Nattefrost

Skaldic Themes

70,25 zł

Nattefrost | Skaldic Themes

Tagi albumu: Nattefrost | Skaldic Themes, Nattefrost, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Nattefrost
NUMER NEP ST 001
ROK WYDANIA 2017
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 007662

Lista utworów

Spirits of the Dead 9'00
Scandinavia 4'39
The Longship 11'30
Illusions of Past and Future 4'33

Opis

Natterfrost aka Bjorn Jeppesen nieustannie zaskakuje, starając się znaleźć nowe ramy dla swojej muzyki. Po przesłuchaniu krótkiej płyty Skaldic Themes można odnieść wrażenia, że skandynawski chłód i fascynacja zimnymi przestrzeniami głęboko tkwi w podświadomości tych wykonawców. Jeppesen kreśli tu zimne, wyizolowane acz krótkie tekstury. Echa sekwencyjnej szkoły ala "berlin school" zderza z zimnym ambientem i cybernetyczną elektroniką. Śnieżne krajobrazy, zamarznięte zbiorniki wodne, skute lodem góry i uginający się od nadmiaru śniegu las. Mimowolnie przesuwające się w wyobraźni wizualizacje, niejako oddają owe dźwiękowe penetracje Duńczyka. Do tego gęsty mrok niczym w klasycznych opowiadaniach Edgara Allana Poe, gdzie świat realny przenika się z wytworami wyobraźni. Mimo krótkiego czasu trwania tej płyty, wystarczająco dogłębnie można się zanurzyć w tym fascynującym świecie. Udany powrót, chociaż podświadomość w tym wypadku domaga się znacznie więcej.

R.M.Nattefrost to po duńsku "nocny mróz". Pod tym pseudonimem skrywa się syntezatorzysta Bjorn Jeppesen tworzący od połowy lat 90-tych XX w. Wydany w 2017 roku album Skaldic Themes zawiera pięć kompozycji utrzymanych w duchu szkoły berlińskiej. Tytuł płyty sugeruje tematykę opowieści skaldów, czyli średniowiecznych poetów wi­kiń­skiej Skan­dy­na­wii. Nie powinny więc dziwić wplecione w sekwencje odgłosy płonących ogni i fal uderzających w nadbrzerzne skały. Sekwencje Nattefrosta są na tyle oryginalne, że warto się z nimi zapoznać bez obawy, iż po raz setny usłyszymy mandarynkowo czy klausowo brzmiące dźwięki.

J.D.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Ostatnie sztuki

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas