Ashra

2 albumy

sortuj<br />według

albumów na stronę

okres nagrania

Usuń filtry

23,95 zł brutto

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Ashra

Jedno z najciekawszych dzieł Manuela Gottschinga, w którym rewelacyjnie połączone zostały sekwencyjna intuicyjność oraz talent do pisania wizualizacyjnie sugestywnych melodii. Płytę otwiera niezwykle frapujący Sunrain, w którym przez zderzenie dwóch tonacyjnych planów, z których jeden zawsze snuje motyw bardziej melancholijny, a drugi proponuje pogodne harmonie, rzeczywiście udało się wywołać wrażenie deszczu padającego przy jednocześnie pogodnie rozsłonecznionym niebie. Płytę wieńczy 22-minutowa suita utrzymana w stylu natychmiast kojarzącym się z Klausem Schulze w tym okresie.

Bestseller

Super cena

82,10 zł brutto

Kup Usuń z przechowalni

Towar w magazynie

Ashra

Tylko cztery utwory, ale za to jakie i jak płomiennie podane! Kwartet Gottsching / Ulbrich / Grosskopf / Baltes był w lutym 1997 roku w Osace i Tokio w fenomenalnej formie. Zapis japońskiego koncertu otwiera wyśmienita wersja Echo Waves z Inventions for Electric Guitar, tutaj naturalnie już nie czysto gitarowa, lecz podrasowana wyborną grą sekcji rytmicznej i subtelnie podelektronizowana. Możemy tu trawestować legendarną dewizę Alfreda Hitchcocka i stwierdzić, że po trzęsieniu ziemi w introdukcji napięcie rośnie...
Dalsza część koncertowych impresji kwartetu Gottsching / Ulbrich / Grosskopf / Baltes, zarejestrowanych podczas występów w Osace i Tokio w lutym 1997 roku. Od otwierającego album, tęczowo rozmigotanego Sunrain w orzeźwiająco zaaranżowanej wersji, aż po finałowe, zadziorne Move 9 Up zbudowane na posuwistym ostinacie nie tylko nie sposób się tu nudzić, ale wręcz trzeba stwierdzić, iż grupa była w wyjątkowej formie. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników transowej, rozimprowizowanej elektroniki sekwencyjnej - tutaj na dodatek w "gorącej" atmosferze charakterystycznej dla występu na żywo.
Napisz do nas