Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Nautilus | Along the Winding Road

powrót
57,40 zł
39,00 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Nautilus to projekt, któremu udało się wypracować bardzo charakterystyczne brzmienie, proponujący utwory z pogranicza elektroniki sekwencyjnej pojętej w duchu dokonań Manuela Gottschinga oraz zorientowanego na melodię elpopu z wpływami bądź to Vangelisa, bądź muzyki celtyckiej. Oprócz nieco gottschingowskiego intuicjonizmu mamy tutaj, jak to już drzewiej bywało, wcale niemałą porcję konkretnych, dopracowanych, przy tym zaś wcale niebanalnych melodii, czy to prowadzących na tle spokojnej homofonii, czy to utkanych z całych akordów i ich odcieni. Ogólnie rzecz biorąc jest Along The Winding Road bardzo miłą, spójną i raz po raz zaskakującą płytą, która miłośników Nautilusa na pewno nie rozczaruje, a która może i przysporzy projektowi nowych fanów.
 • Winding Road 3:39
 • Free Flying Spirits 9:59
 • Strawberry Dream 3:11
 • Cycle Of Life 8:27
 • A Heaven's Call 7:33
 • Running Through The Storm 6:17
 • Burning Head 3:49
 • Green Was The Colour 6:52
 • Improvized Requiem 4:18
 • Sweet Darkness 3:56
 • Last Rise Of The Ballon 5:17
 • The End, Isn't It...? 7:13

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Nautilus to projekt, któremu udało się wypracować bardzo charakterystyczne brzmienie, proponujący utwory z pogranicza elektroniki sekwencyjnej pojętej w duchu dokonań Manuela Gottschinga oraz zorientowanego na melodię elpopu z wpływami bądź to Vangelisa, bądź muzyki celtyckiej. Murowanym "przebojem" jest tutaj najdłuższa kompozycja, Free Flying Spirits, zbudowana na powolnym rytmie, wykorzystująca gitarowe partie ocierające się o styl Gottschinga, przynosząca w tle ciekawie mżące ostinato, które znawcom polskiej el-muzyki będzie mogło skojarzyć się z odprężonym utworem Marka Bilińskiego Hot Summer. Oprócz nieco gottschingowskiego intuicjonizmu mamy tutaj, jak to już drzewiej bywało, wcale niemałą porcję konkretnych, dopracowanych, przy tym zaś wcale niebanalnych melodii, czy to prowadzących na tle spokojnej homofonii, czy to utkanych z całych akordów i ich odcieni: przykładem Cycle Of Life, które kojarzy się trochę i z muzyką Vangelisa, i z twórczością Enyi, a jednocześnie przez charakterystyczną aranżację znów ciekawie zbliża się w rejony eksplorowane przez Ashrę. Charakterystyczne, że spośród utworów z gitarą w roli głównej ciekawe są te, w których pobrzmiewają echa twórczości Gottschinga, natomiast te, w których słychać raczej wpływ Mike'a Oldfielda, są raczej błahe. Ogólnie rzecz biorąc jest jednak Along The Winding Road bardzo miłą, spójną i raz po raz zaskakującą płytą, która miłośników Nautilusa na pewno nie rozczaruje, a która może i przysporzy projektowi nowych fanów.

I. W.

Tagi albumu:

Nautilus | Along the Winding Road

,

BSC / Prudence

,

Nautilus

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk