Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Robert Schroeder

(37 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Robert Schroeder | Best of Live

  Robert Schroeder | Best of Live

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1DVDr


  117,41 zł
 • Robert Schroeder | Aachener Jam Session

  Robert Schroeder | Aachener Jam Session

  Robert Schroeder to artysta niebanalny, który też nie ogląda się zbytnio za siebie. Album Aachener Jam Session, jest właśnie takim przykładem jego bezkompromisowego podejścia do materiału dźwiękowego. Punktem wyjścia były improwizowane maratony jakie Schroeder organizował w niemieckim Aachen w latach 2002 i 2003. Miały to być spotkania profesjonalistów i amatorów, a ów eksperyment miał ukazać co wynikało z takich interakcji. Na tej płycie pojawiają się akurat dosyć znane persony: Ron Boots, perkusista Harald Van Den Heijden, grający na australijskim didgeridoo Michael Gräfen, jest też gitarzysta Michael Abt. Wynikiem tego spotkania jest wysokooktanowa dawka mocy, która balansuje między space elektroniką, bluesem, rockiem, jazzem i egotycznym pulsem etno. Ta suma brzmień, to rzecz jasna skondensowane doświadczenia poszczególnych artystów. Samo zestawienie i realizacja całości robi wrażenie, tym bardziej że ów materiał tworzony był na "gorąco", bez żadnych dodatkowych prób. To po prostu zapis czystej, spontanicznej energii. Zburzone gatunkowe granice, dla samych artystów były zapewne zaskoczeniem, a tym bardziej dla słuchacza.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  90,01 zł
 • Robert Schroeder | Aachener Jam Session

  Robert Schroeder | Aachener Jam Session

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1DVDr


  117,41 zł
 • Robert Schroeder | Backspace

  Robert Schroeder | Backspace

  Robert Schroeder jako jeden z niewielu potrafił zbudować własny dźwiękowy świat. Na płycie Backspace z pewną nostalgią spogląda w przeszłość. Mimo tego stara się raczej odświeżyć tę klasyczną formułę, niż bezceremonialnie ją kopiować. I faktycznie na Backspace majaczą się klasyczne sekwencje rodem z przełomu lat 70/80, ale nie tylko. W najdłuższym utworze tytułowym, tworzy istny tygiel brzmień. Analogowe sekwencje, ambientalne przestrzenie, senne melodie i ta zniewalająca melancholia kojarząca się ze "smutkiem tropików". Oprócz tego mamy i nieco sterylnej elektroniki i zimną przestrzeń "kosmische musik". Niby to patenty ograne i znane, ale muzyka Schroedera faktycznie brzmi niepowtarzalnie i jest jedyna w swoim rodzaju. Być może ów krok w przeszłość był potrzebny, aby móc na dobre się z nią rozliczyć. Tak czy owak Robert Schroeder robi to w wielkim stylu, udowadniając że jego pozycja w światku muzyki elektronicznej nie jest dziełem przypadku.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Slow Motion

  Robert Schroeder | Slow Motion

  Robert Schroeder lubi zaskakiwać swoich wielbicieli. Na płycie Slow Motion powraca niejako na sekwencyjne tory, które były przez długi okres czasu bazą dla jego muzyki. Już otwierający całość utwór Slowmo to 13-sto minutowa introdukcja, która idealnie wprowadza w nastrój tego albumu. Delikatnie skonstruowane bity, analogowe sekwencje i piękne melodie budują nieco zamglony i odrealniony klimat. Z resztą sam tytuł płyty prowokuje do owych spowolnionych, kataleptycznych ruchów. Dla Schroedera wszelaki ruch, zwłaszcza ten zwolniony, jest okazją by prześledzić szereg procesów. Przesuwające się z wolna kadry, tworzą o wiele większe wrażenie niż dynamiczny i szybki montaż. To było przyczyną czemu Schroeder stworzył właśnie taką oprawę dźwiękową. Jest tu miejsce i na ambient, easy listening, chill out a nawet jazz. Jednakże każda z tych kompozycji czy to będzie Synergy Effects czy Relax, ma indywidualne piętno stylu artysty. Piękna okładka dopełnia całości, bo „Slow Motion” to po prostu upojny film dla uszu. Owe atmosferyczne dźwięki dostrajają się nie tylko do zwolnionej kinetyki ruchów ludzkiego ciała, ale też i myśli. Wprowadzają w stan medytacji i po prostu odprężają. Kolejny znakomity album wielkiego artysty.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | New Frequencies v.2

  Robert Schroeder | New Frequencies v.2

  Płyty A New Frequencies to okazja do poznania nieco innego oblicza Roberta Schrodera. Na co dzień artysta kojarzony jest z nurtem elektroniki sekwencyjnej, choć tak naprawdę już dawno porzucił te brzmienia. Dziś Robert Schroeder podąża we właściwym sobie kierunku, a te płyty to kolejne szlaki jakie przeciera. Generalnie założenia tej serii albumów są proste, mają być odskocznią od tego z czym kojarzony jest artysta. Impuls do nagrania części drugiej był spory. Chociażby z racji tego iż pierwsza część została wyróżniona w prestiżowym magazynie "Audio HI FI". Schroeder bawi się nowoczesnymi technologiami, a te tworzą muzykę jutra. Taneczne bity, atmosferyczna tła, mesmeryczne melodie, chłodne electro i... ładunek uczuć tu zawartych, nokautują. To istny melanż stylów które artysta stara się sprowadzić do jednego mianownika, muzyki uniwersalnej. Wokalne sample wykorzystane przez artystę nadają jej prawdziwie ludzki wymiar. To żonglowanie konwencjami idealnie wpisuje się w dzisiejsze czasy postmodernizmu, kiedy to zacierają się granice kulturowe, muzyczne czy etniczne. I taka jest właśnie ta płyta niebanalna, zwiewna, najeżona wieloma smaczkami które można jeszcze długo odkrywać. Misternie skonstruowana muzyka dla klubów, dyskotek i... domowego słuchania. Kolejna perła w bogatej dyskografii Schroedera.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  90,01 zł
 • Robert Schroeder | D.mo vol. 3

  Robert Schroeder | D.mo vol. 3

  Robert Schroeder to żywa legenda muzyki elektronicznej, obecny od końca lat '70. Nie ma sensu przytaczać historii jego kariery, ale bez wątpienia bez niego pejzaż muzyki elektronicznej byłby ubogi. Seria D. MO ma z założenia prezentować archiwalia artysty. Sukces dwóch wcześniejszych niejako wymusił wydanie kolejnej pozycji. Album oznaczony jako cześć trzecia zawiera nagrania z lat 1981-1991. To dosyć ciekawy okres w historii klasycznej elektroniki, artyści wyczuwając zwrot ku stylistyce pop, sami upraszczali strukturę swoich kompozycji. Schroeder nie był odosobnionym przypadkiem, większa część tego materiału ma bowiem luźną, niemal piosenkową formułę. Zaczynając od nostalgicznego The Meaning Of Time, Schroeder kapitalnie prowadzi narracje swoich kompozycji. Nie unika prostych, wręcz banalnych melodii. Mimo tego potrafi tchnąć w te utwory jakiegoś ducha. Ta metafizyczna aura spowija cały album, pastelowe barwy starych analogowych maszyn, nawiązania do popowej estetyki tamtych lat, brak sekwencyjnych motywów czynią ten album niezwykły. Mimo iż Schroeder wprost wywodzi się z "berlin school", tu niejako unika tych brzmień. Szuka w światku popu, znakomicie wplatając jego elementy we własny unikalny styl. Kolejny urzekający materiał obok którego trudno przejść obojętnie.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher | Bochum Live

  Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher | Bochum Live

  Robert Schroeder to muzyk, którego nie trzeba przedstawiać, on sam tak wrósł w krajobraz dzisiejszej elektroniki, iż każde kolejne wydawnictwo gwarantuje mu uwagę mediów. Tym razem materiał jest niecodzienny, album Bochum Live to zapis z koncertu z 12 marca 2011r. Cały show miał miejsce w tamtejszym Planetarium, występ dosyć kameralny bo publika liczyła raptem 250 osób. Na szczęście materiał zaprezentowano bez studyjnych dogrywek, retuszy i bajerów dzięki temu brzmi niezwykle autentycznie. Rzecz jasna pierwsze skrzypce gra Schroeder, jego muzyka to nadal zręczna kombinacja ambientu, new age, popu i elektroniki. Tym razem podczas tego występu towarzyszyli mu niezwykli goście, Bernd Kistenamcher oraz perkusista Gigi Frieg. Muzyka to jak najbardziej dzieło Schroedera, Kistenmacher nie zdominował jej swoim charakterystycznym stylem, będącym odwołaniem się do spuścizny Klausa Schuzle z lat '70. Gigi Frieg podbił to wszystko żywą perkusją, dzięki czemu powstała piękna i cudnie brzmiąca kombinacja. Do tego sam Robert Schroeder po raz pierwszy zaprezentował nowy instrument. Na pierwszy rzut oka przypominał akordeon, ale nim nie był. Mało tego, emitował też efekty świetlne! Nazwany roboczo "Das Control" czeka zapewne na opatentowanie, póki co to na razie prototyp. Tak wiec innowacyjna technologia i znakomita muzyka, aura miejsca złożyły się na cudowny wieczór. Kolejny mocny punkt w dyskografii Schroedera którego nie wolno przeoczyć.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  82,18 zł
 • Robert Schroeder | Club Chill v.1

  Robert Schroeder | Club Chill v.1

  Dla Roberta Schroedera sekwencyjne brzmienia "berlin school" mogą wydawać się dalekim wspomnieniem. Płyta o jakże wymownym tytule Club Chill vol. 1 lokuje się nurcie muzyki klubowej. Ale dalekiej od sztampy techno i tanecznej łupanki dominującej w klubach. Robert Schroeder penetruje inny szlak, zagląda do chillout roomów, małych salek przeznaczonych dla wykończonej ekstatycznym tańcem, publiki. To właśnie tam mogą oni odpocząć, poleżeć i posłuchać bardziej relaksacyjnej muzyki. 10 utworów jakie przedstawił Schroeder, bliskie jest koncepcji ambientu wymiksowanego z downtempo i muzyką new age. Cudne melodie niemal rozpływają się w delikatnych przestrzeniach, wyczarowanych przez niemieckiego mistrza. Robert Schroeder nokautuje nostalgicznymi, pięknymi melodiami, doprawiając je kojącą uszy elektroniką. Ma się czasem wrażenie jakby te utwory były wspomnieniem kolejnego, odchodzącego ciepłego lata. To widokówki z tropików, egzotycznych atoli rozsianych po ciepłym oceanie, i żalu że te chwile bezpowrotnie minęły. Te niezwykle romantyczne wspomnienia przekładają się na klimat tych nagrań. By jeszcze bardziej ożywić te kompozycje, Schroeder sięga po ludzkie głosy, zarówno w męskim jak i żeńskim wydaniu. A te tylko uwypuklają to ciepło muzycznego świata artysty. Kolejny jego album, z absolutnie nokautującą i unikalną muzyką.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Double Fantasy | Universal Avenue

  Double Fantasy | Universal Avenue


  Robert Schroeder powołał projekt Double Fantasy chyba tylko z własnego kaprysu. Podczas letnich sesji nagraniowych w 1985r, atmosfera była na tyle sielska i rozluźniona że warto było spożytkować ten nastrój i zrobić "coś na boku". Tak właśnie narodziła się płyta Universal Ave, już okładka przedstawiające topiące się w morzu, zachodzące słońce kapitalnie oddaje klimat tego albumu. Muzyka na Universal Ave skłania do zadumy, melancholii, lecz bez tych smętnych i dołujących klimatów. Fascynacja wodnymi przestrzeniami, pięknem i ulotnością lata ma swoje przełożenie na warstwę brzmieniową. A Schroeder zbudował ją z kruchych, elektronicznych ornamentów, niezwykle melodyjnych gitarowych brzmień gdzie prym wiodą znakomite melodie. Ta płyta to niekończące się podróże do realnych i wyimaginowanych światów. W sumie jest tu wszystko, co charakterystyczne dla estetyki Roberta Schroedera. Przestrzeń ambientu, odpryski sekwencyjnej elektroniki, echa new age i ulotny, zamglony klimat. W samym USA Universal Ave sprzedała się w nakładzie 200 tyś. egzemplarzy. Również w Polsce firma Polskie Nagrania wydała ten materiał na winylu. W 2009r Robert Schroeder zremasterował ten materiał, nie obyło się też bez skromnego bonusu. A jest nim kompozycja Private Planet, która pochodzi z tej samej sesji, ale na oryginalnym wydaniu się nie znalazła. Kapitalny album który dla niewtajemniczonych, czeka na ponowne odkrycie.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  90,01 zł