Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Soliton

(5 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | 3C

  Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | 3C

  Super cena
  To elektroniczne super trio, skrzyknęło się już wcześniej na albumie Hołd, który był właśnie hołdem dla twórczości Czesława Niemena. Płyta 3C urosła do rangi wydawnictwa dwupłytowego, tym razem Rudź, Duda i Kanaan zainspirowali się Trójmiastem. Każdy z nich przygotował z osobna po kilka nagrań, i raptem w finalnym Trójmiasto grają wszyscy razem. Impulsów dostarczyły im zarówno miejska urbanistyka, zabytkowe kamienice, industrialne aglomeracje, tętniące życiem bulwary. Rudź opowiedział o Gdańsku, Kanaan o Sopocie, wreszcie Duda o Gdyni. Elektronika, elementy rocka, dźwięki otoczenia, jazzowa miękkość czy atmosferyczne pejzaże. Każdy z nich opowiada te historie po swojemu. Każdy znalazł dla siebie fragment tej przestrzeni, aby ukazać panoramę miasta w którym żyje. Powstała wielowątkowa płyta, która iskrzy się nie tylko innymi opowieściami, ale też buzuje swoistym tyglem brzmień. W sumie trudno o lepszą wizytówkę Trójmiasta, chociaż w przeciwieństwie do osławionej "trójmiejskiej alternatywy" która objawiła Polsce rockowy potencjał młodych twórców w latach 80, ich wizja została opowiedziana zupełnie innym językiem.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 2CD


  29,99 zł
 • Robert Kanaan | Dziewiaty wiek

  Robert Kanaan | Dziewiaty wiek

  Super cena

  Dostępność: Ostatnie sztuki | nośnik: 1CDr


  28,86 zł
 • Robert Kanaan | Continuum

  Robert Kanaan | Continuum

  Super cena
  Robert Kanaan, urodzony wrocławianin i elektronik z wyboru. Wydany w 2014 roku album Continuum nie jest bynajmniej jego debiutem. Kanaan pojawiał się w kultowej audycji Jerzego Kordowicza "Studio El-muzyki", ale i bez tej protekcji warto zwrócić uwagę na tę płytę. Wydaje się ona logicznym ciągiem wcześniejszego albumu artysty Gaia. Dla Roberta Kanaana idealna wydaje się być struktura concept-albumu. Dzięki tej pojemnej formie, może on snuć własne opowieści. Na Continuum mamy przedstawioną wizję "raju utraconego". Jedna z kompozycji Santa Isla to właśnie owa "święta wyspa", na której człowiek żyje w pełnej harmonii z naturą i kosmosem. Partie wokalne w wykonaniu Katarzyny Chudnik do tekstów Anny Kobieli-Kanaan, dodają poetyckiej lekkości. Sam Robert Kanaan udanie koligaci elektronikę spod znaku Vangelisa, Tangerine Dream z estetyką new age i etno. Jego podróż "ku źródłom" wydaje się podążać w kierunku dusznych tropików. Tribalowa rytmika wspomagana brzmieniem fletów, kreuje utopijne wizje tego "ziemskiego raju". Jednakże artysta unika transowych eksplozji, ciążąc bardziej ku klasycznym formom. Trochę szkoda że ów "żywioł" nie zdominował całości. Czasem można odnieść wrażenie iż słucha się piosenki aktorskiej w egzotycznej oprawie. Mimo tego warto spróbować.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  29,99 zł
 • Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | Hołd

  Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | Hołd

  Super cena
  Album Hołd jest dosyć specyficznym hołdem. Oto trzej artyści nagrywają wspólnie album, kręcąc się wokół tego co Niemena inspirowało. Trzeba dodać iż każdy z nich jest aktywny na polu muzycznym. Krzysztof Duda jest organistą, ale też autorem kompozycji do takich programów jak: Sonda czy Laboratorium. Robert Kanaan udziela się na polu elektroniki i etno, ale też i form klasycznych. Przemek Rudź, wiadomo popularyzator astronomii i kompozytor tworzący na przecięciu klasycznej elektroniki, prog rocka i ambientu. Ich Hołd to udana krzyżówka elektronicznego rocka, w której odbijają się i awangardowe formy, delikatne jazzowe inklinacje, soniczne pejzaże. Gęste solówki na syntezatorach, każą myśleć o starej szkole elektroniki ale też są i nawiązaniem do "eksperymentalnego" okresu w twórczości Niemena. Album na pewno warty posłuchania, który jest po prostu zbiorem znakomitych utworów. I na szczęście żadni pseudo wokaliści nie profanują tu kompozycji Dziwny jest ten świat, bo zamierzenie tej trójki było zgoła zupełnie inne.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  29,99 zł
 • Przemysław Rudź, Krzysztof Duda | Four Incarnations

  Przemysław Rudź, Krzysztof Duda | Four Incarnations

  Bestseller Super cena
  Four Incarnations to kapitalna kolaboracja dwóch nieprzeciętnych osobowości. Przemek Rudź muzykujący astronom, Krzysztof Duda znany jako wirtuoz organów Hammonda. Ta symbioza dwójki artystów, zaowocowała albumem koncepcyjnym. To swoisty opis życia owada od zarodka, poprzez stadium larwalne, poczwarkę aż do dojrzałej formy. Można też odnieść to do kolei ludzkiego życia, narodziny, pełny wiek i starość. Tak więc tak jak owe życie, tak i muzyka ma swoistą dynamikę, zwroty akcji. Obaj artyści tym samym unikają pułapki monotonii czającej się w sekwencyjnych teksturach. Ich muzyka bazuje na nich, ale obaj wychodzą o wiele dalej w swoich poszukiwaniach. Kapitalnie koligacą tu bogactwo form charakterystycznych dla rocka progresywnego z lat '70, przetykają tę jazzową improwizacją. Oprócz tego sięgają też po gorące rytmy funky, przez co muzyka mieni się istną feerią kolorów. Rudź gra na Minimoogu, dostarczając gorących solówek, Duda zaś świetnie dostraja się do jego tempa. Podstawowy materiał to cztery kompozycje, ostatnia zaś Inevitability Of Evanesence, to niepublikowany solowy utwór Krzysztofa Dudy. Bardzo dobry pełen kontrastów materiał, który jest klasą sam dla siebie.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  35,00 zł