Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tomasz Zawadziński | Saved As

powrót
Tomasz Zawadziński | Saved As lupa
Bestseller Super cena

24,00 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Chyba każdemu zagorzałemu miłośnikowi berlińskiej i berlinizującej elektroniki mówi coś tytuł The Search, przypisany jednej z impresji Tangerine Dream na filmowym albumie Sorcerer. Tomasz Zawadziński otwiera swą najnowszą płytę Saved As utworem również tak właśnie zatytułowanym i jest to bez wątpienia dobry omen: Płyta od samego początku wprowadza Słuchacza w taki nastrój, jakim epatowały nagrywane dla Virgin na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych płyty Tangerine Dream. Nie ma tu mowy o prostym kopiowaniu patentów - słychać, iż Zawadziński nie tylko kocha, ale po prostu czuje muzykę elektroniczną i ma wiele do przekazania, to robi zaś z kolei w odświeżająco niewymuszony, swobodny sposób.
  • The Search (Zawadziński, Jędraszek)
  • Millions Of Stars (Zawadziński)
  • Analog Pulses (Zawadziński)
  • Another World (Zawadziński, Jędraszek)
  • Beats & Pads (Zawadziński)
  • Electronic Bossanova (Zawadziński)
  • Rhythmic Waves (Zawadziński)

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Chyba każdemu zagorzałemu miłośnikowi berlińskiej i berlinizującej elektroniki mówi coś tytuł The Search, przypisany jednej z impresji Tangerine Dream na filmowym albumie Sorcerer. Tomasz Zawadziński otwiera swą najnowszą płytę Saved As utworem również tak właśnie zatytułowanym i jest to bez wątpienia dobry omen: Płyta od samego początku wprowadza Słuchacza w taki nastrój, jakim epatowały nagrywane dla Virgin na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych płyty Tangerine Dream. Nie ma tu mowy o prostym kopiowaniu patentów - nawet jeśli ktoś kiedyś z mozołem musiał jednak wymyślić tę formułę; Zawadziński nie naśladuje grupy Edgara Froese, lecz jest w stanie zafundować Słuchaczowi podróż do pewnego innego świata możliwego, w którym po prostu panuje atmosfera wywołująca podobne wrażenie, co - zwłaszcza filmowa - muzyka Tangerine Dream ze wspomnianego okresu. The Search przynosi zarazem intuicjonizm i melodyjność, otwartość i muzyczną teleologię, niesamowicie nastrojową abstrakcję i iście filmowy potencjał wizualizacyjny. Tak można podsumować całą płytę, która jest znakomicie wyprodukowana i zaaranżowana, a jednak nie skażona bezpretensjonalną przewidywalnością; impresje Zawadzińskiego, nawet jeśli są dość krótkie, wprowadzają Słuchacza w pewien określony stan, a nie tylko raczą go rozwiązaniami melodycznymi bądź nawiązaniami do sekwencyjnych tradycji: to wielka sztuka, a zarazem przecież chyba prawdziwy cel wariacyjnej, snującej opowieści elektronicznej muzyki sekwencyjnej... Drugi utwór nosi tytuł Millions of Stars, ale mimo skojarzeń z tak samo nazwanym utworem zdobiącym płytę Metamorphoses więcej tutaj znów filmowego Tangerine Dream aniżeli Jarre'a. Analog Pulses i Another World to znakomite, prężne impresje łączące sekwencyjną, pompującą dynamikę i zamyślenie oraz bardzo charakterystyczne "przestrzenne rozswingowanie" w sferze akordowej i improwizacyjnej. W Beats / Pads Zawadziński znów umiejętnie nawiązuje do klimatów Tangerine Dream, tym razem jednak zdecydowanie młodszych, mianowicie do lounge-elpopowej atmosfery pierwszych tomów Dream Mixes. Electronic Bossanova urzeka zwłaszcza za sprawą lekko posmutniałej, matowej solówki wplecionej w nostalgiczne tło, natomiast Rhythmic Waves wyłania się z genialnie prostego i przy tym genialnie urzekającego sekwencyjnego tematu mogącego odlegle skojarzyć się z "rytmicznymi falami" emitowanymi przez instrumenty muzyków Kraftwerk gdzieś na samym początku lat osiemdziesiątych. Znakomity, wielowarstwowy album - słychać, iż Zawadziński nie tylko kocha, ale po prostu czuje muzykę elektroniczną i ma wiele do przekazania, to robi zaś z kolei w odświeżająco niewymuszony, swobodny sposób.

I. W.

Tagi albumu:

Tomasz Zawadziński | Saved As

,

Generator.pl

,

Tomasz Zawadziński

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk