Aquavoice

Memories

24,00 zł

Aquavoice | Memories

Bestseller

Super cena

Tagi albumu: Aquavoice | Memories, Generator.pl, Aquavoice, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Aquavoice
PRODUCENT Generator.pl
NUMER GEN CD 011
ROK WYDANIA 2009
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 005824
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

News of the world 5'20
Nostalgy 4'49
Dancing snowflakes 5'05
Autumn 6'15
Labyrinth 8'38
Tycho.B 9'27
Old ship 4'01
Memories 5'05
Lonelyness 4'34
North 7'12
News of the world. part two 5'30
Mirror 4'30

Opis


To już drugi album Aquavoice w barwach Generatora. Wcześniejszy Cold nosił znamiona szkoły berlińskiej, zderzonej z chłodnym ambientem. Na płycie Memories ambient jest głównym tworzywem. Aquavoice śmiało sięga po klimaty spod znaku Biosphere. Właśnie norweska szkoła muzyki tła odgrywa tu zasadniczą rolę. Aquavoice kreuje kapitalnie, rozległe przestrzenie, gdzie jedynie horyzont jest ich granicą. To muzyka w sam raz na zimę, podskórnie wnika w tkankę i dosadnie buduje klimat lodowego świata. Mimo iż okładka ma apokaliptyczny wymiar, Aquavoice udanie kroczy drogą atmosferycznej elektroniki. Kolejny krok naprzód poczyniony.

R. M.
Aquavoice przygotował był w barwach wytwórni Generator.pl eteryczną, tchnącą nieziemskim spokojem płytę Cold - album Memories przynosi jeszcze więcej różnorakich nastrojów, często niespodziewanych, genialnie asocjacyjnych, niczym wyjętych z jedynego w swoim rodzaju snu. Brzmienia analogowe, digitalne i komputerowe składają się w rewelacyjne melanże z odgłosami natury i samplowymi pętlami, a stylistycznie nawet trudno klasyfikować pojawiające się tu utwory, jako że impresje Aquavoice śmiało wykraczają i aranżacyjnie, i strukturalnie, i nastrojowo, i melodycznie poza wszelkie typowe rozgraniczenia... Żywszy utwór News of the World może skojarzyć się z rytmiczniejszymi kompozycjami sankt-petersburskich New Composers, z kolei już utwór następny, Nostalgy, przynosi w takt ślizgającej się igły gramofonowej sepiowe wspomnienie miejsca, które raz wydaje się być podwórkiem z dzieciństwa, a raz bajecznym parkiem Everglades. To bodajże najpiękniejsza i najbardziej tajemnicza kompozycja na płycie. Niewiele ustępuje jej jednak nostalgia zamarzających, usypiających elektronicznych okruchów w Dancing Snowflakes oraz wyborne, podsycone jazzowym relaksem akordy Autumn, przesypujące się niczym suche liście w drzemiącej klepsydrze, podczas gdy za oknem pada deszcz. Labyrinth to meandry znaczone głównie czynelowymi nacięciami, zza których co i rusz wychylają się kolejne mylące głowy wibrafonowych bukszpanów. Spacer po wyludnionym starym mieście to treść kolejnego utworu, Tycho B., w zasadzie przepełnionego nastrojem typowym dla Flashpoint Tangerine Dream, ale pochodzącym z jeszcze innego zupełnie wymiaru. Old Ship to jeden z najbardziej abstrakcyjnych utworów na całym krążku, frapująco zmurszały i zdezintegrowany na tony składowe niezrozumiałych, pojawiających się spontanicznie wspomnień i haseł. W takt żywszego utworu tytułowego Słuchacz może uporządkować plik starych zdjęć i wyczytać z nich nowe, grzechotliwe znaczenie. Loneliness przekornie balansuje na granicy osamotnionego smutku i osamotnionego szczęścia. Co kryje się tymczasem w porowatych rurach, którymi przedostajemy się ku szarawemu obłokowi świetlistej waty, na samej północy (North)? Druga część News of the World to obraz bez ramy - albo odwrotnie, rama bez obrazu - nastrój bez towarzyszących mu początkowo beatów, dostrzegana tylko w lustrze rozrzucona na stole układanka. Gdy przyjrzymy się bliżej, okaże się, iż rzeczywistość pokoju i rzeczywistość lustrzana różnią się detalami, które wykrywamy w miarę, gdy ambientalny abstrakcyjny nastrój do końca przesypuje się w klepsydrze (Mirror)... Chylę czoła przed tak sugestywnym, nastrojowym i zagadkowym albumem.

I. W.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas