Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Double Fantasy | Universal Avenue

powrót

90,01 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Wznowiony, fantastyczny album projektu Double Fantasy za którym ukrywał się Robert Schroeder. I już ten fakt powinien postawić jego fanów na nogi. Wydany oryginalnie w 1985r odniósł spory sukces komercyjny, i to jeszcze na amerykańskim rynku. Po latach można sobie odświeżyć ten materiał.
  • Heartbreaker [7:58]
  • Universal Avenue [6:01]
  • Endless Running [8:11]
  • Food For Fantasy [7:56]
  • Lost Control [6:19]
  • Children Of The Universe [4:24]
  • Stranger In Space [12:03]
  • Bonus Track:
  • Private Planet [5:19]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Robert Schroeder powołał projekt Double Fantasy chyba tylko z własnego kaprysu. Podczas letnich sesji nagraniowych w 1985r, atmosfera była na tyle sielska i rozluźniona że warto było spożytkować ten nastrój i zrobić "coś na boku". Tak właśnie narodziła się płyta Universal Ave, już okładka przedstawiające topiące się w morzu, zachodzące słońce kapitalnie oddaje klimat tego albumu. Muzyka na Universal Ave skłania do zadumy, melancholii, lecz bez tych smętnych i dołujących klimatów. Fascynacja wodnymi przestrzeniami, pięknem i ulotnością lata ma swoje przełożenie na warstwę brzmieniową. A Schroeder zbudował ją z kruchych, elektronicznych ornamentów, niezwykle melodyjnych gitarowych brzmień gdzie prym wiodą znakomite melodie. Ta płyta to niekończące się podróże do realnych i wyimaginowanych światów. W sumie jest tu wszystko, co charakterystyczne dla estetyki Roberta Schroedera. Przestrzeń ambientu, odpryski sekwencyjnej elektroniki, echa new age i ulotny, zamglony klimat. W samym USA Universal Ave sprzedała się w nakładzie 200 tyś. egzemplarzy. Również w Polsce firma Polskie Nagrania wydała ten materiał na winylu. W 2009r Robert Schroeder zremasterował ten materiał, nie obyło się też bez skromnego bonusu. A jest nim kompozycja Private Planet, która pochodzi z tej samej sesji, ale na oryginalnym wydaniu się nie znalazła. Kapitalny album który dla niewtajemniczonych, czeka na ponowne odkrycie.

R. M.

Tagi albumu:

Double Fantasy | Universal Avenue

,

Produkcja własna muzyka

,

Robert Schroeder

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk