Moonsatellite

Earth Gravity

Francuski Moonsatellite na płycie Earth Gravity, penetruje bezdroża klasycznej szkoły muzyki elektronicznej. Punktem wyjścia dla stworzonych tu kompozycji, była twórczość Klausa Schulze z lat '70. Otrzymaliśmy zatem udane wariacje na ów temat, podszyte chłodem i przestrzenią "kosmische musik".

51,72 złbrutto

Moonsatellite | Earth Gravity

Tagi albumu: Moonsatellite | Earth Gravity, Produkcja własna muzyka, Moonsatellite, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Moonsatellite
PRODUCENT Produkcja własna muzyka
NUMER ---
ROK WYDANIA 2010
MEDIA 1CDr
OPAKOWANIE JEWELCASE - SLIM
Kod produktu 007026
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Earth Gravity Opening [7:01]
Earth Gravity 1 [14:24]
Earth Gravity 2 [12:38]
Earth Gravity Intermede [3:15]
Earth Gravity 3 [13:37]
Earth Gravity 4 [10:15]

Recenzja

Moonsatellite zdaje się mieć wyrobiony gust, co do prezentowanej przez siebie muzyki. Francuski artysta, Marc Parabel jest niezwykle pojętnym uczniem elektronicznych dinozaurów z lat 70-tych. Na płycie Earth Gravity Moonsatellite gra niczym osławiony Klaus Schulze w swoich najlepszych latach. Francuz nie wyściubia nosa poza utarte ścieżki i brzmienia, jakie określiły ów trend. Jednak na płycie Earth Gravity poza naznaczonym rodowodem, robi bardziej śmiałe wypady w chłodną, kosmiczną przestrzeń. Jego kompozycje zyskują pewną lekkość, niczym ciało astronauty w stanie nieważkości. Ta zabawa z ambientalną przestrzenią wyraźnie ożywia nieco skostniałe już formy. Moonsatellite mimo skrajnie ortodoksyjnego podejścia, stara się wystrzelić te utwory w bardziej współczesne czasy. Serwuje też i niebanalne melodie, którymi nieco roztapia chłód swojej elektroniki. Całkiem zgrzebna pozycja, zdecydowanie wyróżniająca się na plus w jego dyskografii.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas