Robert Schroeder

Aachener Jam Session

Robert Schroeder na zupełnie wyjątkowym wydawnictwie. Album Aachener Jam Session to zapis improwizowanych sesji jakie artysta zorganizował w Aachen w 2003 roku. Wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami, wspólnie wysmażyli kawał niezwykle intrygującej muzyki, nierzadko przekraczającej granice elektroniki.

90,01 złbrutto

Robert Schroeder | Aachener Jam Session

Tagi albumu: Robert Schroeder | Aachener Jam Session, News Music, Robert Schroeder, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Robert Schroeder
PRODUCENT News Music
NUMER JSN-02
ROK WYDANIA 2002
MEDIA 1CDr
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 007061
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Welcome 2'00
SphereWare 5'21
JSN1 Theme1 8'12
Green Floyd 10'38
Space-Blues 8'51
Ron 1a 8'08
Ron 1b 4'42
Ron2 V2 5'32
I have a dream 4'24
Robert/Ron 3 6'56
Robert/Ron 1 5'22

Recenzja

Robert Schroeder to artysta niebanalny, który też nie ogląda się zbytnio za siebie. Album Aachener Jam Session, jest właśnie takim przykładem jego bezkompromisowego podejścia do materiału dźwiękowego. Punktem wyjścia były improwizowane maratony jakie Schroeder organizował w niemieckim Aachen w latach 2002 i 2003. Miały to być spotkania profesjonalistów i amatorów, a ów eksperyment miał ukazać co wynikało z takich interakcji. Na tej płycie pojawiają się akurat dosyć znane persony: Ron Boots, perkusista Harald Van Den Heijden, grający na australijskim didgeridoo Michael Gräfen, jest też gitarzysta Michael Abt. Wynikiem tego spotkania jest wysokooktanowa dawka mocy, która balansuje między space elektroniką, bluesem, rockiem, jazzem i egotycznym pulsem etno. Ta suma brzmień, to rzecz jasna skondensowane doświadczenia poszczególnych artystów. Samo zestawienie i realizacja całości robi wrażenie, tym bardziej że ów materiał tworzony był na "gorąco", bez żadnych dodatkowych prób. To po prostu zapis czystej, spontanicznej energii. Zburzone gatunkowe granice, dla samych artystów były zapewne zaskoczeniem, a tym bardziej dla słuchacza.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas