Tangerine Dream

Ambient Monkeys

43,92 zł

Tangerine Dream | Ambient Monkeys

Tagi albumu: Tangerine Dream | Ambient Monkeys, Documents, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Tangerine Dream
PRODUCENT Documents
NUMER 232628
ROK WYDANIA 1997
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 4-STRONY
Kod produktu 005724
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Token From Birdland
Symphony In A-Minor
The Seventh Propeller Of Silence
Calyx Calamander
Riddle Of The Monkey Tribe
Moon Marble
Concerto In A-Major, Adagio
Lemon Vendor Khaly
Campera De Mon Glyan
Virtue Is Its Own Reward
Pantha Rhei
Myopia World

Opis

Ta płyta rodziny Froese sprawia przy słuchaniu dziwne wrażenie. Zdawałoby się, że jest zapisem sytuacji, w której jakiś człowiek, znalazłszy się w dżungli, na terenie niedalekim jednak od ludzkich siedzib (odgłosy pociągu), wypoczywał w namiocie słuchając radia. Ciągłe wrzaski małp, krzyki ptaków, ryki tygrysów i inne naturalne dźwięki mieszają się z padającym rzęsistym deszczem oraz muzyką.
Tajemniczy słuchacz zmienia co jakiś czas częstotliwość w swoim odbiorniku, natrafiając na nieco inny klimat muzyki, różne melodie. Obraca się jednak stale w kręgu muzyki Tangerine Dream. Słucha muzyki nawiązującej do różnych okresów istnienia zespołu : począwszy od tak lubianych sekwencerowych rytmów w The Seventh Propeller Of Silence czy Moon Marble i Virtue Is Its Own Reward, poprzez melodie wyjęte z lat 80-tych (Token from Birdland) czy przełomu 80/90 (Lemon Vender Khaly), aż po utwory z końca lat 90-tych, utrzymane w "techno-stylu" (Calyx Calamander). Dodajmy do tego pełen powagi śpiew kościelnego chóru (Campera de Mon Glyan) oraz elektroniczne przeróbki utworów Bacha i Mozarta. Muzyka, aby trafić do uszu słuchacza, musi przebić się przez natrętne dźwięki tła. Czasem, jak w przypadku fragmentu utworu Mozarta, nie bardzo jej się to udaje.

Lord Rayden

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas