Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Johannes Schmoelling | Wuivent Riet

powrót

67,98 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Bardzo udany, debiutancki album ex-członka Tangerine Dream, Johannesa Schmoellinga. Artysta ten odegrał ważną rolę w historii grupy, bo albumy nagrane wraz z nim min. Exit, Tangram czy bliski nam Poland, są kluczowymi osiągnięciami zespołu w latach 80. Jak sobie poradził Schmoelling jako solista? Można sprawdzić na Wuivend Riet.
  • Matjora is still alive [4:56]
  • Zeit (For Stephan) [6:34]
  • Kneeplay No.9 [3:58]
  • Walking on wooden legs [3:52]
  • Wuivend riet Part I [6:18]
  • Wuivend riet Part II [12:48]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Johannes Schmoelling dołączył do grupy Tangerine Dream w ważnym momencie. Po niezbyt udanej płycie Cyclone, trzeba było odzyskać ponowny szacunek fanów. W latach 1979-1986 był pełnoprawnym członkiem grupy. Jednak i dla niego czas w tym zespole dobiegł końca, materiał na debiutancki album Wuivend Riet, Schmoelling zaczął tworzyć już w 1985r. Tytułowa kompozycja była pierwotnie częścią muzyki teatralnej do sztuki Opus ESP która miała swoją premierę w 1985r w Amsterdamie. Jako solista Schmoelling poradził sobie znakomicie, i po dziś dzień pokazuje niesamowity potencjał twórczy. Cały czas nagrywa solowe albumy, tworzy też radiowe słuchowiska. Wydany w 1986r debiutancki album Wuivend Riet to próba wyzwolenia się ze stylistyki Tangerine Dream. Pierwsze cztery kompozycje to nieco podniosłe, utwory oparte na nieco rozmytych barwach syntezatorów. Schmoelling często używa fortepianu by grać na nim urzekające melodie. Nie brakuje też i sekwencyjnych motywów, jednak są one jakby nieco wycofane. Bliżej tej muzyce do ambientalnych pasaży, jednak Wuivend Riet ma w sobie jakąś narracyjną przestrzeń. W końcu tytułowy utwór powstał z myślą o sztuce teatralnej. Właśnie ten punkt wydaje się być istotny w podejściu Schmoellinga do swojej muzyki. Artysta niejednokrotnie będzie nagrywał ścieżki do słuchowisk i przedstawień. Bardzo udany początek kariery i zapowiedź własnego, oryginalnego stylu.

R. M.

Tagi albumu:

Johannes Schmoelling | Wuivent Riet

,

Erdenklang

,

Johannes Schmoelling

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk