Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Axess, Maxxess | Impact

powrót

67,98 zł
brutto
Chwilowo brak
Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Drugi owoc współpracy Axela Stupplicha i Maksa Schiefele. Tu Axess i Maxxess zdecydowanie bardziej ciążą ku klasycznej elektronice. Niemal hard rockowe brzmienia gitary Schiefele, ustąpiły miejsca bardziej kolorystycznej grze.
  • Breath [6:22]
  • Engine [10:56]
  • Impact [8:01]
  • Into the Blue [9:35]
  • Race Circus [5:36]
  • Mysterious Times [12:35]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Wcześniejszy album obu artystów Contact można było uznać za solenną porcję elektronicznego hard rocka. Na kolejnej, drugiej wspólnej płycie Axess i Maxxess poszli w bardziej syntetycznym kierunku. Wcześniejszy album zdawał się być dosyć mocno przeładowany ostrymi, rockowymi brzmieniami. Tym razem Schiefele bardziej tonuje swoją grę na gitarze. Stara się ją dostosować do elektronicznych pejzaży kreowanych przez Axela Stupplicha. Tak zaczynają wspólnie utworem Breath, gdzie owe syntetyczne tła i gitarowe brzmienia znakomicie współgrają ze sobą. W kolejnym utworze Engine skręcają w kierunku sekwencyjnej elektroniki. Ale nie brakuje i sporych zaskoczeń, jak choćby odwołania do bluesa w tytułowym utworze Impact. Muzyka zyskuje tu zdecydowanie na ilustracyjności, Maxxess ogranicza swoje hard rockowe zapędy. Dzięki temu obydwa plany elektroniczny i gitarowy, w znakomity sposób się uzupełniają. Można poczuć się niczym w maszynie kosmicznej, bo ta muzyka wynosi słuchacza na orbitę. Jeżeli tak ma wyglądać dalej współpraca obydwu artystów, można się tylko uśmiechnąć. Nie odkrywają Ameryki, choć jednak mały eksperyment z nutką bluesa wygląda na ryzykowny, to jednak w tym wypadku się sprawdza. A póki co warto posłuchać tego albumu, to krok w dobrym kierunku.

R. M.

Tagi albumu:

Axess, Maxxess | Impact

,

Klangdesign

,

Axess

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk