Tangerine Dream

Hollywood Lighting

24,62 zł

Tangerine Dream | Hollywood Lighting

Super cena

Tagi albumu: Tangerine Dream | Hollywood Lighting, Documents, Tangerine Dream, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Tangerine Dream
PRODUCENT Documents
NUMER 232622
ROK WYDANIA 2009
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 4-STRONY +książeczka
Kod produktu 005741
POPULARNOŚĆ Popularność 4

Lista utworów

South Camora [Edgar Froese]
Velvet Sun [Edgar Froese]
Cool Ma Bell [Edgar Froese]
Hall of Mirrors [Edgar Froese]
Token From Birdland [Edgar Froese]
In the Distant Shore [Edgar Froese]
Third Angel's Gate [Edgar Froese]
Q-Time [Edgar Froese]
Cat & Snowman [Edgar Froese]
Gold Hunter [Edgar Froese]
Propeller Beach [Edgar Froese]
Chamber Of Hope [Edgar Froese]
Labeo [Edgar Froese]
Sonata By J.S.Bach [J.S.Bach]
Fairfax [Edgar Froese]

Opis


Już sam początek tego wydawnictwa przenosi nas w magiczne "mandarynkowe" dźwięki z okresu filmowego albumu Flashpoint z 1984 roku. Utwór South Camora jest jakby odrzutem z tej sesji - motoryczne ostinato sekwencyjne wokół, którego świdrują ciężkie zgrzytliwe i samplowane analogowe brzmienia - piękny mariaż tego co najbardziej charakterystyczne dla Tangerine Dream okresu połowy lat 80-tych. Za sprawą kawałka Q - Time przenosimy się do końca dekady lat 80-tych - zacna to kompozycja, mieniąca się iskrzącymi partiami sekwencera, utwór utrzymany jest w klimacie Miracle Mile. Są tu momenty wyciszenia, a to za sprawą utworu Cat & Snowman - Słuchacza ogarnia tu melancholijna aura, charakterystyczna dla albumu Deadly Car. Takich fragmentów jest tu kilka, podobnie jest z utworem Third Angels Gate - specyficzna klimatyczna atmosfera, charakterystyczna dla stonowanych kawałków Miracle Mile urzeka swoim pięknem, przy tym muzyka tu jest wybitnie ilustracyjna i doskonale broni się bez obrazu.
Zagorzali wielbiciele Tangerine Dream z początku lat 80-tych, zakochani w albumach Exit, White Eagle czy Hyperborea będą oczarowani kompozycją Labeo - jest tu dość mroczny klimat, z czarownym sekwencyjnym motywem, który okraszony jest pięknymi mandarynkowymi oraz pastelowymi, tłustymi barwami analogowych instrumentów - kompozycja ta mogłaby się nigdy nie kończyć, jest to prawdziwa esencja tego co najlepsze w Tangerine Dream dekady lat 80-tych.
Ciekawostką na tym albumie jest Sonata by J.S Bach - to hołd Edgara Froese dla mistrza Bacha - zupełnie nie pasuje do tego zestawu ale jakże brawurowo wykonany przez lidera Tangerine Dream. Fairfax to mnóstwo pozytywnych wibracji, muzyka bogata w ciepłe i kojące el dżwięki. . Gorąco polecam ten materiał, który powinien zadowolić nie tylko miłośników Tangerine Dream.

Mariusz Wójcik

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas