Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan

3C

Koncepcyjny, dwupłytowy album elektronicznego super tria, którego tematem przewodnim jest Trójmiasto. Tak samo jak jest ono wielorakie, tak i muzyka jest również niejednolita i nie brakuje tu brzmieniowych i stylistycznych niespodzianek.

29,99 złbrutto

Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | 3C

Super cena

Tagi albumu: Przemysław Rudź, Krzysztof Duda, Robert Kanaan | 3C, Soliton, Przemysław Rudź, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Przemysław Rudź
PRODUCENT Soliton
NUMER SL719-2
ROK WYDANIA 2017
MEDIA 2CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 6-STRON
Kod produktu 007552
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

CD1
Milenijny sen
Przestrogi Pani Historii
Miasto - Wczoraj
Miasto - Dziś
Miasto - Przedwczoraj
Miasto - Jutro
CD2
Info Box
Impresja 1
Spacer bulwarem
Impresja 2
Psalm do mojego miasta
Trójmiasto

Recenzja

To elektroniczne super trio, skrzyknęło się już wcześniej na albumie Hołd, który był właśnie hołdem dla twórczości Czesława Niemena. Płyta 3C urosła do rangi wydawnictwa dwupłytowego, tym razem Rudź, Duda i Kanaan zainspirowali się Trójmiastem. Każdy z nich przygotował z osobna po kilka nagrań, i raptem w finalnym Trójmiasto grają wszyscy razem. Impulsów dostarczyły im zarówno miejska urbanistyka, zabytkowe kamienice, industrialne aglomeracje, tętniące życiem bulwary. Rudź opowiedział o Gdańsku, Kanaan o Sopocie, wreszcie Duda o Gdyni. Elektronika, elementy rocka, dźwięki otoczenia, jazzowa miękkość czy atmosferyczne pejzaże. Każdy z nich opowiada te historie po swojemu. Każdy znalazł dla siebie fragment tej przestrzeni, aby ukazać panoramę miasta w którym żyje. Powstała wielowątkowa płyta, która iskrzy się nie tylko innymi opowieściami, ale też buzuje swoistym tyglem brzmień. W sumie trudno o lepszą wizytówkę Trójmiasta, chociaż w przeciwieństwie do osławionej "trójmiejskiej alternatywy" która objawiła Polsce rockowy potencjał młodych twórców w latach 80, ich wizja została opowiedziana zupełnie innym językiem.

R.M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas