Bertrand Loreau

Eternal Sorrows

78,62 zł

Bertrand Loreau | Eternal Sorrows

Tagi albumu: Bertrand Loreau | Eternal Sorrows, Spheric Music, Bertrand Loreau, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Bertrand Loreau
PRODUCENT Spheric Music
NUMER SMCD 6307
ROK WYDANIA 2019
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 007976

Lista utworów

Cry on you 1'28
Flying Mind 8'20
Time of the Wind 3'00
Pologne 3'49
St-Brévin 7'45
Broken Tape 2'46
Brain Activity 3'48
Chemin d'Enfer (part 2) 3'32
Chemin d'Enfer (part 1) 11'32
And the Korg Was 4'10
Drunken Multiman 3'39
Eternal Sorrows (part 1) 4'37
Flying Machine 10'29
Eternal Sorrows (part 2) 2'34

Opis

Z ciszy wyłania się delikatny dźwięk analogowych klawiszy, który przywodzi skojarzenia ze wstępem do Shine on you crazy diamond Pink Floyd. Ten zaledwie półtoraminutowy fragment rozpoczyna album Eternal Sorrows, francuskiego muzyka Bertranda Loreau.  

Następnie jest zwrot w kierunku szkoły berlińskiej, bo na Flying Mind i Time of the wind, aż nadto słychać wpływ Tangerine Dream i Klausa Schulze. Na tym koniec, ponieważ w kolejnych utworach pobrzmiewają echa twórczości Jeana Michel Jarre?a, przede wszystkim z albumów Oxygene i Equinoxe. Jednak Loreau nie kopiuje stylu swojego rodaka. W odróżnieniu od Jarre?a muzyka Eternal sorrows pozbawiona jest piosenkowej formy. Nie ma bitów, nadających taneczny charakter, nie ma też prostych melodii wprost zapadających w ucho. Jest sekwencyjna elektronika, klawiszowe krajobrazy, delikatne pasaże, ale dalekie od typowej Berlin School. Bertrand zmiękczył ten chłodny, niemiecki wzorzec. Dodał od siebie francuski feeling i styl, dzięki czemu powstał autorski i oryginalny materiał. Na koniec warto dodać, że kompozycje z Eternal Sorrows powstały w 1981 r., kiedy Bertrand Loreau był zafascynowany twórczością przede wszystkim Klausa Schulze. Zatem album, jest cennym i godnym polecenia okazem archiwalnej twórczości Francuza.


M.Ś.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas