Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Robert Schroeder

(37 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Robert Schroeder | 30 Years After

  Robert Schroeder | 30 Years After


  Jego dokonania można postawić w jednym rzędzie z największymi albumami Tangerine Dream czy Klausa Schulze. Jak Robert Schroeder prezentuje się po 30 latach. Po prostu wybornie. Ta muzyka wciąż przykuwa uwagę niesamowitym pięknem, lekkością, bezpretensjonalnością, a przy tym nie trąci banałem. 30 Yerars After zawiera najlepsze cechy stylu Schroedera. Są i berlińskie sekwencje, ambient, "kosmische music", echa new age. Ale są znakomite melodie od których nie sposób się uwolnić! Schroeder korzystając ze znanych patentów, stworzył własny indywidualny styl. Receptą na to okazało się idealne wymieszanie poszczególnych składników. Panuje tu bowiem doskonała harmonia między nimi. Jednocześnie 30 Years After poraża niesamowitą głębią. Bez wątpienia jedna z moich ulubionych płyt roku 2009r.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Taste It

  Robert Schroeder | Taste It


  Muzyka Roberta Schroedera wcale się nie starzeje. Co ciekawsze artysta potrafi wyczuć nowe trendy i zaadaptować je do własnej estetyki. Jednak na Taste It nierzadko odwołuje się do własnej schedy sprzed lat. Jednak owe zerkania w przeszłość to jedynie elementy wzbogacające jego współczesny sound. Na albumie D.MO vol. 2 czarował analogowymi barwami i ciepłym brzmieniem. Płyta Taste It jest inna, oferuje bardziej futurystyczne brzmienia. A jednak jak pisałem wyżej, nie brak odniesień do własnej twórczości. A takimi są kompozycje tytułowa w której słychać nawiązania do utworu The Massage z 1987r, jaki znalazł się na płycie TimeWaves. Inny Reminded On Paradise bliski jest klimatowi kompozycji z płyty Paradise z 1983r. Poza tym Schroeder kapitalnie wyważa brzmienia między rytmicznym żywiołem, a brzmieniami ambientalnymi o kosmicznym tchnieniu. Oferuje jednak całkowicie nowoczesny dźwięk, tak iż można poczuć się jak w świecie przyszłości. Dla fanów artysty to pozycja absolutnie obowiązkowa. Ci którzy gdzieś słyszeli nazwisko artysty a nie słyszeli muzyki, tym bardziej powinni nadrobić zaległości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | D.mo vol. 2

  Robert Schroeder | D.mo vol. 2

  Aż dziesięć lat kazał nam Schroeder czekać na drugą część swych niewykorzystanych nagrań. Tym razem padło na lata 1980 - 1983. Świetne kompozycje tworzone z efektownych analogowych brzmień. Schroeder mający swój niepowtarzalny styl szczególnie przypadł mi w Wired Systems ale jest dużo więcej smaczków godnych polecenia. Warto.

  Dariusz Długołęcki

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Sphere Ware

  Robert Schroeder | Sphere Ware


  Gdybym miał dziś powiedzieć kto jest dla mnie mistrzem tradycyjnie pojmowanej elektroniki, bez zastanowienia wskazałbym na Roberta Schroedera. Gdy zaczynał swoją karierę w 1979r już dał się poznać głównie jako wrażliwy artysta, mistrz elektronicznych, pastelowych pejzaży, cudownych wręcz melodii. Na wydanym w 2007r albumie Sphere Ware nic się nie zmieniło w podejściu do muzyki, zmieniła się za to technologia. Tworząc przy pomocy elektronicznego instrumentarium nie sposób przecież stać w miejscu. Użycie nowoczesnego software'u Synthis, zrobiło swoje. Schroeder nokautuje inwencją użytych brzmień, nie skupia się na monotonnych sekwencjach, lecz poza nimi są zatruwające wręcz serce i umysł melodie. Znakomite bity, niekiedy bliższe transowej motoryce, częściej wtapiają się w ową elektroniczną tkankę. Dla niektórych ten album może kojarzyć się z podróżą przez kosmiczny bezkres. Dla mnie Sphere Ware jest absolutnie doskonałym albumem, przy pomocy którego Schroederowi udała się inna rzecz. Być może nieświadomie zobrazował muzyką, smutek tropików. Maleńkich atoli porozrzucanych po bezkresie oceanu i zachodów słońca ponad nimi, jakby zatrzymanymi w fotograficznym kadrze. Ta piękna wręcz romantyczna muzyka, skłania do pewnego rodzaju zadumy, serwuje pozytywną dawkę melancholii i wspomnień. Kolejny album Schroedera od którego się wprost nie można oderwać, wspomnienia lata i wakacji które można sobie aplikować bez końca. Cudo!

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Brainchips (vocal)

  Robert Schroeder | Brainchips (vocal)


  Przez wielu wielbicieli Schroedera, opublikowanie wokalnego odpowiednika Brainchips, traktowane jest jako gorsza kopia tamtej. Czy słusznie? W wersji wokalnej album zyskuje wielokulturowy wymiar, zaproszony przez artystę Rahal Brimil, urodził się w Maroku. Jego wokal ma z lekka etniczny posmak, co elektronicznej muzyce Schroedera przydaje nowych barw. Śpiewa w pięciu kompozycjach Doo Doo, Electron, Space Track, Login i Shallala. Używając min: arabskiego, angielskiego, francuskiego, stara się nadać tym utworom coś na miarę sprawnego miksu wokalnego w czasach globalnej wioski. Reszta kompozycji pozostała nietknięta, jeżeli chodzi o stronę wokalną. Głos Rahala Brimila ma ten nieco orientalny posmak, przez co tej części Brainchips słucha się nieco inaczej. Dla fanów to dodatkowy wydatek, by mieć obydwie płyty. Ale warto chyba wysupłać te parę złotych, wtedy można cieszyć się w pełni kompletem płyt. A tak kolekcja albumów Schroedera była by nieco wybrakowana na domowej półce.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  70,44 zł
 • Robert Schroeder | Brainchips (instrumental)

  Robert Schroeder | Brainchips (instrumental)


  Schroedera wymienia się wśród tych niemieckich elektroników, jako jednego z najważniejszych. Wraz z Tangerine Dream czy Klausem Schulze zapisywał na kartach, jej najważniejsze momenty. Ostatnimi czasy Schroeder nie próżnuje, jego muzyka to zawsze gwarancja najwyższej jakości. To co uderza to innowacyjność i spontaniczność. Nie ulega presji sztywnego sekwencjonowania kompozycji, ale śmiało sięga w głąb innych elektronicznych stylistyk. Na Brainchips słychać i "berlin school", ambient, electro, new age a nawet rytmiczne wycieczki w kierunku trip hopu. Tym co łączu z pozoru odległe stylistyki, jest niesamowita wyobraźnia Schroedera jak i podejście do melodii. Nie ma tu nic wymęczonego, raczej w każdej sekundzie czuje się lekkość i finezję jego ręki. To jeden z niewielu artystów, który może być słuchany przez fanów różnych gatunków. Obcowanie z tym artystą to prawdziwa przyjemność. Nie znalazłem do tej pory żadnej płyty Schroedera, która by mi się nie podobała. Super!!!

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Harmonic Ascendant

  Robert Schroeder | Harmonic Ascendant


  Debiut Roberta Schroedera z 1979 r. oryginalnie wydany wówczas nakładem wytwórni Innovative Communication. Jest okazja by prześledzić jak zaczęła się długa, bo trwająca do dziś, elektroniczna odyseja tego nie zawsze docenianego artysty. Schroeder zaczynał późno i wpisuje się w drugą falę niemieckich elektroników, jednak jak czas pokazał poszedł własną drogą, nie raz wyprzedzając ich jeżeli chodzi o samą jakość muzyki. Ów debiutancki album pokazuje Schroedera jako artystę stawiającego na intymne formy wyrazu, a nie rozbuchane suity. Mimo iż kompozycje są dosyć długie, artysta minimalizuje środki wyrazu. W tytułowej ponad 20- minutowej kompozycji poza elektroniką, używa brzmień fortepianu, gitary akustycznej, wiolonczeli. Ten zestaw, dosyć kameralny, pokazuje że już u progu swej kariery potrafił błysnąć jako mistrz intymnego nastroju. Z kolei w Future Passing By wykorzystanie ludzkiego głosu przepuszczonego przez vocoder, przywodzi na myśl eksperymentalne, kosmiczne brzmienia.
  Generalnie Harmonic Ascedent, gdzie głównym punktem jest utwór tytułowy, bliższa jest dokonaniom Mike’a Oldfielda niż muzyce reszty kolegów. Po latach ten album może nie nokautuje, ale był drogowskazem dla Schroedera w jakim kierunku jego muzyka miała podążać. A słuchając jego kolejnych płyt nie mam wątpliwości iż to on jest niekwestionowanym numerem jeden na scenie niemieckiej elektroniki. Dobra wprawka na początek, warto poznać.

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  91,95 zł