Syngate

243 albumy

Sortuj według

Albumów na stronie

okres nagrania

Usuń filtry

60,43 zł brutto

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Foreign Spaces

Ciekawa pozycja dla tych którzy lubią koligacenie sekwencyjnej elektroniki, oraz rockowej dosadności. Te nagrania powstały w latach 1984-1989, i dla większości nadal pozostają muzyką do odkrycia. Foreign Spaces nigdy nie byli tak popularni jak Tangerine Dream, ale warto o nich pamiętać.

60,43 zł brutto

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Frank Klare

O ile albumy z "berlińskiej" serii - Nightlife, Parks i Sequences - zawierały dużą dawkę rozbudowanej, polifonicznej elektroniki sekwencyjnej w dawnym stylu, a współpraca z Girkem (Timesharing) oznaczała w dużej mierze udanie się w ślad za Klausem Schulze i Rainerem Blossem z ich Drive Inn, o tyle Memorial Dreams brzmi już nie aż tak "po berlińsku", a raczej stanowi wkład Franka Klare w estetykę wyrafinowanego elpopu z naleciałościami new-age. To oczywiście nie zarzut, a odpowiednio magicznych motywów mamy tu wystarczająco dużo.

60,43 zł brutto

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Frank Klare

Tylko cztery utwory za to odpowiednio długie, odpowiednio brzmiące, odpowiednio sugestywne. Frank Klare, operując na pozór bardzo prostymi środkami, niezwykle zmyślnie potrafi malować dźwiękowe opowieści, tym razem biorąc pod muzyczną lupę Berlin o różnych porach doby (a jak się okaże w ostatnim utworze, odbędziemy także krótką sentymentalną podróż w czasie). Chyba każdy domyśli się, co ma na myśli Frank Klare nadając finałowemu utworowi tytuł Belrin at (Old) Days - i rzeczywiście, mniej tutaj nowoczesnych dodatków (dopiero z czasem pojawią się subtelne, ale jednak już nie z "dawnych dni" beaty), utwór zbudowany jest na pięknie pulsującym ostinacie, przez które przepływają mollowe fale niespiesznie wygasających akordów; tylko tyle i aż tyle, Berlin z dawnych dni analogowej elektroniki sekwencyjnej nadal żyje i ma się dobrze.
Napisz do nas