Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Różni wykonawcy

(34 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Tone Science 1

  Tone Science 1

  Nowość

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  64,81 zł
 • Polish Electronic Music - Sounds of Imagination

  Polish Electronic Music - Sounds of Imagination

  Super cena

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  25,00 zł
 • Spheric Music Silver

  Spheric Music Silver

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Index 05

  Index 05

  Super cena

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  29,00 zł
 • Possibilities of Circumstance

  Possibilities of Circumstance

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  81,80 zł
 • Manikin Records - The Second Decade 2002-2012

  Manikin Records - The Second Decade 2002-2012

  Gdy w 1992r Mario Schonwalder zakładał wytwórnię Manikin, nie podejrzewał jak długo przyjdzie mu działać. Dziś jego tłocznia ma ugruntowaną pozycję na rynku elektroniki sekwencyjnej. Mało tego, jest jednym z liderów ciągnących ów nurt dalej. Mimo nawiązań do przeszłości, muzyka wydawana przez nią brzmi nadzwyczaj nowocześnie i aktualnie. Nie jest tym samym jedynie jakimś ramotem wyciągniętym z przeszłości. Schonwalder niezwykle bacznie obserwuje to co dzieje się w muzyce. Nie waha się też adaptować tych nowoczesnych formuł w muzyczny wszechświat swojej wytwórni. Dwupłytowa kompilacja Second Deacade tym bardziej zyskuje na wartości, iż zawiera wiele nagrań niepublikowanych nigdzie indziej. Poza tuzami wytwórni takimi jak sam Mario Schonwalder, Bas Broekhuis czy Detlef Keller, pojawiają się Wolfram Spyra, Rainbow Serpent, Thomas Fanger czy Thomas Kagerman. Każdy czy to w konfiguracji z kimś innym, czy też solo wzbogaca ów "manikionowy" wszechświat dźwięków. Kapitalnie prezentuje się Wolfram Spyra w melancholijnym, nieco wycofanym utworze A Rainy Day. Postarał się też Cosmic Hoffmann w kapitalnym Guitarmoon, który jest zorientowany na ludowe brzmienia rodem z Azji. A sam szef na finał serwuje utwór Winterland, dedykowany tym wszystkim których nie już wśród nas. A to tylko wabiki, które nęcą aby zapoznać się z całością. Naprawdę warto!

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 2CD


  110,84 zł
 • Electronic Music FOR LIFE

  Electronic Music FOR LIFE


  11 marca 2011r przejdzie do historii, jako jeden z najtragiczniejszych dni w powojennej historii Japonii. Trzęsienie ziemi, fala tsunami, zniszczenie elektrowni atomowej Fukushima i bilans 10 tys. zabitych ludzi. Jednak świat okazał swą solidarność i chęć pomocy, dla tej straszliwej tragedii. Pomoc przyszła również z najmniej spodziewanej strony. Szef wytwórni Mellow Jet, Bernd Scholl rozpoczął projekt "electronic music for life". Chodziło o wydanie kompilacyjnego albumu z którego dochód zostałby przekazany potrzebującym japończykom. Odzew był potężny, niemal cała scena elektroniczna zaangażowała się w tę piękną akcje a jej wynikiem jest właśnie ów dwupłytowy album. Każdy z artystów postarał się o premierowe nagrania, tak by dać fanom coś szczególnego. Wśród nich są ci którzy tworzyli historię muzyki elektronicznej, jak i ci nowszej generacji. By wymieć kilku: Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher, Rolf Meier Bode, Harald Grosskopf, Mythos, Mathias Beine, Moonbooter, Eroc itd. Mamy też niemal całe spektrum brzmień, jakie są słyszalne w dzisiejszej elektronice. Od sekwencyjnych tekstur, ambientu, chilloutu, new age aż po muzykę eksperymentalną. Pojawia się nawet polski akcent, Wolfram Spyra wespół z Roksaną Vikaluk intonują tekst modlitwy "Ojcze Nasz", rozbrzmiewający na tle stonowanej elektroniki. Ważna płyta, szlachetny cel no muzyczne rarytasy. Warto pokusić się o cegiełkę dla Japonii, jednocześnie włączając to unikatowe wydawnictwo do własnej, płytowej kolekcji.

  R. M.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 2CD


  98,12 zł
 • E-day 2011

  E-day 2011


  Za organizacją "E-day Festival" stoją czołowe postacie holenderskiej sceny elektronicznej, Ron Boots i Kees Aerts. Myli się jednak ten co sądzi iż promują oni tylko wykonawców związanych z wytwórnią Groove Unlimited. Spektrum ich działań jest szersze, reagują bowiem oni na wszelkiego rodzaju nowinki na scenie. Rok 2011 upłynął pod znakiem występu Haralda Grosskopfa. Ten legendarny perkusista zagrał cały album Synthetist, będący jednym z fundamentów dzisiejszej elektroniki. Tu dostajemy skrótowy przegląd jego setów. Ambientowy odcień elektroniki zaprezentował norweski weteran Erik Wollo. Jego dwuczęściowa kompozycja Ataraxia porażała chłodem i przestrzenią lodowatych załomów Norwegii. W ten krajobraz udanie wpisał się też Rene Splinter, w otwierającym całość utworze Banhof Zoo, zaprezentował muzykę bliską dokonaniom Tangerine Dream z początku lat '80. Nie zabrakło też klona Klausa Schulze, Remy'ego. Kompozycja o znajomym tytule Shadows Of Ignorance mówi wszystko. Organizowany każdej wiosny w teatrze "De Ench" w holenderskim Oirschot festiwal, chyba na stałe wpisał się w elektroniczny krajobraz Europy. Jeżeli to nadal dla fanów el-muzyki za daleko, to pozostają już tylko płyty. Kompilacja E-day 2011 nie przebija innych, bo raczej nie o to tu chodzi. To rzetelny raport z imprezy, jej swoisty dziennik. Dla fanów chyba obowiązkowy, bo i muzyka broni się w każdym calu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  69,45 zł
 • Dutch Masters

  Dutch Masters


  Niegdyś malarstwo holenderskie stanowiło wzór dla całej renesansowej Europy, dziś tę pałeczkę na polu muzyki przejmują holenderscy elektronicy. Koncept nowej serii wytwórni Groove Unlimited jest prosty i zgoła rewolucyjny. Dziesięciu artystów z holenderskiej sceny elektronicznej, tworzy własne dźwiękowe ilustracje pod obrazy znanych malarzy. Album otwiera Synth. NL (Michel Van Ossenbruggen), tworzący dźwiękowy obraz pod arcydzieło Rembrandta Nachtwatch. Jego muzyka przypomina vangelisowkie impresje. Weteran Gert Emmens przy pomocy sekwencji i solówek opisał obraz Muurhuizen Antoni’ego Piecka. Kolejny artysta, Eric Van Den Heijden porwał się na arcydzieło Vincenta Van Gogha Etoile Nuit Sur Le Rhône i zaskoczył romantycznym klimatem. Void, czyli Danyo Romijn opisując Temptation Mathiasa Grunewalda, kreuje electro popowy klimat al'a Jean Michel Jarre. Rene Splinter to wielki fan Tangerine Dream od zawsze, inspirując się brzmieniem grupy z lat 80, kreuje muzykę do obrazu Wieża Babel Petera Breugla. Szef Groove Unlimited, Ron Boots to największa gwiazda holenderskiej elektroniki. Boots mierzy się z obrazem Hieronymusa Boscha, i odważnie eksperymentuje na polu łączenia nowoczesnej elektroniki z orkiestrą. Silne sekwencje słychać u Rene Van Der Woudena, opisującego Zeppelin Carel Willink. Każdy z artystów starał się odcisnąć tu własne piętno i zaproponować własne dźwiękowe ilustracje do tych dzieł. Dutch Masters pioniersko miesza te dwa rodzaje sztuki, i to teraz o Holendrach w wersji audio, może być głośno.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  69,45 zł

 • 88,67 zł