Von Haulshoven

Kiko and the Ancient Astronaut


70,42 złbrutto

Von Haulshoven | Kiko and the Ancient Astronaut

Tagi albumu: Von Haulshoven | Kiko and the Ancient Astronaut, Syngate, Von Haulshoven, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Von Haulshoven
PRODUCENT Syngate
NUMER CD-R VH03
ROK WYDANIA 2009
MEDIA 1CDr
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 005588

Lista utworów

Kiko and the ancient astronaut [71:44]

Recenzja

Eppie Hulshof a.k.a. von Haulshoven często odwiedza znajdujące się nieopodal jego domu niesamowite kamienne świątynie i niejednokrotnie już zastanawiał się, jak możliwe jest, by zbudowali je zwyczajni ludzie. Oto punkt wyjścia i główna inspiracja dla niesamowitego albumu Kiko and the Ancient Astronaut: utalentowany rzeźbiarz Kiko został wybrany i wyszkolony przez mieszkańców innej planety, aby postawił zapierające dech w piersiach budowle z gigantycznych monolitów. Tę historię von Haulshoven opowiada przy pomocy instrumentów oraz klimatów typowych dla Klausa Schulze w złotych czasach Szkoły Berlińskiej. Jak zwracali już uwagę inni recenzenci, von Haulshoven nie nagrywa na aż tylu ścieżkach, co Klaus Schulze, a że jednocześnie słyszymy tu wyłącznie analogowe syntezatory, album brzmi jak najwyższej próby "oryginalna" Szkoła Berlińska. Na dodatek znajdziemy tutaj tylko jeden (chociaż, naturalnie, bardzo urozmaicony) 71-minutowy utwór, fakt ten choćby już formalnie sprzyja skoncentrowaniu się na opowieści bez rozpraszania się na poszczególne "indeksy". Znajdziemy tutaj wszystkie ingrediencje, potrzebne do stworzenia zajmującej sekwencyjnej opowieści: majestatyczne pochody arpeggiatorowe, niekończące się intuicyjne improwizacje, zapuszczające się nierzadko w dysonansujące dygresje, przestrzenne melotronowe (i nie tylko) pejzaże... Około 40 minuty dzieła nie zabraknie też przejmujących solówek i siarkowo fosforyzujących sekwencji w innym nastroju, niż te z pierwszej części monumentalnej (dosłownie i w przenośni) suity. Polecam.

I. W.Eppie E. Haulshof znany bardziej jako Von Haulshoven zaczynał swoją przygodę muzyczną w 1973r. Opanował grę na syntezatorach oraz gitarze, zaś jego wczesne poczynania lokowały się w rejonach hard rocka i bluesa! Jednakże eksperymenty muzyczne Klausa Schulze i Tangerine Dream w latach '70, wywróciły jego pojęcie o tworzeniu materiału dźwiękowego. Od tego momentu Von Haulshoven jest wiernym kontynuatorem klasycznego brzmienia "berlin school". Wydany w 2009r album Kiko And The Ancient Astronaut równie dobrze mógłby się ukazać w latach '70. Von Haulshoven nawiązuje do złotych lat muzyki elektronicznej, tym bardziej jest to widoczne w tym iż płyta zwiera tylko jeden ponad 70-cio minutowy utwór tytułowy. Von Haulshoven pławi się w elektronicznych sekwencjach, jednakże bliżej mu do klasycznych dokonań Klausa Schulze. Owe sekwencyjne brzmienia, wspomaga iście kosmiczną elektroniką. Tym samym daje możliwość dryfowania po orbicie. Delikatne tchnienia ambient, są tym co spaja te dźwięki w jedną potężną suitę. Von Haulshoven nie odkrywa tu absolutnie żadnych nowych terytoriów. Po prostu pokazuje to "co mu w duszy gra", jednakże mimo konkretnych skojarzeń to kawał znakomitej muzyki.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas