Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Edgar Froese | Stuntmann - rerecorded

powrót

71,16 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Dynamiczna, mieniąca się od wyrafinowanych melodii i wytrawnych sekwencyjnych pasaży solowa płyta Edgara Froese w wersji odświeżonej, z dogranymi nakładkami. Zabieg ten w przypadku Stuntmana okazuje się na tyle szczęśliwy, iż wszystkie ścieżki brzmią równo i podobnie "przekonująco", w przeciwieństwie do choćby albumu Aqua.
  • Stuntman
  • It would be like Samoa
  • Detroit Snackbar Dreamer
  • Drunken Mozart in the Desert
  • A Dali-esque Sleep Fuse
  • Scarlet Score for Mescalero

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Dynamiczna, mieniąca się od wyrafinowanych melodii i wytrawnych sekwencyjnych pasaży solowa płyta Edgara Froese – w wersji odświeżonej, z dogranymi nakładkami. Zabieg ten w przypadku Stuntmana okazuje się na tyle szczęśliwy, iż wszystkie ścieżki brzmią równo i podobnie "przekonująco", w przeciwieństwie do choćby albumu Aqua absolutnie nie od razu wiadomo, co zostało w tej muzyce zachowane, a co jest nowe. Słychać, że to już nie odważnie, bezkompromisowo eksperymentujący Froese, ale daleko tutaj jeszcze do bezpretensjonalnego elpopu czy jakiegokolwiek znużenia (głównie sekwencyjną) formą. Mamy tutaj momenty bardzo melodyjne i motoryczne (utwór tytułowy), mamy też typowe dla artysty nagromadzenie przestrzennych planów dźwiękowych zorientowanych raczej na wytworzenie odpowiedniego nastroju aniżeli przygotowanie niesłyszanych jeszcze melodii (kompozycja finałowa). Najwybredniejszych na pewno przekonają utwory A Dali-esque Sleep Fuse, niczym nie ustępujący popisom całej grupy Tangerine Dream na płytach z muzyką filmową z wczesnych lat osiemdziesiątych (Thief, Risky Business...), a Drunken Mozart in the Desert to bardzo wyrafinowane scherzo z pierwszorzędnie skrzeczącym, leniwym ostinatem i popisowymi elektronicznymi fugami Froesego.

I. W.

Tagi albumu:

Edgar Froese | Stuntmann - rerecorded

,

Eastgate Music

,

Edgar Froese

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk