniejszych. Kompilacja Themes to nic innego jak wybór tych filmowych motywów, napisanych przez Greka. Na pierwszy ogień idzie muzyka ze słynnego filmu Ridleya Scotta Blade Runner. Po dziś dzień uchodzi on za najwybitniejsze dzieło gatunku. Stawiający fundamentalne pytania filozoficzne: kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Jednocześnie badający granice między tym co sztuczne a tym co prawdziwe. Znakomita muzyka Vangelisa, tylko podnosi niesamowitą siłę tego obrazu. Dalej mamy fragmenty muzyki do takich filmów jak Missing i Bunt na Bounty. To kolejna dawka muzyki głęboko zapadającej w pamięć. Vangelis ma po prostu ten dar że właśnie muzyką, niezwykle plastyczną i piękną, potrafi przykuć do fotela. A ta idealnie współ igra z obrazem, podkreślając jego wymowę. Na finał tej płyty mamy słynne Chariots Of Fire. To chyba najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny motyw skomponowany przez Vangelisa. Na tyle słynny iż nawet osoby mało słuchające muzyki, potrafią bez trudu rozszyfrować jego twórcę. Elektroniczne pasaże i niezapomniana melodia wygrywana na fortepianie. No i przesłanie filmu, gdzie sport i rywalizacja stają się metaforą do znoszenia uprzedzeń rasowych. Filmowy Vangelis w pigułce, aż trudno się oprzeć by nie posłuchać tej płyty.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  25,66 zł
 • Tangerine Dream | Atlantic Walls

  Tangerine Dream | Atlantic Walls

  Super cena

  Kolejny kompilacyjny album Tangerine Dream, który to skierowany jest do tych chcących oszczędzić wydawanie gotówki na więcej płyt. Materiał zebrany na Atlantic Walls podsumowuje lata 1988-1998. A więc mamy nagrania z takich albumów jak: Optical Race, Lilly On The Beach, Merlose, Rockoon, Turn Of The Tides, Tyranny Of The Beauty i Timesquare (Dream Mixes vol. 2). Z tym iż tu uwypuklono utwory z albumów Merlose i Tyranny Of The Beauty. Jest jeszcze bliźniacza kompilacja Atlantic Bridges i tam przeważa materiał z Optical Race i Lilly On The Beach. Ten okres był dosyć kontrowersyjny w karierze grupy. Odejście Christophera Franke (który zabrał też na odchodne większość sprzętu), odbiło się zarówno na brzmieniu grupy, jak i jakości materiału. Muzyka zaczęła dryfować w kierunku popu, a zespół nastawiał się na brzmienia bardziej akceptowane w USA. Do tego dojście Jerome Froese'go przez wielu traktowane było jako kpina. Jak się okazało syn lidera stał się postacią napędową grupy. Zyskała na tym muzyka, która zaczęła brzmieć niezwykle nowocześnie. Młody Froese dostrzegał muzykę techno, jej pęd ku futurystycznym dźwiękom. Grupa miała nadążać za światem i sama zaczęła eksperymentować na tych polach, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. To też album podsumowujący 10-letni wkład Zlatko Pericy. Ten gitarzysta to nie tylko koncertowy dodatek, ale i w studiu okazał się znakomitym kolorystą. Ci zatem którzy chcą poznać ów okres, ten album będzie solidnym przewodnikiem i zapewne taka jest jego rola.

  R. M.


  Płyta wytwórni TDI to druga część "atlantyckiej" serii. Tak jak poprzednia - złożona jest z utworów, których kompozytorami byli: Edgar Froese, Paul Haslinger, Jerome Froese. Muzyka pochodzi z tych samych płyt. CD zawiera też 12 utworów co daje 72 minuty muzyki. Dla mnie jest to muzyka uspokajająca, czasem ... wesoła? Chociaż wolę "twórczość" trochę wcześniejszą , to chwila "oddechu" też jest potrzebna. Polecam, szczególnie młodszemu gronu fanów.

  Andrzej Jaworek

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  30,10 zł