Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Brian Eno | Lux

powrót

71,92 zł
brutto
Tylko na zamówienie
Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Album Lux z 2012r. pokazuje Briana Eno w wyśmienitej formie. Mistrz porzucił eksperymenty z piosenkową formułą i powrócił do klasycznego ambientu. Jednak jest to muzyka na miarę XXI wieku, w której brzmią jedynie echa zamierzchłej przeszłości.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Ci którzy są wyznawcami ambientowej drogi Briana Eno, mogą odetchnąć z ulgą. Tym razem mistrz nie pokusił się o śpiewanie piosenek, ale pokazał wielką klasę. Wydany w 2012r album Lux nawiązuje do słynnej płyty Thursday Afternoon z 1985r. Tamten album trwający ponad 60 minut, miał z założenia pokazać możliwości nowego wówczas nośnika, płyty kompaktowej. Chodziło o ciągłość muzyki, bez konieczności dzielenia jej na dwie części (jak to miało się w przypadku winyli). Na płycie Lux Brian Eno przekracza kolejne bariery, materiał trwa aż 75 minut, ale nie to jest tu najważniejsze. Mamy 4 długie utwory, które płynnie przechodzą jeden w drugi, bez wyraźnych granic. Rozmieszczone w przestrzeni dźwięki, mieszają się ze sobą w formie przypadkowych interakcji. Jednak ta muzyka odwołuje się do aplikacji Bloom, używanej powszechnie w IPhone'ach. Podstawowe elementy delikatnych brzdąknięć, miksują się z fortepianowymi nutami. Te uderzenia wybrzmiewają i są przeciwstawiane innym nutom, to jest właśnie pomysł z aplikacji Bloom. Żaden z tych elementów nie dominuje, ani żaden też nie staje się szczególnie zgrzytliwy podczas tych 75 minut. A to zatopione jest w ambientalnych pogłosach, osadzonych w przestrzeni. Ta muzyka ma wpływać na nastrój i zabarwiać jednocześnie atmosferę. Bo sama w sobie jest instalacją mogącą ją przekształcać zgodnie z własną fantazją. Piękne!

R. M.
Tagi albumu:

Brian Eno | Lux

,

Warp

,

Brian Eno

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk