Bernd Kistenmacher

Paradise

Album Paradise to kontynuacja albumu Utopia wydanego w 2013 roku. Bernd Kistenmacher temperuje tu swoje sekwencyjne zapędy, uderzając w bardziej pejzażową formułę. Niedaleko stąd do tego co na swoich filmowych płytach prezentował Vangelis. Całkiem zręczna odskocznia.

71,76 złbrutto

Bernd Kistenmacher | Paradise

Tagi albumu: Bernd Kistenmacher | Paradise, MIRecords, Bernd Kistenmacher, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Bernd Kistenmacher
PRODUCENT MIRecords
NUMER MI10080
ROK WYDANIA 2014
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 007515
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Ghosts 04:52
Born From Innocence 16:18
Devastating Destruction 07:33
Raindance 12:09
Distant Danger 06:53
Everlasting Magic 08:45
Belt Of Forests 09:14

Recenzja

Tytułowy "Raj" Kistenmachera to miejsce fikcyjne, a przy tym takie które może być prawdziwym azylem spokoju. Z tym oglądem może kolidować okładkowa fotografia, ukazująca dżungle w ognistej pożodze. Jednak warto posłuchać, Kistenmacher zapodaje hipnotyczne, elektroniczne przestrzenie które w swym onirycznym ujęciu nawiązują nieśmiało do "vangelisowskiej" schedy. Sam Kistenmacher by nie ugrzązł w niebezpiecznej monotonni w środkowej części kompozycji Born From Innocence adaptuje afrykańskie polirytmie. Udanie godzi je z ambientalnymi, medytacyjnymi utworami takimi jak Raindance, oraz nieśmiałymi jak na niego sekwencjami w Distant Danger. Tego rodzaju zabiegi sprawiają, iż Bernd Kistenmacher nie traci charakteru swojej muzyki, ale znakomicie adaptuje nowe elementy poszerzając język swoich wypowiedzi. Bardzo udany album, który w swym eklektycznym wymiarze nie jeden raz może sprawić niespodziankę podczas słuchania.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas