Redshift

Life to Come

Mark Shreeve i jego formacja Redshift, to dosyć istotne punkty na mapie brytyjskiej elektroniki. Z resztą największe wrażenie robi sama charyzma Marka, który już od lat 80 aktywnie udziela się na tym poletku. Tu proponuje rozwibrowane sekwencje, bliskie dark ambintowemu mrokowi.

54,58 złbrutto

Redshift | Life to Come

Bestseller

Tagi albumu: Redshift | Life to Come, Distant Sun, Redshift, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Redshift
PRODUCENT Distant Sun
NUMER DS013
ROK WYDANIA 2015
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 4-STRONY
Kod produktu 007246
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Soft Summer Rain
Vampyre
Mission Creep
Bloom
Slam
Circling Above
Life to Come

Recenzja

Mark Shreeve może uchodzić już za klasyka muzyki elektronicznej na rodzimym rynku brytyjskim. Już w latach 80 dał się poznać jako autor tekstów dla Samanthy Fox. Na szczęście na płycie Life To Come dowodzonej przez siebie formacji Redshift, nie serwuje nam tego typu "niespodzianek". To czystej wody elektronika sekwencyjna. Jednak po odpaleniu płyty, słychać że Shreeve nie stara się rozjaśniać swoich kompozycji. Raczej ciągnie w drugą stronę, jego bloki muzyczne są tak skonstruowane, iż kumulują w sobie jakieś mroczne, atawistyczne siły. Coś na kształt tego jakby Lustmord próbował swoich sił w "szkole berlińskiej". Te utwory przybierają kształt skąpanych w ciemnościach figur, perespektywa postrzegania zostaje tu niemal całkowicie zaburzona. Shreeve nie waha się serwować tu uderzeń bliskich dronowym pomrukom, które nabierają psychoaktywnej siły i ciągną w dół. Gęste tła wzmagają tylko poczucie osaczenia. Ponadto Shreeve pozwala swoim maszynom "wygrać się". Nie tarmosi i nie temperuje ich brzmienia, raczej pomaga im się uwolnić z tych pęt. Otrzymujemy pełen niezwykłych tekstur album, który porywa swą ciemną, majestatyczną energią.

R.M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas