Tangerine Dream

Bootleg Box v.1


171,07 złbrutto

Tangerine Dream | Bootleg Box v.1

Bestseller

Tagi albumu: Tangerine Dream | Bootleg Box v.1, Reactive, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Tangerine Dream
PRODUCENT Reactive
NUMER Ereacd 71031
ROK WYDANIA 2003 (1974-76)
MEDIA 7CD
OPAKOWANIE BOX TEKTUROWY
Kod produktu 006709
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

SET 1 Sheffield, City Hall, 1974
Sheffield, City Hall, 1974
SET 2 (2CD) London,, Royal Albert Hall, 1975
Part One
Part Two
Part Three
SET 3 Live at Croydon Fairfield Halls, 1975
Part One
Part Two
Part Three
SET 4 (2CD) Bilbao, Pabellion de la Casilla, 1976
Part One
Part Two
Part Three
Part Four
SET 5 Berlin, Berlin Philharmonics, 1976
Electronic Rock at the Philharomincs

Recenzja


Zdecydowanie obowiązkowa jazda dla wszystkich fanów Tangerine Dream. Okres, a właściwie skład zespołu z największej świetności czyli Peter Baumann, Edgar Froese, Chris Franke. Jak na bootleg przystało jakość nagrań jest mówiąc oględnie słaba (wyróżnia się na plus zestaw 2), ale wszak nie o to chodzi tak naprawdę - te płyty to unikalne nagrania niepublikowanych koncertów i każda z nich to rarytas w zbiorach fonoamatorów.
Set 1 to Tangerine Dream jakie znamy z pierwszych płyt - zestaw świstów, zgrzytów i niekończących się sampli - psychodeliczne odgłosy alternatywnych stanów świadomości.
Set 2 z zapowiedzią legendarnego dj-a John'a Peel'a , który bardzo pomógł Tangerine Dream w zaistnieniu w eterze i przysporzeniu im fanów na Wyspach Brytyjskich. Podobne brzmienie do zestawu 1 ale już bardziej uładzone.I nagle w 3 części przechodzą mnie osobiście ciarki - pojawia się charakterystyczne , pulsujące, zapętlone brzmienie mandarynek, po którym zawsze można było potem ich rozpoznać. Nie kryję, że ten set najbardziej mi przypadł do gustu.
Zestaw 3 - zaskoczenie - początek i... ależ to dźwięki z Ricochet! W zmienionej formie, z wieloma ozdobnikami dużo dłuższa (ponad 50 minut) wariacja materiału, który posłużył do nagrania jednej z najlepszych płyt w historii gatunku.Tak, to właśnie występ w Croydon Fairfield Halls w pażdzierniku '75 i koncert z Francji zostały wykorzystane na albumie Ricochet!
Show z Hiszpanii (set 4) - gdyby Edgar Froese miał dojście do lepszej jakości materiału pewno mielibyśmy z tego kolejny "Live in..." czego pojawia się u Tangerine Dream ostatnio dużo - cóż odcinanie kuponów od sławy... bo niestety im dalej w las, czytaj lata '90 i teraz, tym bardziej goni w piętkę... ale to tylko dygresyjka - set 4 poprawny, miło posłuchać jak szaleje publiczność.
Set 5 z Berlińskiej Filharmonii to głównie zabawa mellotronem - ciekawy.
Zżerany ciekawością na pewno kupię vol. 2 - zestaw 1 gorąco polecam!
Darek DługołęckiZestaw nagrań koncertowych z lat 1974-76 to pozycja,którą gorąco polecam.To lata świetności zespołu a zarazem czas kiedy rock elektroniczny coraz bardziej torował sobie drogę. Muzyka przypadnie do gustu starym "wyjadaczom", ale także powinna spodobać się młodszym słuchaczom.Tego trzeba po prostu posłuchać.

WIESIEK

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

SPECJALNY RABAT
NA ZESTAWY - 15%
wpisz kod
CNOGFBGP

Napisz do nas