Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Paul Ellis, Steve Roach | Silent Conversations

powrót

69,45 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Na tej mieniącej się nastrojami płycie nawet najbardziej wymagający słuchacz znajdzie wiele dla siebie. Proponowana tu muzyka sięga korzeniami gruntu Szkoły Berlińskiej, ale korona wyrosłego na tej glebie drzewa rozgałęzia się na wiele kierunków, przynosząc wyjątkowo oryginalne rozwiązania aranżacyjne i klimatyczne (zahaczające od brzmień w stylu muzyki filmowej Petera Gabriela aż po impresje kojarzące się z islandzką elektroniką), przy czym inwencja melodyczna i wyczucie kolorystyki obu kompozytorów i wykonawców są naprawdę nieprzeciętne.
  • The only known photograph of God [7:12]
  • Trillium [9:42]
  • Peripheral Vision [5:22]
  • The wind-up synthesizers of the Glass Reich [7:01]
  • Trance figure [8:58]
  • Continental drift [10:51]
  • The dumb angel's periscope [6:57]
  • Silent conversations [11:32]
  • Dialing in the sun [9:00]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Ellis i Roach stworzyli podobnie atrakcyjną syntezę jak wcześniej Paul Nagle: ich muzyka jest w zasadzie klasyczną, sekwencyjną elektroniką, ale mieni się tutaj od niecodziennych barw, zaskakujących układów rytmicznych i brzmień dość odległych od tradycji wypracowanej przez przedstawicieli ortodoksyjnej Szkoły Berlińskiej. Może należałoby raczej mówić o nowej formule "elektronicznej muzyki poważnej"? Nie jest istotne, jak zaklasyfikowana zostanie ta płyta: liczy się świeżość i oryginalność przekazu oraz autentyczna radość w poszukiwaniu nowych rozwiązań, jaka z pewnością twórcom prezentowanej tu muzyki przyświecała. W The Only Known Photograph of God słychać prężne, rytmiczno-sekwencyjne faktury, na tle których rozpościera się pastelowa gitara przypominająca swobodne improwizacje z pierwszego utworu na płycie Brauna, Broekhuisa, Kellera i Schonwaldera Project Inter.com. Kompozycja Trillium wyłania się z oparów elektronicznego jeziora przybrązowionego cierpkim zachodem słońca - syntezatorowe wysączenia łączą się w drobne motywy i znów rozpadają, a drugoplanowe dźwięki znakomicie dopełniają nastroju. Ten obrazek utrzymany jest w podobnym stylu jak filmowe impresje Petera Gabriela, szczególnie z płyty Birdy (1985). Słuchacze rozsmakowani w charakterystycznych dla Ellisa kadencjach i onirycznych, "witrażowych" motywach balansujących między modulowanymi tonacyjnie sekwencjami a konkretnymi melodiami, jakie przyniosła płyta Into the Liquid Unknown, urzeczeni będą pięknym utworem The Wind-up Synthesizers of the Glass Reich. Nawet zwolennicy "nowych brzmień" w stylu młodszych wykonawców z Islandii znajdą tu coś dla siebie w postaci finałowego Dialing in the Sun, które przetacza się miarowymi, sekwencyjnymi falami w kierunku podobnym do obranego przez GusGus w długiej, mantrowej, tęsknej kompozycji Esja (CD GusGus vs. T-World). Niezwykle wartościowa i poruszająca płyta w katalogu Groove Unlimited, obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników dobrej, świadomie przełamującej utarte schematy muzyki.

I. W.

Tagi albumu:

Paul Ellis, Steve Roach | Silent Conversations

,

Groove Unlimited

,

Paul Ellis

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk