Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Redshift | Turning Towards Us

powrót

54,58 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Kolejny kamień milowy w dziejach elektroniki sekwencyjnej i jednocześnie dowód, iż chyba nie istnieje słaba płyta sygnowana przez Marka Shreeve'a i Redshift. Miłośnicy gatunku znajdą tutaj wszystko, czego potrzeba do szczęścia: upiorną dynamikę prężnych, kapitalnie chromatyzowanych sekwencji, melancholijne pasaże "elektronicznych chórów" oraz niezwykły nastrój i niekończące się intuicyjne sola. Formuła albumu nie po raz pierwszy jest taka, że długie, wielowątkowe, dynamiczne kompozycje przeplatane zostają krótszymi, na swój sposób "amorficznymi", medytacyjnymi impresjami.
  • The Love of Nature
  • The Last Thing We See
  • Clan
  • Happy Hour
  • Turning Towards Us

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Mam wrażenie że panowie z Redshift zawędrowali do krainy dreszczowców. Nerwowa, niespokojna atmosfera szczególnie wyraźnie zaprezentowana jest w Clan –zresztą najbardziej podobnym do wcześniejszych dokonań Redshift (te fantomowe chórki, ekstatyczna podniosłość zderzona z basowymi dźwiękami ) i jak dla mnie najciekawszej na tej płycie. Zrealizowana między marcem a wrześniem 2008 w Distant Sun Studios na pewno nie jest płytą średniej jakości ale też jak dla mnie nie powala na kolana. Ciekawe.

Dariusz Długołęcki
Kolejny kamień milowy w dziejach elektroniki sekwencyjnej i jednocześnie dowód, iż chyba nie istnieje słaba płyta sygnowana przez Marka Shreeve'a i Redshift. Miłośnicy gatunku znajdą tutaj wszystko, czego potrzeba do szczęścia: upiorną dynamikę prężnych, kapitalnie chromatyzowanych sekwencji, melancholijne pasaże "elektronicznych chórów" oraz niezwykły nastrój i niekończące się intuicyjne sola. Formuła albumu nie po raz pierwszy jest taka, że długie, wielowątkowe, dynamiczne kompozycje przeplatane zostają krótszymi, na swój sposób "amorficznymi", medytacyjnymi impresjami. Krążek potwierdza klasę Marka Shreeve'a jako zarówno kontynuatora najprzedniejszych sekwencyjnych tradycji, jak i twórcy pierwszorzędnych, natychmiast wpadających w ucho melodii: tak, możliwe jest tworzenie „sekwencyjnych przebojów” w około dwudziestominutowym formacie! Projekt Redshift nie ma ponadto równych sobie, jeśli chodzi o szaloną ekspresję muzyki - bez wielkiej przesady można by zaszufladkować ten gatunek jako "stuprocentowo elektroniczny hard-rock". Motywy zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale nastrojowo-brzmieniowa spójność zostaje zachowana w najwyższym stopniu, muzyka Redshift jest logiczna, a jednocześnie niebywale żywiołowa i nieschematyczna. Kto jeszcze tego albumu nie zna, powinien natychmiast po niego sięgnąć, jako że jest to niewątpliwie jedna z najbardziej błyskotliwych produkcji w dorobku Redshift.

I. W.

Tagi albumu:

Redshift | Turning Towards Us

,

Distant Sun

,

Redshift

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk