Mikołaj Hertel

Epizod A


35,00 złbrutto

Mikołaj Hertel | Epizod A

Super cena

Tagi albumu: Mikołaj Hertel | Epizod A, GAD Records, Mikołaj Hertel, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Mikołaj Hertel
PRODUCENT GAD Records
NUMER GAD CD 035
ROK WYDANIA 2015 (80-90)
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 007276
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Wewnętrzny puls I
Światło w środku nocy
Każdym zmysłem, każdym nerwem
Epizod A
Róże w ogrodzie Rosetto
Rozmowa z ptakami
Człowiek, który chodził po falach
Płomienie świec
Przylot Okęcie 80
Wewnętrzny puls IV
Promień ciemności

Recenzja

W latach 80. i 90. minionego wieku nazwisko Mikołaja Hertla pojawiało się niezwykle często w programach poświęconych muzyce elektronicznej. Jeszcze częściej w radiu i telewizji pojawiała się – anonimowo – sama muzyka kompozytora. Teraz te niezwykle urokliwe utwory z pierwszego etapu działalności artysty powracają na płycie Epizod A.
Mikołaj Hertel nigdy nie był niewolnikiem technologii. Absolwent warszawskiej PWSM nie skupiał się na technicznej stronie syntezatorów, przekładając zawsze ponad wszystko melodię, rytm i harmonię. To właśnie dlatego takie utwory jak Światło w środku nocy, Róże w ogrodzie Roseto czy Wewnętrzny puls po latach wyróżniają się mocno na tle pozostałych polskich el-muzyków tego czasu. To również zdecydowało o wielkiej popularności muzyki Mikołaja Hertla jako ilustracji programów radiowych czy telewizyjnych – większość tematów zebranych na płycie Epizod A przewijała się przez tak legendarne cykle, jak "Sonda" czy "Pieprz i wanilia". I większość z nich nie była wcześniej dostępna na żadnym nośniku.
Płyta Epizod A została zremasterowana z oryginalnych radiowych taśm. Wydanie uzupełnia książeczka, w której obok zdjęć i eseju o nagraniach jest list od kompozytora do słuchaczy.

press info

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

SPECJALNY RABAT
NA ZESTAWY - 15%
wpisz kod
CNOGFBGP

Napisz do nas