Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Nattefrost | Skaldic Themes

powrót

67,98 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
  • Spirits of the Dead 9'00
  • Scandinavia 4'39
  • The Longship 11'30
  • Illusions of Past and Future 4'33

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Natterfrost aka Bjorn Jeppesen nieustannie zaskakuje, starając się znaleźć nowe ramy dla swojej muzyki. Po przesłuchaniu krótkiej płyty Skaldic Themes można odnieść wrażenia, że skandynawski chłód i fascynacja zimnymi przestrzeniami głęboko tkwi w podświadomości tych wykonawców. Jeppesen kreśli tu zimne, wyizolowane acz krótkie tekstury. Echa sekwencyjnej szkoły ala "berlin school" zderza z zimnym ambientem i cybernetyczną elektroniką. Śnieżne krajobrazy, zamarznięte zbiorniki wodne, skute lodem góry i uginający się od nadmiaru śniegu las. Mimowolnie przesuwające się w wyobraźni wizualizacje, niejako oddają owe dźwiękowe penetracje Duńczyka. Do tego gęsty mrok niczym w klasycznych opowiadaniach Edgara Allana Poe, gdzie świat realny przenika się z wytworami wyobraźni. Mimo krótkiego czasu trwania tej płyty, wystarczająco dogłębnie można się zanurzyć w tym fascynującym świecie. Udany powrót, chociaż podświadomość w tym wypadku domaga się znacznie więcej.

R.M.Nattefrost to po duńsku "nocny mróz". Pod tym pseudonimem skrywa się syntezatorzysta Bjorn Jeppesen tworzący od połowy lat 90-tych XX w. Wydany w 2017 roku album Skaldic Themes zawiera pięć kompozycji utrzymanych w duchu szkoły berlińskiej. Tytuł płyty sugeruje tematykę opowieści skaldów, czyli średniowiecznych poetów wi­kiń­skiej Skan­dy­na­wii. Nie powinny więc dziwić wplecione w sekwencje odgłosy płonących ogni i fal uderzających w nadbrzerzne skały. Sekwencje Nattefrosta są na tyle oryginalne, że warto się z nimi zapoznać bez obawy, iż po raz setny usłyszymy mandarynkowo czy klausowo brzmiące dźwięki.

J.D.
Tagi albumu:

Nattefrost | Skaldic Themes

,

Nattefrost

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk