SAW (Schmoelling, Ader, Waters)

Iconic


83,65 złbrutto

SAW (Schmoelling, Ader, Waters) | Iconic

Bestseller

Tagi albumu: SAW (Schmoelling, Ader, Waters) | Iconic, Viktrorianpark, Johannes Schmoelling, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Johannes Schmoelling
PRODUCENT Viktrorianpark
NUMER VP 2020
ROK WYDANIA 2020
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 4-STRONY
Kod produktu 008005
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Einzigartig 4:22
Return To Sender 6:10
Classic Scratches 4:29
Beyond The score 6:11
The Crusade 9:21
Empire 5:15
Crimes Of Passion 5:32
Roar Of Eternity 7:22

Recenzja

SAW to akronim od pierwszych liter nazwisk Schmoelling, Ader, Waters. Pierwszego i ostatniego Pana nie trzeba przedstawiać, ponieważ współpracowali ze sobą choćby przy projekcie LOOM, a ponadto regularnie występują podczas koncertów. Z kolei Kurt Ader to stosunkowo świeża postać na scenie el-music. Cóż takiego wyszło spod palców byłego członka Tangerine Dream i Spółki? 

Już otwierający album Einzigartig nawiązuje do twórczości Kraftwerk. Ta piosenkowa kompozycja, za sprawą robotycznie brzmiącej wokalizy, przywodzi skojarzenia także z dokonaniami niemieckiej grupy progresywnej Eloy, która w połowie lat 80-tych brzmieniowo lekko skręciła w stronę el-music.

W kolejnym utworze Return to sender, mamy powrót do sekwencyjnej elektroniki, ale podanej w piosenkowym wydaniu, a la Jean Michel Jarre lub Vangelis. W Classic scratches i Beyond the score, Panowie podążają śladami Tangerine Dream ery kiedy jego członkiem był Johannes SchmoellingThe Crusade najdłuższy ponad 9 minutowy utwór, z jednej strony oparty jest na mandarynkowym podkładzie, z drugiej za sprawą podniosłych partii organów czerpie z mistrza Vangelisa. W Empire jest ponownie piosenkowo, pulsujący bit z melodyjną rozmarzoną partią syntezatorów, trochę w klimacie naszego Sławomira Łosowskiego. Najbardziej klasyczną kompozycją, w rozumieniu dokonań Johannes'a Schmoellinga jest ostatnie Roar to eternity, która spokojnie mogłaby pojawić się na albumie Tangerine Dream z tamtego okresu. 
Iconic to bardzo dobry album, w świeży sposób odwołujący się do najlepszych dokonań gatunku lat 80-tych XX wieku. Efekt ten potęguje wykorzystanie przez SAW analogowych syntezatorów. Panowie Schmoelling, Ader, Waters stworzyli piękne melodie, które pozostają na dłużej w pamięci słuchacza. Po 48 minutach, kiedy następuje cisza, aż się chce ponownie włączyć album.


M.Ś.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

SPECJALNY RABAT
NA ZESTAWY - 15%
wpisz kod
CNOGFBGP

Napisz do nas