Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Brunette Models | Last Poem

powrót
Brunette Models | Last Poem lupa
Bestseller Super cena

9,00 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Projekt Brunette Models proponuje bardzo wysokiej próby ambient, umiejętnie połączony z odrealnioną, spowolnioną muzyką klubową, mrocznym winylowym loungeem i subtelnym, zsolaryzowanym, rozsmakowanym w wolnych tempach breakbeatem. Słuchając płyty być może pomyślimy przelotnie o muzyce takich artystów jak Centrozoon, Biosphere, Ian Boddy, Robert Rich czy projekt Aerial Service Area, niemniej jednak będą to tylko szkicowe, spontaniczne skojarzenia, jako że ukrywający się pod pseudonimem Brunette Models pewien tajemniczy filozof Piotr ma wyjątkowy talent do malowania bardzo silnie zindywidualizowanych portretów, pejzaży i abstrakcji dźwiękowych.
  • Intro
  • Call him dr. Moog
  • In the garden of Aphrodite
  • Fly with me Margo
  • Lemessos
  • Picture of your mind
  • Madame Charme
  • This is an empty world
  • Anadyomene' Secret
  • Searching

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Projekt Brunette Models proponuje bardzo wysokiej próby ambient, umiejętnie połączony z odrealnioną, spowolnioną muzyką klubową, mrocznym winylowym lounge’em i subtelnym, zsolaryzowanym, rozsmakowanym w wolnych tempach breakbeatem. O tym, iż jest to połączenie bardzo wysokiej próby i niezmiernie ciekawie zrealizowane, przekonamy się już za sprawą dwóch pierwszych utworów. Słuchając płyty w dalszym ciągu być może pomyślimy przelotnie o muzyce takich artystów jak Centrozoon, Biosphere, Ian Boddy, Robert Rich czy projekt Aerial Service Area, niemniej jednak będą to tylko szkicowe, spontaniczne skojarzenia, jako że ukrywający się pod pseudonimem Brunette Models pewien tajemniczy filozof Piotr ma wyjątkowy talent do malowania bardzo silnie zindywidualizowanych portretów, pejzaży i abstrakcji dźwiękowych. W zasadzie każdy epizod płyty wart jest rekomendacji: czy będzie to obraz popiołowego parku zamkniętego w wybrzuszonej butelce w utworze czwartym, czy płynąca z dołu ku górze woskowa rzeka o kremowej proweniencji w kompozycji piątej, czy salon krzywych klepsydr w impresji szóstej, czy z lekka poddenerwowana jesień przy biurku Erika Satie w utworze siódmym... Kompozycję ósmą mogę sobie spokojnie wyobrazić jako ozdobę jakiegoś mrocznego, ultrakontemplatywnego albumu wydanego w barwach Fax Records (żeby nie było najmniejszych wątpliwości: to duży komplement...). I gdy już wydaje się, że zmierzamy podczas słuchania tego nietypowego krążka ku najchmurniejszym, niezbadanym ostępom ambientu, odzywa się znienacka w impresji dziewiątej przednia elektronika sekwencyjna, prezentowana w wydaniu nie pozbawionym inteligentnego humoru. Jeszcze tylko glacjalna kompozycja dziesiąta... To już koniec płyty?... Na szczęście zawsze można ją włączyć jeszcze raz... do czego niniejszym gorąco zachęcam.

I. W.
Piotr Krzyżanowski ma kontrowersyjne poglądy na tematy muzyczne ale podoba mi się jego upór i konsekwencja w tworzeniu na wyznaczonej przez siebie drodze. Call Him Dr. Moog (zdaje się że inna wersja była na CES II). Elementy scratchingu, drum'n'bass kontra głęboko izolacjonistyczny ambient. Ale są też zabawy poszukiwawcze formowaniem dźwięku (Fly With The Margo - zresztą najbardziej przykuwajacy uwagę). Nie wiem na ile poglądy zawarte w płycie (recytacja - to jest pusty świat, to jest nic...) są odzwierciedleniem myśli samego artysty ale coś z tej deklaracji jest też w tej muzyce - to nie krzyk rozpaczy ale manifest wewnętrznego smutku połączonego z pogodzeniem z tym stanem rzeczy. Ale mamy też - wyszło słońce... Czyli Piotr filozof z wykształcenia widzi jakąś nadzieję. Odrealnienie połączone z tęsknotą za światem idealnym z tekstami z bajki wyrażone zostaje też w Searching kończącym krążek. Ciekawe.

Dariusz Długołęcki

Tagi albumu:

Brunette Models | Last Poem

,

Generator.pl

,

Brunette Models

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk