Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Władysław Komendarek

(8 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Władysław Komendarek | Hibernacja nr1

  Władysław Komendarek | Hibernacja nr1

  Super cena
  Elektroniczna podróż w świat samplowanych orkiestr i... bażantów. Trzeci album mistrza polskiej el-muzyki po raz pierwszy na CD.
  Władysław Komendarek, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie polskiej muzyki elektronicznej, w 1990 roku przygotował swój trzeci album z autorskim materiałem. Siedem utworów zebranych na Hibernacji nr 1 to świadectwo ówczesnych fascynacji artysty samplingiem. Oprócz przebojowych utworów hołdujących stylistyce Art of Noise (Płynąca plazma), znalazło się tu również miejsce dla syntezatorowych brzmień (Zamknięta galaktyka”), subtelnych, kosmicznych pejzaży („Przywitanie kosmitów”) oraz wielowątkowej, tytułowej minisuity z intensywną warstwą rytmiczną.
  Hibernacja nr 1 ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD. Materiał został zremasterowany z oryginalnej taśmy i wzbogacony o dwa nagrania dodatkowe: pełną, trwającą ponad dwadzieścia minut wersję Symfonii istnień oraz koncertowe wykonanie utworu tytułowego.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  35,00 zł
 • Władysław Komendarek | Fruwająca Lalka

  Władysław Komendarek | Fruwająca Lalka

  Super cena
  Reedycja legendarnej Fruwającej Lalki, pierwotnie wydanej w 1991 roku, to duże wydarzenie na rodzimym rynku muzyki elektronicznej. Guru syntezatorów, jedyny i niepowtarzalny Władysław Gudonis Komendarek, powierzył ten materiał ekipie GAD Records, która dokonała udanego remasteringu i ubrała płytę w nową szatę graficzną. Pozycja obowiązkowa dla fanów klasycznej elektroniki i talentu byłego klawiszowca Exodusu. Uwagę zwraca niepublikowany wcześniej utwór Podziemnie Miasto. Warto!

  P.R.  Jeden z najbardziej różnorodnych albumów w dorobku naczelnego kosmity RP powraca po latach w zremasterowanej formie.
  Album nagrany w 1991 roku w sochaczewskich lasach to synteza dotychczasowych zainteresowań Władysława Komendarka. Na płycie znalazły się głównie krótsze formy – w części z nich dominują partie wokalne (jest nawet rap w Odrodzeniu!). Druga połowa płyty to utwory stricte instrumentalne – wśród nich typowe dla artysty dźwiękowe obrazki, kreowane z wykorzystaniem szerokiej palety barw syntezatorów (Ostatnia droga, ambientowa Piramida). Nie zabrakło miejsca dla minisuity (otwierające album Nachodzące zagrożenie) i kilku remanentów z przeszłości (nowe wersje Anielskiego lotu i utworu tytułowego).
  Fruwająca lalka, wydana oryginalnie na CD w 1991 roku, ukazuje się ponownie – zremasterowana i wzbogacona o niepublikowaną wcześniej suitę Podziemne miasto.

  press info

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  35,00 zł
 • Władysław "Gudonis" Komendarek | Dotyk chmur

  Władysław "Gudonis" Komendarek | Dotyk chmur

  Super cena
  Od 1984 roku Władysław Komendarek idzie swoją ścieżką, proponując bezkompromisową i unikatową w skali świata koncepcję muzyki elektronicznej. Trafia z nią zarówno do syntezatorowych maniaków, jak i fanów rocka (grywał m.in. na festiwalach w Jarocinie). Dotyk chmur, pierwszy solowy album artysty wydany na płycie winylowej, to jeden z kolejnych przystanków w jego nieustających poszukiwaniach. Osiem utworów o wyrazistym rytmie, ciekawych melodiach i interesującym brzmieniu ukazało się na czarnym krążku Pronitu pod koniec lat 80. Teraz powracają w zremasterowanej formie, wzbogaconej o dwa utwory wydane na singlu i trzy kompozycje z archiwum artysty – w tym nową wersję tematu Dotyk szczęścia, oryginalnie wykonywanego przez Exodus.
  Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm, a wydawnictwo uzupełnia książeczka z szkicem na temat nagrań, kilkoma unikatowymi fotografiami i reprodukcją okładki oryginalnego, winylowego wydania albumu.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  35,00 zł
 • Władysław "Gudonis" Komendarek | I Am An Alien

  Władysław "Gudonis" Komendarek | I Am An Alien

  Bestseller Super cena
  Szaman klasycznej muzyki elektronicznej, samotnik i wizjoner idący pod prąd produkcji masowej, jeden z najlepszych el-muzycznych koncertowych performerów swoich czasów. Władysław "Gudonis" Komendarek wkracza do wytwórni Generator.pl z retrospekcyjnym albumem ukazującym wybrane i nigdy nie publikowane kompozycje z lat 90-tych XX wieku. Oniryczny, ambientowy, często niepokojący klimat bezkresu Wszechświata przeplata się w nich z sekwencyjnym ładem, na które nałożone są zwariowane solowe popisy tego doskonałego instrumentalisty, pełne szybkich obiegników, ale też tkliwych romantycznych melodii. Utwory te zapowiadają nowego Komendarka, który w pewnym momencie swojej kariery postawi na zupełne zerwanie ze swoją dobrze znaną postprogresywną przeszłością i poświęci się poszukiwaniu nowych brzmień, penetrowaniu większości gatunków od muzyki klasycznej, przez techno do swobodnych jazzowych improwizacji. Generator.pl z przepastnych archiwów Gudonisa wybrał dla swoich odbiorców to, co dla fanów klasycznej elektroniki wydaje się być pozycją obowiązkową. Dodatkowo cieszy więc fakt, że udało się uchronić od zapomnienia przeszło 70 minut doskonałej muzyki.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  35,00 zł
 • Władysław Komendarek | Deformator

  Władysław Komendarek | Deformator

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  56,79 zł
 • Władysław Komendarek | Przestrzenie Przeszłości

  Władysław Komendarek | Przestrzenie Przeszłości

  Bestseller Super cena
  Sławny Gudonis, bo pod takim pseudonimem występuje Komendarek od dawna, to muzyk wszechstronny. I taki też jego obraz pokazuje dwupłytowe wydawnictwo Przestrzenie przeszłości. Kompilację rozpoczyna Koncert 2 op.. I właśnie ten utwór pokazuje, że Komendarek swobodnie porusza się w obrębie muzyki klasycznej, umie poskromić elektroniczne moduły brzmieniowe i sprawnie obsługiwać moogi, ręcznie sterując wysokością dźwięku. Przez lata zmieniały się mody w świecie muzyki elektronicznej, zmieniały się priorytety firm produkujących instrumenty i zmieniała się twórczość Komendarka. Na pewno można usłyszeć u niego echa nagrań Jean Michael Jarre. Ale któż dziś nie korzysta z sampli? Wszak i sukces Enigmy, to sukces pracy w studiu nad montażem ścieżek, niż sprawności palców.
  Ale na przykład taka Kolonizacja czasu - właściwie pozbawiona rytmu, niemal współistniejąca z Kosmosem nadal jest uniwersalna. A Atomowy zegar? Tak się komponowało kilkadziesiąt lat temu z okładem, kiedy pojawiły się pierwsze sekwensery ułatwiające grę multiklawiszowcom. Bo trzeba pamiętać, że cieszymy się kompilacją i podróże w przeszłość są nieuniknione. Kiedyś Emerson, Lake & Palmer, a potem i Komendarek sięgnął po Obrazki z wystawy Musorgskiego. Promenada w jego wersji nie ma potęgi rockowej supergrupy, to raczej zabawa instrumentami. Lepiej bronią się kompozycje - muzyczne pejzaże. Parabola muz (B) przypomina brzmieniami o Michelu Cretu z Enigmy, ale broni się przed upływem czasu, czego nie można powiedzieć o Syndromie cywilizacji. Ale tak to już jest z elektroniką - starzeje się, zanim zdążymy ją zużyć.
  Komendarek nie stroni od eksperymentów z żadną estetyką El-muzyki. W utworze Wietnam miesza pseudo-etno z elementami break beatu. I słusznie - artysta ma prawo robić to, co mu w duszy gra. Podobnie Lot nr 19. Pulsujące rytmy przypominają, co mogło nas ekscytować przed ponad dekadą, ale wrażenie zabijają irytujące brzmienia. Oczywiście - nie dla każdego. Czasem można odnieść wrażenie, ze Komendarek lepiej spełnia się w bardziej epickich kompozycjach. Reinkarnacja nr 10 potrafi przykuć uwagę bardziej, niż w założeniu przebojowe błahostki. Podobnie ciekawie brzmią nadal Zarysy sylwetki kojarzące się nieco z Mike Oldfieldem, choć włączenie do tego pytania Is anybody out there trąci lekkim kiczem. Podobnie jak tytuł Tajne centrum gazów bojowych. Dwupłytowe wydawnictwo kończy Bananowa republika. I znów pojawiają się zmutowane głosy, ale też i niezwykle sprawne sola na syntezatorach. Na pewno warto przypomnieć sobie postać i muzykę Władysława Komendarka. To wartościowe wydawnictwo i dla wielu może być sporym zaskoczeniem. Ten facet umie o wiele więcej, niż się wam wydaje.

  press info

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 2CD


  30,75 zł
 • Wladek Komendarek | Poisoners of Consciousness

  Wladek Komendarek | Poisoners of Consciousness


  Urodzony w Sochaczewie, w latach 1973-1983 stał na czele legendarnej formacji Exodus. Grał koncerty w Jarocinie, Jazz Jamboree, festiwalach elektronicznych. Fan The Beatles, Pink Floyd, rocka progresywnego, Petera Gabriela, Tangerine Dream. A do tego sam cały czas wyjątkowo aktywny na scenie muzycznej. Jak dziś prezentuje się muzyka Władka? Świetnie, jeżeli dziś mówi się "dojrzały jak wino", to w przypadku Komendarka się to sprawdza. Poiseners Of Consciousness to album koncertowy skompilowany z trasy artysty po kraju, 7 długich kompozycji zawierają miks wszelakich stylistyk. Od ambientu, poprzez elektronikę sekwencyjną, barwne impresje na art rocku skończywszy. Wszystkie są raczej sumą doświadczeń tego artysty, trzeci Banana Republic to kulminacja tej płyty. Z doskonałą solówką na syntezatorze i przeszywającymi wokalizami Władka. Jakby Exodus skumulował się w formie elektronicznej. Reszta płyty jest równie udana od ambientalnych pasaży 35 Atomic Dump po sekwencerowe uderzenia w Parabola Muz. W każdym utworze Komendarek pokazuje kolejne odsłony swojej osobowości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  60,43 zł
 • Wladek Komendarek | Time Merchants

  Wladek Komendarek | Time Merchants


  Władysław Komendarek to niemal instytucja na polskiej scenie elektronicznej. Jego przodkiem był Michał Kleofas Ogiński, autor słynnego Poloneza Pożegnanie Ojczyzny. Materiał jaki wypełnił album Time Merchants nagrany został w 1995r i był dostępny w formie kasety. O ile ten nośnik niejako umarł śmiercią naturalną, potrzeba było wznowić go w formie płyty. Syngate stanęła na wysokości zadania. Album Time Merchants to nagrania z koncertów artysty, tu przedstawione w różnych wersjach. Dominuje oczywiście elektronika sekwencyjna, jednak Komendarek nie ogranicza się do odgrywania sekwencerowych podkładów. Spuścizna pamiętnej formacji Exodus, w której grał pierwszoplanową rolę, niejako kieruje jego muzykę w stronę art rocka. To ciekawe połączenie, twórcy elektroniki nierzadko uciekali się do bardziej wyszukanych form, chcąc niejako przetransportować ten rodzaj ekspresji. Tu mamy nawiązania do tej ścieżki w blisko 18-minutowej suicie Bermudian Trapezoid. Po wysłuchaniu Time Merchants można by rzec iż nie ma się czego wstydzić. Komendarek, mimo iż to archiwalny materiał, to wciąż elektroniczny gigant i godny reprezentant polskiej elektroniki.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  60,43 zł