Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

czwartek 23 listopada
poniedziałek 27 listopada

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2346 wydawnictw w ofercie
1739 dostępnych natychmiast
33070 próbek utworów
2084 recenzji płyt
21356 zrealizowanych zamówień
4304 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | Mars Polaris

powrót

44,14 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 5 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Przede wszystkim brzmienie: niesamowicie pełne, soczyste, wyraziste i przede wszystkim NOWE. Płyta najlepiej prezentuje się na dobrej jakości sprzęcie audio, wówczas można dopiero docenić ogrom włożonej pracy. Wszystkie plany poukładane holograficznie jeden na drugim, wariacka perkusja, pełno wtrąceń, dogrywek i nakładek. Kilkukrotne słuchanie zapewnia wielką frajdę odkrywania czegoś nowego. Niesamowite są elektroniczne sample czy przetworzona nie do rozpoznania gitara. Niektóre efekty ocierają się o doznania rodem z dobrego kina z systemem dookólnym. Dźwięk - można to tak ująć - "obraca" słuchaczem na wszystkie strony.
  • Comet's figure head
  • Rim of Schiapelli
  • Pilots of the ether belt
  • Deep space cruiser
  • Outland (the colony)
  • Spiral star date (Level P)
  • Mars missin counter
  • Astrophobia
  • Tharsis manouver
  • Dies Martis

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Zamiast zapowiadanej na 1999 rok plyty Lions Share, grupa Tangerine Dream wydała album okolicznościowy Mars Polaris. Dlaczego okolicznościowy? Bo jest ściśle związany z misją kosmiczną NASA Mars Polar Lander. Misja ta dotyczyła wystrzelenia w kierunku Marsa sondy naukowej. Start był planowany na 3 stycznia 1999 z przylądka Canaveral. Na Marsa ma dotrzeć w grudniu 1999. Płyta Mars Polaris jest inspirowana podróżą sondy na Czerwoną Planetę.
Wydawnictwo to zostało szeroko rozreklamowane w internecie, na stronie www wytwórni TDI Music. Jest to trzecia taka promocja, po wydaniu boxu Dream Dice i świątecznej edycji Valentine Wheels (z koszulka i pocztówką). Także i w tym przypadku można było nabyć specjalne wydawnictwo: płytę, koszulkę Mars Polaris oraz zegarek z logiem Tangerine Dream, za sumę 100 dolarów USA.
Dodatkowo grupa zaprezentowła materiał z płyty na jedynym w 1999 roku europejskim koncercie w Osnabrueck (12.06.1999) w ramach festiwalu Klangart. Wydarzenie to zgromadziło w Osnabrueck wielu fanów Mandarynek. Spora ilość entuzjastów Tangerine Dream ubrana była właśnie w okolicznościowe koszulki z obrazem planety Mars. Świadczą o tym zdjęcia zamieszczone w Internecie. Słuchając Mars Polaris nie rozczarowałem się. Atmosfera kosmicznej podróży (choćby tylko w wyobraźni) pohamowała częściowo techno zapędy muzyków. Muzyka stała się głębsza, daje możliwość wsłuchania się. Kosmos na Mars Polaris jest oczywiście inny niż na Alpha Centauri czy w Phaedrze i Rubyconie (dwie ostatnie pozycje, bez względu na tytułu odbieram jako mające "kosmiczną" atmosferę). Jest chyba bliższy człowiekowi, który za pomocą rozumu i technologii wydziera mu tajemnice niemal codziennie. Mniej jest miejsca na fantazję i przygodę, kosmos staje się miejscem pracy naukowej.
W Mars Polaris pobrzmiewają znajome dźwięki i melodie, które stały się wizytówką Tangerine Dream pod koniec lat 90-tych. Słychać zapożyczenia z wcześniejszych płyt, chyba z Oasis. Jako najciekawsze wyróżniłbym, utwory Comet's Figure Head, Outland, Spiral Star Date, Mars Mission Counter i Tharsis Maneuver. Byłbym oczywiście bardziej zadowolony, gdyby Edgar Froese zrezygnował w niektórych utworach z bardzo mocnej i agresywnej perkusji (Pilots Of The Either Belt) i rozwinął pojawiające się gdzieniegdzie (Astrophobia, Tharsis Maneuver) elektroniczne, sekwencerowe pulsacje. Mógłby też zwolnić biegu, serwując nam dla uspokojenia więcej takich melodii jak Dies Martis czy Deep Space Cruiser.
Przesłanie całej płyty - opis kosmicznej misji, najlepiej chyba określa utwór pierwszy: Comet's Figure Head. Byłby to też dobry drogowskaz dla nowej twórczości Tangerine Dream.

Lord Rayden

Tagi albumu:

Tangerine Dream | Mars Polaris

,

Documents

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk