Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

poniedziałek 29 stycznia
czwartek 1 lutego

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2346 wydawnictw w ofercie
1739 dostępnych natychmiast
33070 próbek utworów
2084 recenzji płyt
21356 zrealizowanych zamówień
4304 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Arc | Arcturus

powrót
Arc | Arcturus lupa
Bestseller

47,51 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 5 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Czwarta wspólna propozycja Iana Boddy i Marka Shreeve to album koncertowy, zapis występu duetu w ramach Hampshire Jam Festival 2004. W trzech długich utworach udało się muzykom Arc wyczarować atmosferę przepełniającą albumy liderów Szkoły Berlińskiej w połowie lat siedemdziesiątych. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników dobrej elektroniki sekwencyjnej aranżowanej głównia na syntezatory analogowe.
  • Arcturus part I 21'06
  • Arcturus part II 24'09
  • Helicon 15'47

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Muzyka rodzi się w mrocznych, zamglonych, elektronicznych szuwarach. Nie do wiary, iż album ten powstał tak niedawno - zdawać by się mogło, iż słuchamy właśnie ogromnie sugestywnych wizualizacyjnie improwizacji Tangerine Dream z okresu Ricochet i Stratosfear. Boddy i Shreeve nie starają się udawać, że nadal mamy co najwyżej rok 1976: obu muzykom po prostu bez wysiłku udaje się zakomponować muzyczny plan tak świeżymi i fenomenalnymi dźwiękami, jak drzewiej udawało się to Edgarowi Froese, Christopherowi Franke i Peterowi Baumannowi. Prostym wytłumaczeniem nieodpartego wrażenia podróży w przeszłość jest wykorzystanie przez duet Arc na szeroką skalę instrumentarium analogowego; warto wspomnieć, iż wykorzystano tutaj instrumenty tak legendarne i znaczące jak VCS3 (którego możliwości eksplorowane były także przez muzyków Pink Floyd w okresie The Dark Side Of The Moog) oraz MiniMoog. Obie części Arcturus oraz kompozycja Helicon brzmią klarownie, a jednocześnie niezmiernie przestrzennie i tajemniczo; wszystko jest perfekcyjnie wyważone, a jednak słuchacz ani przez chwilę nie odnosi wrażenia chłodnego wykalkulowania następujących po sobie motywów, lecz daje się ponieść szaleństwu improwizacji. Chociaż wyłaniające się z sekwencyjnych oparów motywy brzmią dość harmonicznie i wręcz "melodyjnie", brzmienia prezentowane tutaj predestynowane są nie do "słuchania jednym uchem", lecz do zagłębienia się w ich masywne, wielowymiarowe struktury. To rewelacyjna i ze wszech miar godna polecenia płyta, która z pewnością zapewni miłośnikom dzieł przedstawicieli Szkoły Berlińskiej więcej drżeń serca aniżeli nowe wydawnictwa Tangerine Dream...

I. W.

Tagi albumu:

Arc | Arcturus

,

DIN

,

Arc (Ian Boddy & Mark Shreeve)

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk