Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | Logos Live

powrót

36,60 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Lata 1979-1984 były zdecydowanie najlepszym okresem w twórczości Tangerine Dream. Ciąg niezapomnianych płyt rozpoczął album Tangram, a (chyba) zakonczyła podwójna płyta z grudniowego koncertu w Warszawie w 1983 Poland, uważana za najlepszą płytę zespołu. Późniejsze albumy Mandarynek nie oddawały już niezapomnianego ducha tamtych lat. Na tak udany kształt ówczesnych nagrań grupy Edgara Froese wpłyneła wyraźnie osobowość Johannesa Schmoellinga i jego inwencja w wykorzystaniu min. syntezatorów Fairlight. Płyta Logos - Live at the Dominion stanowi zapis londyńskiego koncertu grupy z roku 1982, czyli właśnie z tamtego niezwykłego okresu.
  • Logos
  • Dominion

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Lata 1979-1984 były zdecydowanie najlepszym okresem w twórczości Tangerine Dream. Ciąg niezapomnianych płyt rozpoczął album Tangram, a (chyba) zakonczyła podwójna płyta z grudniowego koncertu w Warszawie w 1983 Poland, uważana za najlepszą płytę zespołu (patrz Generator News Nr. 6). Późniejsze albumy Tangerine Dream nie oddawały już niezapomnianego ducha tamtych lat. Na tak udany kształt ówczesnych nagrań grupy Edgara Froese wpłyneła wyraźnie osobowość Johannesa Schmoellinga i jego inwencja w wykorzystaniu min. syntezatorów Fairlight.
Płyta Logos - Live at the Dominion stanowi zapis londyńskiego koncertu grupy z roku 1982, czyli właśnie z tamtego niezwykłego okresu. Album zawiera dwuczęściowy utwór Logos oraz krótkie zakończenie koncertu, nagranie niezbyt pasujące klimatem do całości - Dominion. Jak zwykle w przypadku Tangerine Dream, o tym, że muzyka wykonywana jest na żywo, a nie w studiu, świadczy tylko zapowiedź i krótki aplauz słuchaczy na wstępie i przy zakończeniu. Sama muzyka jest generalnie nieco tajemnicza, szczególnie w pierwszej części; mimo zmian nastroju co kilka minut płyta tchnie ciągłą atmosferą niepokoju i mistycyzmu. Ostatnie minuty pierwszego utworu przynoszą urzekające, rzewne zakończenie jak za czasów albumów Phaedra czy Encore. Nie ma jednak cienia wątpliwości, że płyta pochodzi z późniejszego okresu. Świadczą o tym wspaniałe, przestrzenne brzmienia instrumentów oraz rozbudowane aranżacje połączone z nietypowymi rozwiązaniami rytmicznymi.
Każdy wykonawca sięga kiedyś swoją muzyką szczytu, wyżyny, z której droga wiedzie już tylko w dół. Albumy Tangerine Dream z początków ubiegłej dekady właśnie tak wznoszą się nad pozostałymi dokonaniami grupy. Nawet przeciwnicy tego "komercyjnego" zespołu chyba z przyjemnością rzucą uchem na tamte krążki. Natomiast dla fanów jest to po prostu najlepszy sok z madarynek.

Michał Żelazowski

Tagi albumu:

Tangerine Dream | Logos Live

,

Virgin

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk