Tangerine Dream

175 albumów

Tangerine Dream to niemiecki zespół, założony w 1967 roku przez Edgara Froese. W ciągu swego istnienia zespół wielokrotnie zmieniał skład, z wyjątkiem samego Froese, który w zespole pozostaje do dziś. We wczesnym okresie członkiem Tangerine Dream był perkusista i kompozytor Klaus Schulze, ale najtrwalsza i najpopularniejsza była formacja z połowy lat '70: Edgar Froese, Christopher Franke, Peter Baumann. Z początkiem lat '80. Baumanna zastąpił Johannes Schmoelling; także ten skład utrzymał się dość długo i był bardzo twórczy. Albumy Tangerine Dream z wczesnego miały kluczowe znaczenie dla rozwoju Krautrocka. Albumy późniejsze dały podwaliny dla gatunku new age. Obok licznych nagrań studyjnych i koncertowych, zespół stworzył oprawę muzyczną dla blisko trzydziestu filmów.

Sortuj według

Albumów na stronie

okres nagrania

Usuń filtry

49,81 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Dream Encores zawiera zbiór utworów granych przez Tangerine Dream na bis, w trakcie koncertów w Ameryce Północnej i Europie. Są to głównie lata 90-te z dwoma wyjątkami: 1986 i 1988. Nie jest to więc zwyczajna składanka, czy zestaw "the best of..", bo część utworów jest mniej znana i inaczej zaaranżowana.

36,60 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Tytułowy utwór wprowadza klimat zadumy, maluje obraz spokojnej przestrzeni by gdzieś od 4 minuty przejść po samplu imitującym wiatr w odmienny, bardziej dziarski motyw. Cinnamon Road nie wyróżnia się szczególnie, ot ładna melodia a wieńczący płytę Sphinx Lighting to pulsujące sekwencery w starym stylu które powoli wygaszają się by przenieść drugą część utworu w nastrojowe, wyciszone brzmienia.

36,60 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Trzy dźwiękowe malowidła, utrzymane odpowiednio w tonie: impresjonistycznym, romantycznym i surrealistycznym. Jedyna płyta Tangerine Dream nagrana w składzie: Edgar Froese, Chris Franke, Klaus Kruger.

114,94 zł brutto

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Tangerine Dream

Ten album z muzyką filmową momentami dość mocno różni się od innych, zbliżonych datą nagrania, filmowych propozycji Tangerine Dream. Naturalnie mamy tutaj sporo od razu kojarzących się z projektem Edgara Froese nastrojów, jak choćby The Silver Seal utrzymane w podminowanym niepokojem nastroju zupełnie w duchu ścieżki dźwiękowej Sorcerer, podjrzewam jednak, iż większość znawców tematu usytuowałaby czas nagrania tego albumu w co najmniej późnych latach osiemdziesiątych, jeśli nie jeszcze później. Właśnie na tym albumie znajduje się często przypominany na koncertach, napędzany solidnym ostinatem znanym już z Thief utwór Silver Scale.

77,07 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Jedna z licznych kompilacji cenionej formacji Tangerine Dream. Tym razem grupa na tym dwupłytowym wydawnictwie podsumowuje całą dekadę działalności. A więc lata 1990- 2000. Dla tych którzy chcą być zorientowani w temacie, to znakomity przewodnik.

35,24 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Bardzo udany album niezwykle pracowitego w 1981 r. składu Froese-Franke-Schmoelling. Formuła wypracowana jeszcze w połowie lat siedemdziesiątych znakomicie sprawdziła się przy wykorzystaniu nowych metod aranżacji i produkcji tyle samo tutaj magii co na wcześniejszych płytach, mimo, iż brzmienie stało się nieco bardziej suche, a struktura kompozycji bardziej uporządkowana.

77,07 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Bez wątpienia to najlepsza część trylogii opartej na tekstach "Boskiej Komedii" Dantego. W części "czyśćcowej" Tangerine Dream brzmi jak za starych dobrych czasów, a instrumentalne kompozycje przeplata z quasi-operowymi inklinacjami i niemal zwykłymi piosenkami.

114,94 zł brutto

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Tangerine Dream

Fantastyczny soundtrack, płyta zupełnie inna w nastroju aniżeli Thief i jednocześnie niczym jej nie ustępująca pod względem nastroju. Mamy tutaj (razem z wieńczącym zestaw utworem dodatkowym) aż 20 mini-impresji, spośród których każda ma niezwykły klimat. Przy doprawdy nieprzeciętnej pomysłowości udało się tutaj zadbać o spójność całości, album brzmi dosadnie, sugestywnie i przekonująco. Bonus w postaci króciutkiej impresji Autumn to obrazek malowany nietypowymi akordami na tle sopli wibrafonowego ostinata w chłodnej tonacji dobre uzupełnienie frapującego, blisko 80-minutowego zestawu.

30,79 zł brutto

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Tangerine Dream

Prawdziwa ściana mrocznych wibrujących sekwencji wymieszana z ciekawymi motywami muzycznymi. Wszystkie te struktury są na najwyższym poziomie z prostej przyczyny: z kilometrów taśm Froese wybrał i skompilował najciekawsze fragmenty i bardzo przyłożył się do dopracowania wszystkich detali - stąd ta płyta jak dla mnie brzmi wciąż świeżo i niezwykle.

Bestseller

Super cena

49,81 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Podczas burzy z piorunami, w sobotni ranek 1881 roku, John Calyx opuścił miasto Nadira konnym powozem. Towarzyszył mu jego słowik. John nauczył ptaka śpiewać oktawami i tylko te piosenki pozwalały mu usnąć... Tak rozpoczyna się zamieszczona w pierwszym wydaniu tej płyty (1994 r) opowieść fantasy autorstwa Edgara Froese, o poszukiwaniu przez Johna Calyxa brata i podróży do miejsca Zmiany Przypływów. Po raz pierwszy Tangerine Dream sięgnął do wzorców muzyki poważnej i pierwszy utwór to słynne Obrazki z Wystawy - motyw Modesta Mussorgskiego na tle stukotu końskich kopyt, deszczu i trzasku piorunów. A może jest odwrotnie ?
Napisz do nas