Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Andymian | The Lords and the Paupers

powrót
Andymian | The Lords and the Paupers lupa
Super cena

28,86 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Ciekawe że znakomita większość muzyki jaką tu słyszmy mimo egzystencjalnych, czasami dość dramatycznych tytułów utworów ma charakter pogodny. Autor nie straszy nas spektakularnymi efektami. Dźwięki należą najczęściej do kategorii tych "przyjaznych dla ucha". Zaduma nad dawnymi czasami i melancholia słyszana tu i ówdzie, jest pretekstem do generowania nastroju przyjacielskiej pogawędki przy kominku.
 • The Lords and The Paupers
 • In The Chamber of Crystal Mirrors
 • The Inquisitor
 • Ball of Dummies
 • The Lament
 • Witchcraft At The Stake
 • In The Dark of The Corridors of History
 • Salon Intrigues
 • The Prayer of Penitents
 • Heralds of Faith
 • When The Blind Man Asks For Directions
 • Dolls In Lace
 • Insane Times
 • The Lords and The Paupers
 • In The Gallery of Souls

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Płyta jest oznaczona numerem piątym w dyskografii tego regularnie nagrywającego muzyka. Kolejne koncept albumy wyraźnie wskazują na to, że mamy do czynienia z twórcą który bardzo dobrze wie co chce przekazać słuchaczom i umie to robić. Mimo nikłego zainteresowania tym gatunkiem w naszym kraju, Andrzej Mierzyński konsekwentnie dostarcza nowych porcji swoich muzycznych pomysłów. Zwraca uwagę ze smakiem wyprodukowana okładka i przejrzysta zawartość dwujęzycznej wkładki. Równie znakomita jest kondycja techniczna nagrań. Brzmią one czysto, wyraźnie i bardzo przestrzennie. Taka dbałość o szczegóły czyni przyjemnym kontakt z produktem i dostarcza pozytywnych estetycznych wrażeń. Poszczególne utwory to zazwyczaj optymistyczne kompozycje snujące leniwie swoją opowieść w elektroniczno-progresywnych klimatach. Słychać też czasami w pojawiających się sekwencjach nawiązania do popularnej starej niemieckiej elektroniki (utwór 5: Lament) ale u Andymiana te zapętlone zestawy powtarzających się dźwięków nie stanowią same w sobie powodu do powstawania szybszych emocji. Są bardziej rdzeniem na tle którego artysta opowiada swoje średniowieczne historie przy pomocy nienatrętnych solówek. Muzyka ta, podobnie jak nagrania progresywnego rocka, które lubi Andrzej, pełna jest barokowych ozdobników i ornamentów. Jednak jest to dalej zdecydowania muzyka elektroniczna.
Ciekawe, że znakomita większość muzyki jaką tu słyszmy mimo egzystencjalnych, czasami dość dramatycznych tytułów utworów ma charakter pogodny. Autor nie straszy nas spektakularnymi efektami. Dźwięki należą najczęściej do kategorii tych „przyjaznych dla ucha”. Zaduma nad dawnymi czasami i melancholia słyszana tu i ówdzie,  jest pretekstem do generowania nastroju przyjacielskiej pogawędki przy kominku. Wynika to zapewne z pogody ducha cechującej artystę. Swoje pozytywne nastawienie do świata umiejętnie przekuwa na język muzyki zarażając słuchacza optymizmem. Takie widzę główne przesłanie tej muzyki, a kto się z tym nie zgadza może wyzwać mnie na pojedynek mieczy .. słowa ;).

Damian "DiKey" Koczkodon www.elmuzyka.za.pl

 

Pomysł albumu narodził się w 2006 roku podczas drugiej edycji festiwalu "EPM", który odbywał się na zamku. Gdy grałem koncert - patrząc na zamkowe mury - pomyślałem przez chwilę o tym, jak brzmiała by muzyka grana na syntezatorach w tamtych czasach, gdy zamek tętnił życiem. To podsunęło mi pomysł nagrania koncept albumu zabarwionego lekko dworskimi, czasem barokowymi klimatami. Oczywiście do muzyki dworskiej podszedłem z dużym dystansem. Szukałem fabuły i pomyślałem, że jest coś, co łączy tamte czasy z dzisiejszymi. Otóż świat zawsze dzielił się i dzielić będzie na biednych i bogatych, głupich i mądrych, głodnych i sytych, uczciwych i oszustów, Lordów i Nędzników. Czyż np. dawnych stosów, na których palono niewinnych ludzi nie zastąpiły współczesne stosy internetowe, gdzie anonimowo pomawia się i szkaluje innych? A czy dawnych inkwizytorów nie zastąpili współcześni donosiciele? itd. Muzyka jest aluzją do tych obłąkanych czasów - dawnych i obecnych.

press info

Tagi albumu:

Andymian | The Lords and the Paupers

,

Mian Music

,

Andymian

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk