Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Cleopatra

(3 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Tangerine Dream | Booster (3LP red, white, blue)

  Tangerine Dream | Booster (3LP red, white, blue)

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 3LP


  196,39 zł
 • Tangerine Dream | Gate of Saturn Live at the Lowry Manchester 2011

  Tangerine Dream | Gate of Saturn Live at the Lowry Manchester 2011

  Aż na trzech płytach CD, grupa Tangerine Dream zapisała koncert z Manchesteru z 28 maja 2011r. To swoisty upominek dla fanów grupy, bo Edgarowi Froese chodziło by dźwięk był najwyższej jakości, a cena wydawnictwa zbytnio nie rujnowała kieszeni. Sama strona wizualna tego występu nie odbiegała od tego, co zespół prezentował do tej pory. Rozbuchany, laserowy show z licznymi wizualizacjami w tle. Za to muzycznie grupa zaprezentowała się od zupełnie innej strony. Rozbity na trzy dyski materiał pochodzi z ostatnich płyt grupy. A więc mamy kompozycje z takich albumów jak : The Island Of The Fay, The Gate Of Saturn, The Angel Of The West Window, Summer In Nagasaki czy Views From A Red Train. To skupienie się na najnowszych kompozycjach, jest dowodem na to że Tangerine Dream nie odgrzewają jedynie kultowych nagrań sprzed lat. Z resztą i improwizatorski pazur zespołu nieco się przytępił. W latach swojej świetności zespół potrafił improwizować na żywo, co było dowodem znakomitej interakcji między poszczególnymi członkami grupy. Dziś Froese i reszta jego świty, jedynie sprawnie odtwarza to co znamy już ze studyjnych albumów. Chociaż w takich uznanych klasykach jak chociażby niezapomniany Kiev Mission, ta magia sprzed lat chociaż na chwilę powraca. Ogólnie to sprawny montaż i przegląd tego, czym zespół para się ostatnimi czasy. Miks elektroniki, rocka, new age, ambientu, ale to już znamy od lat. Dla najwierniejszych fanów grupy.

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 3CD


  135,46 zł
 • Tangerine Dream, Others | Abbey Road (A Tribute to The Beatles)

  Tangerine Dream, Others | Abbey Road (A Tribute to The Beatles)


  Swoisty hołd dla najważniejszej formacji rockowej, The Beatles. Gdyby spojrzeć dziś na ich spuściznę, można stwierdzić iż wyznaczyli standardy w dzisiejszym rocku. Od rock'n'rolla, urokliwe balladki, narkotyczną psychodelię na punk rocku kończąc. Ale to tylko skromny wycinek ich wielkości. W 40 rocznicę wydania doskonałej płyty Abbey Road z ich legendą mierzą się inni. To niezła śmietanka dzisiejszego rocka, David Jenkins, Glenn Hughes (Deep Purple), Robbie Krieger (The Doors), John Wetton (Asia) czy Tangerine Dream. Każdy z nich coś zawdzięcza słynnej czwórce z Liverpoolu. A jak przekłada się to muzycznie? Ponoć piosenek The Beatles nie sposób zepsuć, i faktycznie nie psują. Ale czy wychodzą poza przeciętność. Znakomicie wypadł Davis z MC5 w Helter Skelter. Ale ten wizjonerski utwór z Białego Albumu, zapowiadał przecież furię punk rocka jaka miała nadejść w końcówce lat '70. Nieźle zagrali Holly Hatchet w Yesterday, Steve Lukather z Toto w Hey Jude. John Wetton dobrze poradził sobie z All You Need Is Love. Nie popisali się za to Tangerine Dream. Ich wersja Tomorrow Never Knows zbyt przypomina własne dokonania. Nie sposób zatem mierzyć tego z oryginałem. Po ten utwór sięgnął też syn Franka Zappy, Dweezil ale on dał radę. Zaskoczył też Glenn Hughes znany z Deep Purple. Na co dzień gra i hard rock, jak i rasowy funk. A tu jedna z najpopularniejszych piosenek grupy Let It Be, wypada przekonująco. Fajnie się tego słucha, ale Froese tym razem się nie popisał. Całe szczęści inni nadrabiają zaległości. Dla choćby jednego Helter Skelter warto sięgnąć po ten album.

  R. M.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  65,03 zł