Tangerine Dream

175 albumów

Tangerine Dream to niemiecki zespół, założony w 1967 roku przez Edgara Froese. W ciągu swego istnienia zespół wielokrotnie zmieniał skład, z wyjątkiem samego Froese, który w zespole pozostaje do dziś. We wczesnym okresie członkiem Tangerine Dream był perkusista i kompozytor Klaus Schulze, ale najtrwalsza i najpopularniejsza była formacja z połowy lat '70: Edgar Froese, Christopher Franke, Peter Baumann. Z początkiem lat '80. Baumanna zastąpił Johannes Schmoelling; także ten skład utrzymał się dość długo i był bardzo twórczy. Albumy Tangerine Dream z wczesnego miały kluczowe znaczenie dla rozwoju Krautrocka. Albumy późniejsze dały podwaliny dla gatunku new age. Obok licznych nagrań studyjnych i koncertowych, zespół stworzył oprawę muzyczną dla blisko trzydziestu filmów.

sortuj<br />według

albumów na stronę

okres nagrania

Usuń filtry

141,31 zł brutto

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Tangerine Dream

Pierwszy z planowanych boxów, przedstawiających nieznane, koncertowe oblicze Tangerine Dream. W czasach wypolerowanych do cna produkcji, owa surowizna i brzmieniowa transgresja wydają się znakomitą odtrutką. Można aplikować sobie zupełnie bezboleśnie.

Bestseller

71,16 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Tangerine Dream w pośmiertnej odsłonie, niemal wszyscy składają hołd Edgarowi Froese. Albumem Out Of This World robi to żona nieżyjącego muzyka, Bianca Froese- Acquaye. Wybór na pewno dla niej osobisty, w końcu straciła towarzysza swojego życia, ale czy równie interesujący dla wyznawców jego talentu?

98,09 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

114,94 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Po płycie Metropolis, dostajemy kolejny materiał który woła o "pomstę do nieba". To kolejny nikomu niepotrzebny zbiór starych nagrań, ubranych w nowe szaty (zmienione tytuły). A na dodatek nie ma nic wspólnego z klasycznym soundtrackiem z 1982 roku.

72,32 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Prawdziwa ściana mrocznych wibrujących sekwencji wymieszana z ciekawymi motywami muzycznymi. Wszystkie te struktury są na najwyższym poziomie z prostej przyczyny: z kilometrów taśm Froese wybrał i skompilował najciekawsze fragmenty i bardzo przyłożył się do dopracowania wszystkich detali - stąd ta płyta jak dla mnie brzmi wciąż świeżo i niezwykle.

Bestseller

69,37 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Klasyczna, znakomicie zinstrumentowana płyta Tangerine Dream z najciekawszego okresu twórczości grupy. Pomysłowe, intrygująco brzmiące ostinata porządkują warstwę rytmiczną, natomiast rozmazane plamy swobodnie rozwijających się wątków idealnie korespondują z wizjonerskimi, świeżymi obrazami Odilona Redona. Uwagę zwraca przede wszystkim imponująca paleta brzmień i ich odcieni. Chyba właśnie na tym albumie berlińska grupa przedstawiła swoje najniezwyklejsze wizje i najpełniejszy zasób fascynujących melodii - obok płyt koncertowych z tego okresu jest to moim zdaniem po prostu najwybitniejsze osiągnięcie Tangerine Dream, które z pewnością zadowoli zarówno miłośników arytmicznych, kosmicznych medytacji, jak i wyrafinowanych, kunsztownych melodycznie kompozycji o wyraźnych konturach.

126,11 zł brutto

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Tangerine Dream

Tangerine Dream w koncertowej odsłonie, prezentującej ich australijskie tourne jakie odbyli w 2014r. Materiał o tyle ważny iż jeden z ostatnich z Edgarem Froese, zanim zmienił on swój "kosmiczny adres". Ale też i sporo tu wspominek ze wskazaniem na najważniejsze utwory w dorobku zespołu.

80,57 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Tangerine Dream przeszło do historii, podwójna kompilacja Booster VII to zapewne finał owej serii. W założeniu miała ona być wytrychem do świata brzmień Edgara Froese dla tych mniej dociekliwych, ale też oferowała rarytasy dla tych najzagorzalszych fanów. Swoje zadanie spełniła w stu procentach.

126,11 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

Tangerine Dream w ostatnim tchnieniu. Trzypłytowy album Phaedra Farewell Tour 2014 to autentyczne pożegnanie ze sceną, publicznością i w ostatecznym rozrachunku, ze światem żywych. Album podobny do wcześniejszych, lecz wobec tego co się stało, słucha się go zupełnie inaczej.

48,59 zł 29,99 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Tangerine Dream

A4, 32 strony, 186 fotografii

Super cena

Napisz do nas