Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Spheric Music

(57 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Spheric Music Silver

  Spheric Music Silver

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Bertrand Loreau, Lambert | In Search of Silence

  Bertrand Loreau, Lambert | In Search of Silence

  Betrand Loreau w swoich wcześniejszych poszukiwaniach często skręcał w kierunku muzyki ambient, jednakże na nagranych wespół z Lambertem albumie In Search Of Silence, idzie w innym kierunku. Tym razem punktem odniesienia jest berlińska elektronika z lat 70-tych. Trzonem tej płyty są trzy długie utwory, urastające niemal do rangi suit. Wykorzystując klasyczny analogowy sprzęt, obaj kreślą niezwykle atmosferyczne, sekwencyjne bloki, podpierając je rytmicznymi uderzeniami. Można odnieść wrażenie iż słuchamy płyty wprost z zamierzchłych lat 70-tych. Oczywiście Loreau i Lambert nie odkrywają tu niczego nowego, jednak udowadniają na In Search Of Silence że ich muzyka jawi się jako radykalna opozycja, wobec przesłodzonych i melodyjnych dzieł Jarre'a. Sprawnie poruszają się poniekąd po znanym terenie, tak więc rzecz zdecydowanie dla pasjonatów gatunku.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Ambient Occlusion

  Robert Schroeder | Ambient Occlusion

  Robert Schroeder wciąż zapisuje kolejne karty niemieckiej elektroniki. Ów weteran sceny na płycie Ambient Occlusion sięga do świata animacji trójwymiarowych. Sam tytuł odnosi się do ciemnych obszarów, które znajdują się na skraju animowanych obiektów. Te zaś łączą się z innymi obiektami. Muzyka która powstała, jawi się jako estetyczna wolta, gdzie Schroeder łączy romantyczną lekkość i eksperymentalne kolaże. Marzycielskie tła, przefiltrowane zostały gruntownie poprzez "popowe" inklinacje wyrwane wprost z lat 80-tych. Zespolone z zimnym brzmieniem sekwencerów, przeinaczają się w odrealnione, surrealistyczne figury. Jednak to wspomniane wyżej popowe odnośniki sprawiają iż wygładzają one swoje kanty i nabierają szlachetnego szlifu. Te romantyczne i abstrakcyjne zarazem wycieczki, to pole do popisu dla wyobraźni. Jednak wszystko to podane zostało z elegancją, bez pretensjonalności i dźwiękowej perwersji. Piękne i dosadne w swej wymowie, dziełko.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Vanderson | Vandisphere

  Vanderson | Vandisphere

  Vanderson w drodze na szczyt, tak mógłby wyglądać napis pod folderem reklamowych do tego albumu. Maciej Wierzchowski bez kompleksów wydaje w zachodnich wytwórniach, bo i nie ma się czego wstydzić. Płyta Vandisphere przynosi porcję znakomitej muzyki. Samo jej przesłanie jest na wskroś kosmopolityczne, bowiem adresowane jest do wszystkich ludów i narodów ziemi. W poczcie tych dźwięków można wyłowić elementy elektroniki sekwencyjnej, ambientalne wyciszenia, jak i dynamikę oraz rytmiczne resory w duchu psychedelic trance. Jednak największą zaletą jest ogromna różnorodność tego materiału i unikanie za wszelką cenę monotonni. Vanderson kreuje wielowymiarową sztukę w skali globalnej. Mimo "berlińskiego szkieletu" jest ona na tyle nośna i skrząca się pomysłowością i kolorystyką, iż wyklucza poczucie nudy i powtarzalności. Te przetworzone kreacje własnych fascynacji, to niezwykle udana próba nadania im miejsca we własnym, muzycznym wymiarze.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Dream Acces

  Robert Schroeder | Dream Acces

  "Robert Schroeder się nie zmienia, Robert Schroeder nieustannie idzie do przodu". Dosyć ambiwalentnie hasło, ale w gruncie rzeczy oddające jego artystyczny fenomen. Jako jeden z niewielu, Schroeder spogląda zarówno wstecz jak i w przód. Mając za bagaż klasyczną elektronikę z lat 70, rozwija jej strategie zgodnie z własną fantazją. Album Dream Acces to kolejna perełka w jego pojemnej dyskografii. Sekwencyjne motywy w przedziwny sposób rozpuszczają się, cedzone przez jego elektroniczną maszynerię. W efekcie końcowym przepoczwarzają się w chilloutowe, otulone ciepłym kocem, pejzaże. Są niczym delikatnie zwolnione kadry jakiegoś wymyślonego filmu, to właśnie ów niespieszny dryf pozwala lepiej je chłonąć. Nasycone melodiami o wyraźnie popowych inklinacjach, układają się w cudny panoramiczny obraz. Schroeder na szczęście nie funduje tu uporczywych dłużyzn, jedynie utwory Brain Drain, Friction Of Time i Solar Streams wychodzą poza standardowe ramówki. Kolejna znakomita płyta, ten facet wie jak wykorzystać kredyt zaufania i robi to bezbłędnie.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Bertrand Loreau | From Past to Past

  Bertrand Loreau | From Past to Past

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Flavour of the Past

  Robert Schroeder | Flavour of the Past

  Flavour Of The Past to płyta będąca nieznanym portretem Roberta Schroedera. Ów zbiór datowany jest na lata 90-te, czas ekspansji estetyki techno i pokrewnych stylów. Jednakże te migawki z przeszłości zachowały indywidualne piętno stylu Schroedera. Wśród tych utworów nie brakuje tych nagrywanych pod konkretne zamówienia. Takim przykładem jest otwierający całość Story Final Legacy, stworzony na potrzeby gry komputerowej sygnowanej logiem Atari. Żeby dalej podrążyć temat, Schroeder drugą wersję tego nagrania, tnąc na fragmenty oryginał i umieścił na drugiej stronie wydawnictwa kasetowego. Inną kompozycją "pod zamówienie" jest nagranie Sound, jakie zamówiła firma Seiko w której Schroeder był nawet konsultantem. Muzycznie artysta niespecjalnie zmienia swój wizerunek. Zgrzebnie balansuje między electro popem, ambintem i klasyczną elektroniką. I najważniejsze w tym wszystkim jest to, iż jego muzyka nieustannie ma ten najwyższy znak jakości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  70,44 zł
 • Lambert | Drachenreise

  Lambert | Drachenreise

  Lambert Ringlage to jest zagorzałym miłośnikiem świata fantasy. Owe zerkanie przez ramię w kierunku tolkienowskich wizji, owocuje muzyką która próbuje sprostać tym wyzwaniom. Wydany w 2015 roku album Drachenreise nie jest może dosłowną adaptacją literatury mistrza fantasy, ale niejako trzyma ów klimat. Lambert tworząc te smocze opowieści, próbował nadać tym utworom jakiejś aerodynamicznej siły. Jego nagrania zaskakują plastycznością i przestrzenią. Ma się wrażenie dryfowania w owych przestworzach, latania po tych mitycznych krainach. Dodatkowym atutem tego albumu, jest udział jednego z gigantów sceny new age, Gandalfa. Co prawda artysta zagrał tylko w otwierającym całość utworze Corona, ale to wystarczyło. To połączenie estetyki new age i klasycznej elektroniki, przyniosło album który w rzeczy samej sam urasta do iście fantastycznej wizji.

  R. M.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Hypnosphere | Timedrift

  Hypnosphere | Timedrift

  Hypnosphere jest kolejnym wykonawcą poruszającym się po estetyce "berlin school". Album Timedrift mimo, iż wydany w roku 2014, korzeniami trzyma się w brzmieniach rodem z drugiej połowy lat 70-tych. Ta muzyka nie wykonuje żadnych stylistycznych wolt, jest do bólu konserwatywna. Sekwencyjne podchody, atmosferyczne tła i dobiegające brzmienia gitary elektrycznej, każą myśleć o muzyce spod znaku Tangerine Dream. Jeżeli już o nich mowa, Hypnosphere biorą swą siłę z takich arcydzieł grupy jak Encore czy Force Majeure. Sprawnie przetwarzają owe klisze z przeszłości i ukazują jak mogą one brzmieć w roku 2014. Na dobrą sprawę Timedrift jest solidnym kawałkiem poniekąd dobrze znanej muzyki. Rzecz jasna zagorzali wielbiciele "szkoły berlińskiej" z pewnością docenią ów materiał. Dla innych może to być jednie sprawne kopiowanie czegoś co już kiedyś słyszeli, stąd Timedrift jest udaną płytą, ale raczej nakierowaną na hermetyczny rynek. A ten sam w sobie nie lubi zmian.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Backspace

  Robert Schroeder | Backspace

  Robert Schroeder jako jeden z niewielu potrafił zbudować własny dźwiękowy świat. Na płycie Backspace z pewną nostalgią spogląda w przeszłość. Mimo tego stara się raczej odświeżyć tę klasyczną formułę, niż bezceremonialnie ją kopiować. I faktycznie na Backspace majaczą się klasyczne sekwencje rodem z przełomu lat 70/80, ale nie tylko. W najdłuższym utworze tytułowym, tworzy istny tygiel brzmień. Analogowe sekwencje, ambientalne przestrzenie, senne melodie i ta zniewalająca melancholia kojarząca się ze "smutkiem tropików". Oprócz tego mamy i nieco sterylnej elektroniki i zimną przestrzeń "kosmische musik". Niby to patenty ograne i znane, ale muzyka Schroedera faktycznie brzmi niepowtarzalnie i jest jedyna w swoim rodzaju. Być może ów krok w przeszłość był potrzebny, aby móc na dobre się z nią rozliczyć. Tak czy owak Robert Schroeder robi to w wielkim stylu, udowadniając że jego pozycja w światku muzyki elektronicznej nie jest dziełem przypadku.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł