Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Edgar Froese | Pinnacles - rerecorded

powrót

71,16 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Pinnacles to piąty album w dyskografii Edgara Froese, wydany cztery lata po płycie Suntman. Swego czasu ta płyta z 1983r była niemiłosiernie krytykowana, zarzucano artyście zastój twórczy i zbytnie podobieństwo do nagrań Tangerine Dream. I faktycznie Pinnacles nie przynosi żadnych innowacji w brzmieniu, ale czy oznacza to iż faktycznie jest tak źle.
  • Specific Gravity of Smile
  • The Light Cone
  • Walkabout
  • Pinnacles

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Pinnacles to piąty album w dyskografii Edgara Froese, wydany cztery lata po płycie Suntman. Swego czasu ta płyta z 1983r była niemiłosiernie krytykowana, zarzucano artyście zastój twórczy i zbytnie podobieństwo do nagrań Tangerine Dream. I faktycznie Pinnacles nie przynosi żadnych innowacji w brzmieniu, ale czy oznacza to iż faktycznie jest tak źle. Słuchając tej płyty fan artysty i tym samym Tangerine Dream może odczuć lekkie déjá vu. Takim momentem jest kompozycja Walkabout dosłownie cytująca fragmenty z utworu Sphinx Lightning z albumu Hyperoborea, Tangerine Dream. Mimo tych skojarzeń i dwuznacznych aluzji, jest jedna perła w tym zestawie. Finałowa ponad 20 minutowa Pinnacles zaskakuje całą paletą różnorodnych brzmień, tli się emocjami i przywołuje lata zwyżkowej formy artysty. Ponadto płyta wyróżnia się znakomitą produkcją, nowe wydanie Eastgate brzmi po prostu rewelacyjnie. Mimo tych słabszych punktów Pinnacles pełni rolę swoistego wentyla bezpieczeństwa. Froese w dalszych latach skupił się na Tangerine Dream, zdając sobie sprawę iż solowe albumy to raptem epizody w odróżnieniu od monstrualnej dyskografii grupy. Warte posłuchania, choć użytek będą mieli głównie fani artysty.

R. M.

Tagi albumu:

Edgar Froese | Pinnacles - rerecorded

,

Eastgate Music

,

Edgar Froese

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk