Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | Dream Encores

powrót
Tangerine Dream | Dream Encores lupa
Super cena

25,66 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Dream Encores zawiera zbiór utworów granych przez Tangerine Dream na bis, w trakcie koncertów w Ameryce Północnej i Europie. Są to głównie lata 90-te z dwoma wyjątkami: 1986 i 1988. Nie jest to więc zwyczajna składanka, czy zestaw "the best of..", bo część utworów jest mniej znana i inaczej zaaranżowana.
 • Order Of The Ginger Guild
 • Forth Worth Runway One
 • Eleanor Rigby
 • Oriental Haze
 • Story Of The Brave
 • Thief Yang And The Tangram Seal
 • Catwalk
 • Purple Haze
 • The Midnight Trail
 • Rolling Down Cahuenga
 • Towards The Evening Star
 • Dominion

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Dream Encores zawiera zbiór utworów granych przez Tangerine Dream na bis, w trakcie koncertów w Ameryce Północnej i Europie. Są to głównie lata 90-te z dwoma wyjątkami: 1986 i 1988. Nie jest to więc zwyczajna składanka, czy zestaw "the best of..", bo część utworów jest mniej znana i inaczej zaaranżowana. Szkoda tylko, że Edgar Froese nie zamieścił tu utworów wcześniejszych niż Dominion (Logos Live), wersja z 1986 roku.
Przy przeglądaniu spisu utworów rzucają się w oczy dwa covery: Eleanor Rigby The Beatles, gdzie wiodący charakterystyczny temat w środku utworu przerwany jest przez zupełnie odrębną melodię (gitara, perkusja i syntezator nadający głębię), oraz Purple Haze Jimi Hendrixa - popis hardrockowej gitary i bębnów, zresztą bardzo dobry.
Z płytą Goblins Club są związane Towards the Evening Star oraz Fort Worth Runaway One - utwór dostępny na australijskim wydaniu tego krążka i utrzymany w jego atmosferze. Nie ma w nim naleciałości techno, chociaż reprezentuje nowe brzmienie Tangerine Dream. Z tak zwanych rarytasów mamy na Dream Encores utwór Thief Yang and Tangram Seal znany z limitowanego singla z 1996 roku (Shepperds Bush), będący połączeniem znanych motywów z płyt Thief i Tangram, zaaranżowanych w stylu nagrań z Dream Mixes. Innym rarytasem jest podobny w stylu Order of a Ginger Gild z limitowanego singla World Tour Edition 1997.
Warto zwrócić uwagę na Story of the Brave (to nagranie było też na singlu Turn of the Tides z 1994 firmy Miramar), który jako spokojniejszy pozwoli odetchnąć przed kolejną porcją mocnych i szybkich rytmów.
Całości dopełniają utwory: Oriental Haze, Catwalk, The Midnight Trail, Rolling Down Cahuenga.
Dream Encores to ciekawa płyta, szczególnie dla kolekcjonera mandarynkowych rarytasów. Wątpię jednak aby zachwyciła zwolenników "starego" brzmienia Tangerine Dream. Ci będą czekali na zapowiadane już płyty Antique Dreams i Twilight Folder.
Na uwagę zasługuje, podobnie jak w przypadku Transsiberii, znakomita szata graficzna wkładek i samej płyty. Oprócz zdjęć zdobi ją grafika komputerowa Edgara Froese.

Lord Rayden

Tagi albumu:

Tangerine Dream | Dream Encores

,

Documents

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk