Under the Dome

Live @ HJ7


56,65 złbrutto

Under the Dome | Live @ HJ7

Tagi albumu: Under the Dome | Live @ HJ7, Under the Dome, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Under the Dome
ROK WYDANIA 2008
MEDIA 1CDr
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 008120

Lista utworów

Launch [5:10]
Dream Sequence [6:19]
Title 10 [5:22]
C-57D [3:14]
The Rhode Ahead [2:13]
Watch the Skies [4:30]
Careful With That Patch, Jolene [3:44]
Thunder Over City Hall [2:05]
Love Park [5:01]
Return [7:22]
The Forest Path [6:03]
Hell [7:37]

Recenzja

Live@HJ7 to zapis występu na żywo jaki panowie Grant Middleton - syntezatory i Colin Anderson – gitary, dali w Hampshire w 2008 r. Materiał, który prezentują podsumowuje pierwszy okres działalności grupy, tj. albumy: The Demon Haunted World, Bellerophon, Over the Pond.

Występ można podzielić na trzy części. W pierwszej Szkoci koncentrują się na sekwencyjnej elektronice w duchu berlin school, z electro-popowymi wpływami Jean Michel Jarre’a (Launch), a także ambientowym minimalizmie (Title 10). Grant Middleton tworzy pastelowe podkłady klawiszowe
z analogowymi partiami, na tle których swoje mniejsze i większe ślady odznaczają partie gitary Colina Andersona. W drugiej części występu, Under the Done kieruje się w stronę psychodelicznych brzmień, tworząc aurę znaną z instrumentalnych dokonań Pink Floyd, z wczesnego okresu działalności. Zresztą Careful with that patch, Jolene, nie tylko swoim tytułem nad wyraz nawiązuje do Careful with that axe Eugene Floydów. Love Park kontynuuje floydowskie klimaty. Znakomite. Na koniec, duet powraca do klasycznej elektroniki znanej z początku albumu. Ponownie serwują sekwencje w duchu Tangerine Dream (Hell), a także melodie i pasaże ala Jean Michael Jarre (The forest road).

Live@HJ7 słucha się z ogromną przyjemnością. Popisów wirtuozerskich nie ma, a Middleton i Anderson, koncentrują się na budowaniu klimatu. Trzeba przyznać, że to im się udało. Nie dziwi zatem fakt, że jest to ulubiony album koncertowy obu muzyków.

M.Ś.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas