Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangram | Layers

powrót

60,43 zł
brutto
Tylko na zamówienie
Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Ukrywający się pod nazwą Tangram, Peter Fabok jest Węgrem. Tamtejsza scena muzyczna, poza rockowymi reliktami w rodzaju Locomotiv GT czy Omega, nie miała zbyt wiele do zaoferowania światu. Tu mamy porcję szlachetnej elektroniki, w klasycznym wydaniu.
  • Desert Of Lost Blessings [7:04]
  • Violent Sunrise [4:58]
  • Skanvas [4:09]
  • No More Synchronisation [3:37]
  • Regrets Are Just The Start [5:20]
  • Soundwaves Breathing On My Neck [4:42]
  • Modern Losses [6:02]
  • Nocturn [6:02]
  • Compliment of the Trees [5:52]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Peter Fabok jest Węgrem, a nazwa jego projektu Tangram brzmi nadzwyczaj znajomo. Artysta śmiało i z impetem wkracza do świata klasycznej elektroniki, wypełniając niezwykle ubogą ofertę na tę muzykę w swoim kraju. Już tytuł pokazuje iż to twórczość Tangerine Dream, będzie tu głównym punktem jego poszukiwań. I tak jest w istocie, Fabok znakomicie sekwencjonuje materiał. Jednakże w tych jakże czytelnych inspiracjach, nie posiłkuje się jedynie twórczością ekipy Edgara Froese. Jego fascynacja to przełom lat '70 i '80, kiedy to Tangerine Dream przechodzili swoistą transformację. Z grupy eksperymentalnej zaczęli śmiało kierować się ku nośnym, popowym rejonom. Muzyka z Layers przypomina to co swego czasu decydowało o charakterze takich albumów jak: Tangram, Exit czy White Eagle. Ale to nie wszystko, Tangram często korzysta też z psychodelicznych wizualizacji. Motorem tych działań były osławione pierwsze koncerty grupy Pink Floyd. Grupa wykorzystywała odrealnione obrazy, by podkreślić transowy, narkotyczny nerw swojej muzyki. W przypadku nagrań Faboka, ma to pomóc słuchaczom w głębszym wniknięciu w strukturę i brzmienie tych nagrań. Sam tytuł to synonim docierania do sedna jego fascynacji, a tymi są muzyka i video art. Znakomity materiał, mimo iż czytelny w swej wymowie kapitalnie się go słucha.

R. M.
Tagi albumu:

Tangram | Layers

,

Syngate

,

Tangram

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk