Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

DVD Video

(65 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Tangerine Dream | L'Inferno: 1911

  Tangerine Dream | L'Inferno: 1911

  Super cena

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1DVD


  34,14 zł
 • Peter Mergener | Nox Mystica

  Peter Mergener | Nox Mystica


  Tą płytą Mergener, znany z projektów tak różnych jak eteryczny Visions of Asia (z Klausem Hoffmannem), plemienno-relaksacyjny African Smile, chill-outowy Lounge Control lub po berlińsku sentymentalny koncertowy album Instinctive Traveller, udowadnia, dlaczego dobrym pomysłem było włączenie przez kompilatorów z ZYX Records jego nagrania do programu składanki Gregorian & Mystic. Płyta Nox Mystica przynosi przede wszystkim muzykę, którą można by wstępnie próbować zaszufladkować jako "gothic lounge" albo "mystic chill": mamy tu zmysłowo akcentowane masywne ścieżki rytmiczne, mroczne syntezatorowe pizziccata, przejmujące organowe sekwencje oraz podniosłe, nocne ścieżki melodyczne. Wyobraźmy sobie nagrania takich przedstawicieli darkwave w elektronice sekwencyjnej jak Mark Shreeve albo Jim Kirkwood przyprawione brzmieniami kojarzącymi się z wykonawcami takimi jak Otarion, Qntal / Helium Vola albo mroczniejsza, kryjąca się na stronach B i nieoficjalnych remix-albumach Enigma, a w miarę precyzyjnie przedstawimy sobie nastrój i melodykę nagrań Mergenera w tym zbiorze. Jest to muzyka bardzo przestrzenna, pachnąca deszczem i mchem, dobrze pasująca (zwłaszcza w artymicznych pasażach) do prozy J. K. Huysmansa albo W. Patera. Mergener potwierdza tutaj swoją klasę jako kompozytor, aranżer i wykonawca nie wahający się przed podjęciem wypraw w dość różne kierunki na mapie elektronicznego świata. Podniosłe łacińskie narracje mogą się niejednemu słuchaczowi pewnie wydać kiczowate i niepotrzebnie wyolbrzymiające umiejętnie wyczarowany nastrój, ale też nie przeszkadzają przesadnie. W podskórnej sferze każdego praktycznie utworu czekają na słuchacza intrygujące aranżacyjne detale - raz będzie to żeński głos kojarzący się z niektórymi nostalgicznymi poematami Vangelisa (impresja czwarta), innym razem impresjonistycznie cieknące plamy w tle, przypominające lubieżnawe akcenty w akompaniamencie Effets Secondaires Mylene Farmer (znakomita impresja druga). To ostatnie nazwisko nie pada zupełnie przypadkiem; miłośnicy świata wykreowanego przez M. Farmer i Laurenta Boutonnata nie powinni być zawiedzeni pojawiającymi się na przestrzeni całej płyty Nox Mystica dźwiękami, odcieniami, powiewami i tonicznymi asocjacjami. W utworze piątym fascynuje połączenie nerwowych chordofonów w stylu kompozycji Vangelisa ze suity El Greco albo niektórych propozycji Constance Demby ze zmasowanym atakiem syntezatorowych fug ocierających się raczej o stylistykę Xytrasa (tak, tak, chodzi mi o syntezatorzystę / perkusistę szwajcarskiej grupy Samael!!!). Podsumowując, jest to nietypowa, mroczna, zmysłowa, szalenie urozmaicona, nastrojowa i na dodatek znakomicie wyprodukowana płyta adresowana zarówno dla miłośników szeroko pojętej muzyki elektronicznej, jak i dla zwolenników niektórych odmian darkwave. Dodatkowy plus za umiejętnie porozkładane na przestrzeni tej muzycznej opowieści ponure sample (ulewa, szmer strumyka, tętent końskich kopyt...)
  NB: Jeśli komuś będzie w trakcie tej dźwiękowej podróży już zbyt mroczno, może wsłuchać się w relaksującą impresję dziesiątą, zdecydowanie bardziej pasującą na inny album Mergenera: African Smile.

  I. W.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD + 1DVD


  57,40 zł
 • Steve Roach | Time of the Earth

  Steve Roach | Time of the Earth

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1DVD


  98,15 zł
 • Mike Oldfield | Tubular Bells 2003

  Mike Oldfield | Tubular Bells 2003


  W 1993 r. Mike Oldfield przygotował dość żartobliwe nawiązanie do swego debiutu, za sprawą aranżacji i melodii od razu przywołujące oczywiste skojarzenia z odpowiednimi wątkami pierwszej płyty. Pięć lat później pojawiła się przekornie zatytułowana płyta Tubular Bells III, wytyczająca artyście zupełnie nowe ścieżki i pomysłowo nawiązująca raczej do dowolnej innej płyty Oldfielda niż do albumu Tubular Bells z roku 1973. W międzyczasie pojawiła się orkiestrowa wersja dzieła (1975), jego zremiksowana edycja w ramach albumu Boxed (1976), koncertowa ujazzowiona odsłona zdobiąca album Exposed (1979)... Zdawać by się mogło, iż temat "nieszczęsnych" dzwonów rurowych został już do cna wyeksploatowany i że wysoce ryzykowne byłoby sięganie po niego z jakichkolwiek powodów po raz kolejny. Tym bardziej, że mamy do czynienia nie z czwartą częścią serii Tubular Bells, tylko z nagraną na nowo muzyką wypełniającą debiutancką płytę... Wyobraźnia Oldfielda pozwala mu jednak wyczyniać ze swoją najsłynniejszą płytą najprzeróżniejsze rzeczy, za sprawą których nie znuży słuchaczy. Jak brzmią "Dzwony Rurowe" AD 2003? Podobnie marzycielsko i wszechkosmicznie, jak pasaże płyt The Songs of Distant Earth i Tr3s Lunas; podobnie kameralnie i "rozrywkowo", jak treść płyt Guitars i The Millennium Bell"; podobnie przejmująco, jak fragmenty suity Tubular Bells III. Atutem niniejszego albumu jest to, że stanowi wypadkową wszystkich przywołanych, nowych płyt Oldfielda, ducha pierwszego albumu oraz garści nowych, zapowiadających być może inne zupełnie płyty, elementów...
  Utwór nie został opracowany na nowo w nachalny sposób - słuchacz nie znajdzie tu ogłuszających rytmów techno ani groteskowych stylizacji na modne aktualnie gatunki muzyczne. Jeśli słucha się tej płyty odpowiednio cicho, można by w chwili zamyślenia powiedzieć wręcz, że muzyka dobiegająca z głośników to zawartość pierwszej płyty Oldfielda. Co więc tkwi takiego w tej muzyce, że brzmi wyjątkowo atrakcyjnie dla uszu, które znają najdrobniejsze niuanse poprzednich części serii TB na pamięć? Przede wszystkim chyba przekonanie Oldfielda, co do sensu nagrywania kolejnych odsłon jego słynnego dzieła, jego multiinstrumentalny kunszt oraz niezwykła wyobraźnia co do nasycania utworów drobnymi, niepowtarzalnymi ornamentami brzmieniowymi, które przemieniają znane kompozycje w dzieła nowej jakości. Rewelacyjnie prezentuje się przecież fragment pt. Basses, zamiast na chrapliwych, szorstkich organach zagrany na hardrockowych gitarach w niskim rejestrze, prowadząc zdumionego słuchacza w rejony rocka industrialnego. Genialnie wypada improwizacja gitarowa przewijająca się w tle nietypowej sekwencji akordowej pt. Latin. Podobnie elektryzująco jak przed trzydziestoma laty brzmi dialog miękkich obłoków gitarowych w sekwencji Blues... Tylko tyle i aż tyle.
  Najlepiej o wartości Tubular Bells 2003 świadczyć chyba będzie, jeśli stwierdzę, iż płyta ta może słuchaczowi nie mającemu zbyt wiele czasu na zgłębianie dyskografii Oldfielda zastąpić krążki The Songs of Distant Earth, Guitars, The Millennium Bell i Tr3s Lunas, dając mu w podobnie dużym stopniu pojęcie, jak ewoluowała muzyka Brytyjczyka w latach 1994-2002. Nie chcę też przez to ująć nic czterem wymienionym płytom ani ich bagatelizować; chcę jedynie podkreślić, jak wiele różnych schematów brzmieniowych i nastrojowych składa się na wielopłaszczyznowość ostatniej jak na razie studyjnej produkcji Mike'a Oldfielda. Ostatecznie jest dużą sztuką nagrać utwór, który nie zatracił ducha swego pierwowzoru, a przy tym łączy w unikalną syntezę elementy brzmieniowe wypracowywane przez blisko dziesięć lat i rozwijane na płytach zasadniczo między sobą różnych.

  I. W.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD + 1DVD


  49,26 zł
 • Mike Oldfield | Tubular Bells 2, 3

  Mike Oldfield | Tubular Bells 2, 3

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1DVD


  82,10 zł