Tangerine Dream

Dream Encores


56,65 złbrutto

Tangerine Dream | Dream Encores

Tagi albumu: Tangerine Dream | Dream Encores, TDI, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Tangerine Dream
PRODUCENT TDI
NUMER TDI 004
ROK WYDANIA 1998
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 002833
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Order Of The Ginger Guild
Forth Worth Runway One
Eleanor Rigby
Oriental Haze
Story Of The Brave
Thief Yang And The Tangram Seal
Catwalk
Purple Haze
The Midnight Trail
Rolling Down Cahuenga
Towards The Evening Star
Dominion

Recenzja


Dream Encores zawiera zbiór utworów granych przez Tangerine Dream na bis, w trakcie koncertów w Ameryce Północnej i Europie. Są to głównie lata 90-te z dwoma wyjątkami: 1986 i 1988. Nie jest to więc zwyczajna składanka, czy zestaw "the best of..", bo część utworów jest mniej znana i inaczej zaaranżowana. Szkoda tylko, że Edgar Froese nie zamieścił tu utworów wcześniejszych niż Dominion (Logos Live), wersja z 1986 roku.
Przy przeglądaniu spisu utworów rzucają się w oczy dwa covery: Eleanor Rigby The Beatles, gdzie wiodący charakterystyczny temat w środku utworu przerwany jest przez zupełnie odrębną melodię (gitara, perkusja i syntezator nadający głębię), oraz Purple Haze Jimi Hendrixa - popis hardrockowej gitary i bębnów, zresztą bardzo dobry.
Z płytą Goblins Club są związane Towards the Evening Star oraz Fort Worth Runaway One - utwór dostępny na australijskim wydaniu tego krążka i utrzymany w jego atmosferze. Nie ma w nim naleciałości techno, chociaż reprezentuje nowe brzmienie Tangerine Dream. Z tak zwanych rarytasów mamy na Dream Encores utwór Thief Yang and Tangram Seal znany z limitowanego singla z 1996 roku (Shepperds Bush), będący połączeniem znanych motywów z płyt Thief i Tangram, zaaranżowanych w stylu nagrań z Dream Mixes. Innym rarytasem jest podobny w stylu Order of a Ginger Gild z limitowanego singla World Tour Edition 1997.
Warto zwrócić uwagę na Story of the Brave (to nagranie było też na singlu Turn of the Tides z 1994 firmy Miramar), który jako spokojniejszy pozwoli odetchnąć przed kolejną porcją mocnych i szybkich rytmów.
Całości dopełniają utwory: Oriental Haze, Catwalk, The Midnight Trail, Rolling Down Cahuenga.
Dream Encores to ciekawa płyta, szczególnie dla kolekcjonera mandarynkowych rarytasów. Wątpię jednak aby zachwyciła zwolenników "starego" brzmienia Tangerine Dream. Ci będą czekali na zapowiadane już płyty Antique Dreams i Twilight Folder.
Na uwagę zasługuje, podobnie jak w przypadku Transsiberii, znakomita szata graficzna wkładek i samej płyty. Oprócz zdjęć zdobi ją grafika komputerowa Edgara Froese.

Lord Rayden

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas