Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Steve Roach | Sigh of Ages

powrót

81,80 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Gigant ambientu z USA, flirtował z różnymi odcieniami spokojnej elektroniki. Sigh Of Ages wpisuje się w ten mocno uduchowiony, kontemplacyjny ton jego dzieł.
  • Quelling Place 8:14
  • The View From Here 10:31
  • Sentient Breath 15:47
  • Morning of Ages13:02
  • Return of the Majestic 16:03
  • Longing to Be...

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Okładka tej płyty jest intrygująca, na czarnobiałej fotografii jest przedstawiona rzeźba zamyślonego, smutnego anioła. I już ten fakt podpowiada z jaką muzyką będziemy mieli do czynienia. Gigant ambientu z USA, flirtował z różnymi odcieniami spokojnej elektroniki. Sigh Of Ages wpisuje się w ten mocno uduchowiony, kontemplacyjny ton jego dzieł. Inspiracją dla tej niezwykłej płyty były nocne medytacje Roacha, w ciszy i samotności. To ten czas kiedy uwalnia się wnętrze, a uczucia kłębiące się gdzieś głęboko pod skórą, niczym wezbrana rzeka wylewają się na zewnątrz. To też czas kiedy można w sposób bezpieczny sondować własną duchową przestrzeń, by odkrywać nowe pokłady wrażliwości. Na Sigh Of Ages wyraźnie słychać echa pustelniczych, nocnych wart Roacha. I utwory zamieszczone na tym albumie, nie są tylko czystymi grami barw gdzie muzyka rozpływa się w nicości. Wręcz przeciwnie, mają zarysowaną strukturę, melodie, czuć w nich tęsknotę, nostalgię, jednym słowem słychać oniryczne piękno. Użycie analogowych syntezatorów skłoniło Roacha do użycia sekwencyjnych brzmień, a te prześlizgują się gładko i niemal bezszelestnie pięknie uzupełniając ambientową przestrzeń w utworze View From Here. To jedna z najbardziej melodyjnych płyt mistrza, wpisująca się tradycję takich arcydzieł z lat '80 jak Structures From Silence czy Quiet Music. Jak sam Steve Roach mówi, ten album powinno się smakować w samotności, w nocy. Wtedy ujawnia swą moc i bezpretensjonalne piękno.

R. M.

Tagi albumu:

Steve Roach | Sigh of Ages

,

Projekt

,

Steve Roach

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk