Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | Summer in Nagasaki

powrót
Tangerine Dream | Summer in Nagasaki lupa
Bestseller

71,16 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Oto kolejna część obejmującej pięć albumów całości Atomic Seasons, tworzonej na specjalne zamówienie tajemniczego Pana H.T., 82-letniego japońskiego biznesmena, który przeżył naloty bombowe na Hiroszimę i chciał, aby to właśnie Tangerine Dream przygotowali muzykę, przy pomocy której można by przekazać związane z tą tragedią nastroje, refleksje, wspomnienia. Muzyka, za sprawą której przenosimy się w czas "drugiej atomowej pory roku", brzmi bardzo dojrzale i poważnie, mając znacznie więcej wspólnego z muzyką klasyczną (a już na pewno klasycyzującą, eklektyczną muzyką filmową) aniżeli z typową elektroniką new-age. Cykl Atomic Seasons brzmi jak dotąd bardzo dobrze, przejmująco, wciągająco i autentycznie i chyba właśnie ta autentyczność jest najcenniejszą i najtrudniejszą do uchwycenia na zawołanie cechą tworzonego projektu.
  • Climbing Mount Inasa
  • In The Cherry Blossom Hills
  • Mystery Of Life And Death
  • Dreaming In A Kyoto Train
  • Ayumi's Butterflies
  • Presentiment
  • 11:02 AM

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Oto kolejna część obejmującej pięć albumów całości Atomic Seasons, tworzonej na specjalne zamówienie tajemniczego Pana H.T., 82-letniego japońskiego biznesmena, który przeżył naloty bombowe na Hiroszimę i chciał, aby to właśnie projekt Edgara Froese przygotował muzykę, przy pomocy której można by przekazać związane z tą tragedią nastroje, refleksje, wspomnienia. Muzyka, za sprawą której przenosimy się w czas "drugiej atomowej pory roku", brzmi bardzo dojrzale i poważnie, mając znacznie więcej wspólnego z muzyką klasyczną (a już na pewno klasycyzującą, eklektyczną muzyką filmową) aniżeli z typową elektroniką bądź tak często "nadgryzanym" za sprawą najmłodszych produkcji Tangerine Dream new-age. Climbing Mount Inasa to znakomite wprowadzenie, w którym przy pomocy muzycznych środków wyrazu udało się przekazać bardzo różnorodne emocje: nadzieję, smutek, narastające obawy, poszukiwanie spokoju w dawnych wspomnieniach i magii ulubionych miejsc. Album rozwija się logicznie i konsekwentnie, przy czym nie ma tutaj mowy o melodycznym wyrachowaniu czy obliczeniu całości na efekt: wydaje się, iż Edgar Froese ma jednak nadal ogromny potencjał i potrafi w profesjonalny sposób konstruować autoewoluującą muzykę nie odpychającą rutynowością ani narzucającymi się powtórkami. Dziwić może doprawdy, że niektóre młodsze pozycje w dyskografii Tangerine Dream są dość mierne; cykl Atomic Seasons brzmi jak dotąd bardzo dobrze, przejmująco, wciągająco i autentycznie. Ta autentyczność jest chyba w ogóle najcenniejszą i najtrudniejszą do uchwycenia na zawołanie cechą tworzonego projektu. Edgar Froese pozostaje sobą, a konstelacje akordowe i tematyczne pasaże rodzą się na płycie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Komentując mniej emocjonalnie, a bardziej technicznie, odsyłam teraz z kolei zaciekawionego Słuchacza w szczególności do udanych ostinatowych pochodów Dreaming in Kyoto Train i Aysumi's Butterflies oraz uczulam na niewymuszone piękno Presentiment i fascynująco mroczną nostalgiczność finału, 11:02 AM. Dodać jednak trzeba, iż w przeciwieństwie do wielu płyt w dyskografii Tangerine Dream, na Summer in Nagasaki poszczególne utwory uzyskują pełnię swych barw oraz siłę wyrazu dopiero na swoim właściwym miejscu w kontekście całości.

I. W.

Tagi albumu:

Tangerine Dream | Summer in Nagasaki

,

Eastgate Music

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk